Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Guilty Gear: Jedna z lepszych serii bijatyk 2D powraca [WIDEO]

Witold poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 8:18 News

A zwiastun najnowszej odsłony wygląda zaskakująco dobrze.

Światowe święto fanów bijatyk – EVO 2019 – już się co prawda zakończyło, ale w sercu niejednego z nas trwa nadal. Tegoroczna niewątpliwie udana edycja (podczas turnieju Super Smash Bros. Ultimate padł rekord oglądalności w historii całej imprezy – 279 tysięcy widzów naraz online) przyniosła także nieco zapowiedzi.

Wśród nich znalazła się kolejna część pamiętającej pierwsze PlayStation serii Guilty Gear. Nowa część, jeszcze bez ogłoszenia pełnej nazwy, będzie bijatyką 2,5D tworzoną tradycyjnie przez Arc System Works.

Dokładnie taki klimat, jakiego oczekiwaliśmy, prawda? Czy kolejna odsłona Guilty Geara będzie w stanie zawalczyć o nieco bardziej mainstreamowego klienta niż do tej pory (śmiem wątpić), przekonamy się w 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:00   HandlarzzRusi
@Sejman Wiem, chodziło mi o bijatyki 2,5D na silniku Unreal a nie wszystkie. Na razie zrobili Guilty Geara serię Xrd, FighterZ i Granblue niedługo będzie, potem znowu Guilty Gear i mam nadzieję, że już tak zostanie z ich bijatykami 2,5D na silniku Unreal.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 9:33   Sejman
@HandlarzzRusi Cały czas tak wydają, z małymi wyjątkami.
Guilty Gear Xrd Rev2 -> Blazblue Cross Tag Battle -> Dragon Ball FighterZ -> Grandblue -> Persona 5 Arena ? (twórcy rok temu ogłosili ,że gra jest w planach, ale ze względu na prace nad Grandblue muszą odłożyć projekt na później, być może wyjdzie tuż przed lub po nowym GG, tak jak to było z P4A) Guilty Gear 2020. Już masz od dawna taki schemat.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 23:10   HandlarzzRusi
OH MY GOD! Taaak! Mam nadzieję, że ArcSys przejdzie w tryb wydawania bijatyk 2,5D na zasadzie: Guilty Gear -> Bijatyka na podstawie anime -> Bijatyka na podstawie japońskiej gry, która bijatyką nie jest -> kolejny Guilty Gear. Tak byłoby idealnie. Super, czekam!
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 19:38   Sejman
@deanambrose Większość narzeka, że Blazblue Cross Tag Battle to znacznie gorsza wersja Persona 4 Arena Ultimax.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 19:34   Sejman
@deanambrose Blazblue to dobra bijatyka, problemem w tej bijatyce są te niepotrzebne uproszczenia dla niedzielnych graczy, najłatwiej to zaobserwować na postaciach wyjętych żywcem z Persona 4 Arena Ultimax np. Teddy. Gra się nimi teraz zupełnie inaczej, nie trzeba już wkuć listy ciosów, wystarczy naparzać dwa guziki jak głupi i zawsze jakieś combo wyjdzie.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 18:32   deanambrose
W bijatyki naparzam już od ponad 25 lat i muszę przyznać - Guilty Gear X2 Reload to absolutny top. Aż dziwne, że taka szajska seria jak BlazBlue z gorszym gameplayem, nieciekawymi postaciami oraz bardzo idiotycznym story jest od tego samego studia. GGXrd też był spoko. @Kugron tekstem o Solu wygrałeś ;D
P.S. Smash Bros TO NIE BIJATYKA. To jest gra imprezowa. EoT.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:52   kugron
@SejmanDizzy na 90% nie będzie w DLC, Dizzy już doszła w poprzedniej części spowrotem a (przynajmniej jak dotąd) nie kazali sobie płacić za postacie które już były w serii Xrd.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:44   kugron
Jaram się jak Sol w Dragon Install :D
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:38   Sejman
@AdiXer Prawdopodobnie GG będzie uproszczony, tak jak to zrobili niestety z Blazblue Cross Tag Battle względem Persony 4 Arena Ultimax.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:19   AdiXeR
Oby tylko gameplayowo to nadal był Guilty Gear. Nie żebym się martwił, gra nadal będzie cudowna, ale biorąc pod uwagę ostatnie trendy gatunku oraz ostanie gry wypuszczane przez ArcSys, nie zdziwiłbym się, gdyby mechaniki były w jakimś stopniu "uproszczone."

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z