Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Nadgodziny] Super Ogórek

DavyStrange sobota, 22 czerwca 2019, 23:59 News

W dzisiejszych Nadgodzinach: globalne ocieplenie, koledzy na teamspeaku i Planeta Pokemonów.

Kiedy zaimportujesz skan twarzy dziecka do NBA 2K19:

Najwyraźniej dodanie do konsoli Fallouta 76 znacząco obniża cenę zestawu:


(Carolina Angulo)


(Sealinne)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nadgodziny,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 25 czerwca 2019, 17:26   zadymek
@mapokl 1. Ja czytałem, że to rudzi są mutantami. ;)
2. Tak, wbrew idiotycznemu powiedzeniu, wyjątek obala regułę. Ale jest różnica między wyjątkiem a anomalią - to drugie umożliwia nawet rafinację reguły.
3. Tożsamość płciowa, jako że to subiektywne odczucie, mi powiewa. Płeć biologiczna, XX/XY, to co innego.
4. Jeszcze in vitro się nie przyjęło a ty marzysz o wytwarzaniu komórek rozrodczych? I jeszcze argumentujesz myszami? BTW Jak coś, to lepiej naprawiać dzieci.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 23:13   mapokl
@zadymek Nie znam specjalisty który powiedział by, że jego stan wiedzy jest pełny. A co do naprawy, zanim będziemy w stanie naprawiać dorosłych, szybciej osiągniemy poziom w którym określona płeć straci znaczenie dla reprodukcji. Dawcą nasienia nie będzie musiał być mężczyzna, komórka jajowa nie będzie musiała pochodzić od kobiety. Np. u myszy już udało się stworzyć komórkę jajową z ogona i zapłodnić. Kwestia raczej dekad niż wieków.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 22:06   mapokl
@zadymek Blondyni też są anomalią. No na tym polega nauka, że choćbyś miał milion białych owiec, to jedna czarna obala tezę, że "wszystkie owce są białe". Co do tożsamości płciowej to nie musisz szukać ekspertów. Spróbuj sam określić jakieś dowolne kryterium podziału tożsamości na męską i żeńską, która pozwoli podzielić ludzi na tylko dwa zbiory pokrywające się w całości z ich płcią biologiczną.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:04   zadymek
@TesterGier Że nie da się naprawić, to jest obecne stanowisko nauki. Na podstawie obecnie wypracowanych metod badań, którymi osiągnięto obecny poziom wiedzy - który, jak sami zainteresowani przyznają, jest żaden. Nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Patrz, do niedawna dysforia płciowa była uważana za zaburzenie psychiczne, teraz już za somatyczne.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:51   zadymek
@mapokl Acha, czyli przywołując ...anomalie rozwoju płciowego chcesz pokazać, że tymi dwoma płciami to bzdura, a dysforia płciowa... nie jest anomalią, czy tak?
A to o statystyce typowego mózgu, to skąd wziąłeś? Badania jakieś przeprowadzałeś?
Osobiście kojarzę tylko wynurzenia kilku ekspertów, którzy w tonie koncyliacyjnym bredzą o jakichś spektrach, czy dominujących wpływach kultury. Jak pokażą materialne dowody, to pogadamy o tym jak to jestem niemal gejem czy trans jest w zasadzie taki sam jak mapokl.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:48   mapokl
... i to zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Więc struktura mózgu może się też zmienić pod wpływem czynników psychologicznych (bo skąd niby organizm faceta wie, że został ojcem?). W przypadku osób trans zmiany czasami (nie zawsze) są charakterystyczne dla płci przeciwnej. Z tym "coś pomiędzy" to bym nie przesadzał, bo chłopak bez włosów na klacie to "też coś pomiędzy". Z tożsamością płciową też nie jest 0-1, że można tylko ze skrajności w skrajność.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:39   mapokl
@zadymek Jak dla ciebie oczy to część mózgu to gratuluje, u mnie gałka oczna jednak w mózgu się nie znajduje. A pieje do tego, że nie zawsze posiadanie chromosomu Y, spowoduje wykształcenie jąder, które to nie zawsze spowodują pojawienie się drugorzędnych cech płciowych. Co do konstrukcji mózgu to mało kto ma "typowy" mózg, szczególnie, że jego konstrukcja (a przede wszystkim schemat połączeń) zmienia się wciągu życia. Nie tylko w okresie dojrzewania, ale np. w przypadku spłodzenia potomstwa...
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 7:39   TesterGier
@Scorpix Już nie choroba psychiczna, ale somatyczna, czyli ciała. To nadal zostało.
@dante14 Nałogowe granie w gry, a to różnica.
@zadymek Nie da się naprawić, nie z powodu etyki, praw człowieka, czy nawet technologii, a tego jak fundamentalną cechą człowieka jest tożsamość płciowa. Jest bardziej nienaruszalna niż tak podstawowa rzecz niż nasz temperament. Znamy przypadki zmiany cech charakteru czy temperamentu np. w skutek uszkodzeń mózgu, a nie ma nawet jednego przypadku zmiany tożsamości płciowej.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 6:45   dante14
@Scorpix ale granie w gry jest chorobą w/g WHO. Zrób z tą informacją co chcesz
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 1:11   Scorpix
@Muidus
Przecież to świat, gdzie ludzie mogą u siebie modyfikować prawie wszystko, więc to raczej nic nadzwyczajnego.
Zostawmy temat trans, bo to dysfunkcja biologoczna, która wzbudza wciąż niepotrzebne kontrowersje. Na pewno nie jest to choroba psychiczna, co potwierdza stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia.

O autorze

DavyStrange

Podobne newsy

[Nadgodziny] Tęcza Sześć czy coś

News
sobota, 1 sierpnia 2020

nadgodziny-tecza-szesc-czy-cos W dzisiejszych Nadgodzinach: Yoshi z Tsushimy, westernowa kuchenka i odgłosy z jaskini w Minecrafcie.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z