Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGradaptacja książek Jacka Piekary znalazła inwestora

Kaladin sobota, 13 lipca 2019, 11:36 News

Finansowanie projektu zapewnione jest do 2022 roku.

W marcu media branżowe obiegła zaskakująca i bardzo ciekawa wiadomość – wrocławskie studio The Dust przeniesie twórczość Jacka Piekary na ekrany naszych komputerów i telewizorów. Fani mogą oczekiwać pojawienia się tytułów ze słynnego już "Cyklu Inkwizytorskiego". Internauci zastanawiali się jednak, czy The Dust udźwignie całe przedsięwzięcie finansowo. Cóż, o to chyba nie musimy się już martwić – deweloper ogłosił właśnie pozyskanie kluczowego inwestora, którego fundusze sfinansują część projektu.

Umowę inwestorską podpisano wczoraj, a jej wartość opiewa na trzy miliony, wypłacane w ratach od lipca 2019 roku do stycznia 2022. Częstotliwość wypłacania transz zależna będzie od postępów w pracy na grą. Cały budżet tytułu zaplanowany jest na siedem milionów złotych. Docelowo, gra ma pojawić się na PC, PS4/PS5 i XBO. Jak komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust, zdobyty kontrakt bardzo pomoże w pracy nad projektem:

Pieniądze pozyskane od inwestora będą bardzo dużym wsparciem w produkcji gry i pozwolą nam na realizację większej części założeń produkcyjnych. W zamian za wkład inwestor ma zagwarantowane prawo do pobierania wynagrodzenia prowizyjnego uzależnionego od przychodów generowanych przez przedmiotową grę.

Wraz z Jackiem Piekarą zapraszamy 12 września 2019 na konferencję, podczas której opowiemy o projekcie oraz przedstawimy efekty pierwszych prac.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 14 lipca 2019, 12:00   Bronnson
Raczej równie spektakularnego sukcesu nie wróżę, ale życzę Piekarze, The Dust i nam, graczom by to był w polskiej branży taki "drugi Wiedźmin". Dobrych gier nigdy za wiele, a dobre książki zasługują na reklamę.
sobota, 13 lipca 2019, 20:59   Xengeyokai
byłoby miło zobaczyć dobą grę o Mordimerze. przeczytałem cały cykl, a piekarę pamiętam jeszcze z czasów kiedy byłem bąbelkiem i poczytywałem czasopismo "Click!".
sobota, 13 lipca 2019, 20:55   Xengeyokai
@zadymek Jack Shebaker
sobota, 13 lipca 2019, 20:54   ukrytySZCZUR
Jaram się, niech tego nie pokpią
sobota, 13 lipca 2019, 20:03   zadymek
Ciekawe czy na zachodzie autor będzie teraz znany jako Jacek Piekara czy Jack Piekara ;)
sobota, 13 lipca 2019, 19:47   gamingman21
Szkoda tylko węża i gołębicy.
sobota, 13 lipca 2019, 16:13   pombywa
Już nie mogę się doczekać kiedy "dobry, skromny" Mordimer Madderdin skopie tyłki w Imię Boże :D
sobota, 13 lipca 2019, 14:32   Equisetum
A mnie podoba się wszystko, z wyjątkiem dodatkowego opowiadania o Kostuchu dorzuconego do pierwszego tomu "Sługa Boży" (fatalne, fatalne opowiadanie) i tom Kościany Galeon, lekko mnie wynudził. Cała reszta to dla mnie rewelacja.
sobota, 13 lipca 2019, 13:11   gamingman21
Cykl główny jest miodzio z paroma wyjątkami. Ostatnie dwie z cyklu pobocznego książki są tak słabe że nawet lewych pdfów nie polecam.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z