Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overwatch: Twórcy wprowadzają sztywny podział ról w ramach drużyn [WIDEO]

Cursian piątek, 19 lipca 2019, 16:24 News

Obowiązuje on zarówno w e-sporcie, jak zwykłych rozgrywkach.

W Overwatchu trwają właśnie Letnie Igrzyska, w ramach których można zgarnąć sporo świeżych skórek, ale znacznie ważniejszą wieścią jest nowiutki system dobierania ról. Do tej pory w grze nie obowiązywały żadne ograniczenia co do „klasowego” składu drużyn. Choć dawało to sporą elastyczność, doprowadzało też do zaburzeń, jak choćby znienawidzone kompozycje oparte na trzech postaciach wsparcia i trzech tankach.

Blizzard zdawał sobie sprawę, że musi coś w tej sprawie zrobić i ostatecznie stanęło na sztywnym systemie dobierania ról. W szybkiej grze, grze rankingowej i na turniejach e-sportowych każda ekipa musi składać się z dwóch tanków, dwóch postaci wsparcia i dwóch speców od zadawania obrażeń. Przed dołączeniem do meczu określa się jedną z ról, a później można wybierać wyłącznie spośród postaci należących do danej kategorii. Dodatkowo wcześniejszy jednolity sposób naliczania punktów rankingowych został rozbity na trzy część – osobną dla każdej roli. Więcej szczegółów poniżej:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 20 lipca 2019, 19:28   kugron
@Dragantis Tylko że poza rankingowymi (i to też jak się miało szczęście) na proszeniu o zmianę roli się zwykle kończyło XD. Dla mnie zmiana na +, jak chcę se grać DPS-em to chcę grać DPS-em, a nie że w 90% przypadków później ma się wybór albo zmienić się na to czym grać nie chcę, albo znacznie zmniejszyć szansę na wyraną.
sobota, 20 lipca 2019, 13:28   Airoder
taz159357 nie trzeba być wysoko by narzekać. Każdy chce grać w tej grze dps'em przez co często widzimy w druzynie 4-5 dpsów przez co się grać nie da. Ktoś kto na to narzeka to dawno już tej gry chyba nie odpalał. Każdy kto aktualnie gra ma już tego dość, jak i goeats meta. wiadomo, że zabija to wiele różnorodnoścu, ale bez tego wymuszenia już w te grę się nie da grać....
sobota, 20 lipca 2019, 12:06   Byku024
Ech, a miałem już wrócić do gry po długiej przerwie, no cóż, Blizzard z kolejnym strzałem w kolano.
piątek, 19 lipca 2019, 22:37   Equisetum
Dla mnie to jest koniec, bo zwykle dobierałem rolę do mapy stuacji itd. Nieraz gra się dps i wybitnie nie idzie, to prosi się o swapa, albo na odwrót w teami bardzo kiepsko idzie healerom to trzeba się pozamieniać. W ttym momencie jest pozamiatane w lobby.
piątek, 19 lipca 2019, 22:15   taz159357
Poniższy komentujący albo nie mieli dawno styczności z rankedami albo grają w rangach platyna i w dół. Co mecz oglądanie kompozycji GOAT jest już męczące.
piątek, 19 lipca 2019, 21:44   Azaraphiel
BTW qucikplay taki jak teraz ciągle bedzie w arcade i to na stałe.
piątek, 19 lipca 2019, 21:43   Azaraphiel
To mnie zawsze dziwi i bawi. polski internet zawsze na odwrót niż reszta świata :D
piątek, 19 lipca 2019, 20:10   Marcus93
oj słabiutko bardzo, szczególnie że po ostatnich nerfach rolę"Tank" powinni zmienić na "Ult feeder". No cóż, już widzę te nieskończone combo dwóch losowych tanków + żniwiarz i symmetra + mercy/lucio i ana
piątek, 19 lipca 2019, 19:38   naxster
TRoszkę sensownie troszkę bez sensu. Pamiętam kilka meczy gdzie wszyscy zrobili takie YOLO i graliśmy na 6ciu dpsów. I kilka wygraliśmy i była to ciekawa różnica w rozgrywce. Po co to ograniczać? Niech w rankedach wprowadzają ograniczenia po co robić to w quickplayu?
piątek, 19 lipca 2019, 19:13   Dragantis
Oj, bardzo słabiutko. W Overwatchu było fajne że można było kombinować z doborem bohaterów w drużynie, a teraz będziemy uwiezieni w granie mety cały czas. No i do tego dojdzie czekanie kupę czasu by zagrać dps. Dodatkową wszelkie tego typu ograniczenia szkodzą aspektom społecznym gry bo niema już potrzeby żeby poprosić by ktoś swapnoł się na tanka lub healera.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Overwatch: Wydarzenie z okazji Halloween chce was srogo nastraszyć

News
środa, 16 października 2019

overwatch-wydarzenie-z-okazji-halloween-chce-was-srogo-nastraszyc Powraca doktor Junkenstein.

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę. Nawet 9kier raz na jakiś czas odpala mainstreamowe gry.

Komentarzy:
0

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
29

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z