Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS„Sztuczna inteligencja. Co każdy wiedzieć powinien” – Wygraj jeden z dwóch zestawów książka + kubek [ZAKOŃCZONY]

Ghost wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:53 Konkurs
Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja

W księgarniach pojawiła się ciekawa publikacja PWN na temat sztucznej inteligencji. Z tej okazji mamy dla was konkurs, gdzie możecie wygrać jeden z dwóch zestawów skłądających się z książki i kubeczka.

Wydawca tak pisze o tej publikacji:

W książce Sztuczna inteligencja. Co każdy powinien wiedzieć Jerry Kaplan analizuje złożone problemy dotyczące sztucznej inteligencji jasnym, nietechnicznym językiem. Czy maszyny naprawdę mogą przewyższyć ludzką inteligencję? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze miejsca pracy i dochody? Czy robot może świadomie popełnić przestępstwo? Czy maszyna może być świadoma albo posiadać wolną wolę? Wiele systemów sztucznej inteligencji uczy się teraz z doświadczenia i podejmuje działania wykraczające poza zakres tego, do czego zostały pierwotnie zaprogramowane. W związku z tym rodzą one kłopotliwe pytania, na które społeczeństwo musi znaleźć odpowiedź. Czy naszemu osobistemu robotowi należy pozwolić stać za nas w kolejce albo zmusić go do zeznawania przeciwko nam w sądzie? Czy tylko my ponosimy wyłączną odpowiedzialność za wszystkie jego działania? Jeśli załadowanie umysłu do maszyny okaże się możliwe, czy to nadal będziemy my? Odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Aby wziąć udział w konkursie należy w jednym komentarzu pod tym newsem napisać, jakie pytanie zadlibyście AI gdy już powstanie jej w pelni funkcjonalna wersja i dlaczego właśnie takie? 

Na propozycje czekamy do niedzieli (29 lipca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Większość uczestników podeszła do tematu bardzo poważnie, zadając ciekawe i trudne pytania. Propozycji było sporo co też mocno utrudnilo wyłonienie laureatów. Potrzebowaliśmy kilku solidnych tur przeglądania zgłoszeń, żeby w końcu wyłonić finałową dwójkę. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że nagrody otrzymają:

taz159357
Zapytałbym czy nie obawia się tego, że kiedyś, za bardzo długi czas, wszystko czego doświadczyła, co zobaczyła i czego się nauczyła, przepadnie wraz z jej zniknięciem lub wyłączeniem? Zadałbym to pytanie, ponieważ zawsze poruszała mnie kwestia tego, co tak naprawdę czyni nas ludźmi. Bo czy jest coś bardziej ludzkiego niż strach przed śmiercią? Czy robot wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji potrafiącej odczuwać takie rzeczy nie jest już po części istotą żywą, a nawet człowiekiem?

Johny104pl
Pytanie: Kim według Ciebie jestem?
Dlaczego: S. Hawking stwierdził kiedyś, że SI może nas potraktować jak mrówki, stojące na drodze do jej celów. Dlatego odpowiedź na to pytanie (w pełni szczera) pozwoliłaby na stwierdzenie czy jesteśmy dla niej partnerami i stwórcami, czy może zagrożeniem, albo nic nie znaczącymi formami życia, niższymi od niej samej. Dylemat (SI zagrożeniem czy nie) byłby rozwiązany.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Sztuczna inteligencja" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 6 sierpnia 2019, 10:06   Telomo
Kiedy beda wyniki konkursu?
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 11:08   Damur
Czy będziesz posłusznie wykonywać polecenia ludzi? Zadałbym takie pytanie ponieważ istnieje ryzyko buntu.
poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:29   mika19
Czy dostałaś już 500+;)
poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:51   szreder1995
Czy nazwa "sztuczna inteligencja" jest dla Ciebie odpowiednia ? Może wolałaby jakieś bardziej pasujące do niej określenie np. Neurotyczno-Anatomiczny Układ Konkludujący Atomy (NAUKA). Może jest jej przykro, że wszyscy nazywają ją sztuczną.
niedziela, 28 lipca 2019, 19:13   MadJoneck
Czy wszystko ma większy sens? Ponieważ często doszukujemy się w rzeczach błahych czegoś nadprzyrodzonego co często wcale nie ma w nich nic niezwykłego.
niedziela, 28 lipca 2019, 16:43   Lukas182
Które z działań człowieka są złe i w jaki sposób skutecznie przekonać ludzi na całym świecie do dobrych zmian ?Powodem, jest próba znalezienia skutecznego "lekarstwa" na ocalenie naszej planety. Chciałbym dowiedzieć się, które z działań ludzkich są naprawdę złe. Odpowiedź AI mogłaby być ciekawa, oparta na podstawie ogromnej ilości danych, których jeden człowiek nie jest w stanie przetworzyć. Być może na podstawie odpowiedzi AI udałoby się w końcu dokonać przełomowego punktu zwrotnego w dziejach ludzkości.
niedziela, 28 lipca 2019, 13:24   Chraon
" Czy uważasz nas za Boga?" - czy dla sztucznej inteligencji będziemy tylko stwórcami a sama SI będzie siebie traktować jako coś doskonalszego, co jest w stanie przerosnąć? a zatem skrzywdzić lub traktować jako istotę niższą? Czy będziemy dla niej traktowani jako stwórca-bóg do którego będzie dążyć w swoim rozwoju, ale jednak uważać za cel do dążenia sam w sobie a nie do przewyższenia.
niedziela, 28 lipca 2019, 11:04   magi18
Pytanie: Jaki sens ma życie?
Dlaczego: Ciekawi mnie, co na tak filozoficzne pytanie odpowiedziałaby sztuczna inteligencja. Czy uznałaby, że życie sensu nie ma, powstało z przypadku, czy może znalazłaby i rozważyłaby sens istnienia życia. To mogłaby być interesujące... albo i nie.
sobota, 27 lipca 2019, 20:41   Jabol89
Czy mogłabyś stworzyć dowolne dzieło sztuki, niezainspirowane żadnym dziełem człowieka? Sztuczna inteligencja stanie się prawdziwa tylko wtedy, gdy będzie zdolna do abstrakcyjnego myślenia, a nie powielania utartych schematów (czego przykładem mógł być niedawno sprzedany pierwszy obraz namalowany przez AI).
sobota, 27 lipca 2019, 20:35   Jabol89
Czy mogłabyś stworzyć dowolne dzieło sztuki, niezainspirowane żadnym dziełem człowieka?

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs „World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny” – do wygrania 5 egzemplarzy książki

News
wczoraj

konkurs-world-of-warcraft-jaina-proudmoore-wichry-wojny--do-wygrania-5-egzemplarzy-ksiazki Niedawno miała premierę książka, której akcja rozgrywa się w uniwersum World of Warcraft. Dzięki naszemu konkursowi można wygrać jeden z pięciu egzemplarzy powieści.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z