Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSzefowie Electronics Arts oddają swoje premie do wspólnej puli bonusów dla pracowników

Kaladin niedziela, 23 czerwca 2019, 13:24 News

Szczodry gest.

Electronic Arts to firma, której można zarzucić wiele. W marcu gruchnęła wieść o zwolnieniu ponad 350 pracowników, w związku z reorganizacją pewnych departamentów. Ostatnio z powszechną krytyką spotkało się stwierdzenie Kerry Hopkins, wiceprzewodniczącej ds. prawnych i rządowych w firmie, która porównała zjawisko loot boksów w grach do kupowania "jajek z niespodzianką". Być może chcąc poprawić swój wizerunek, szefowie firmy ogłosili, że ich premie powędrowały do puli bonusów dla pracowników.

Jak donosi portal GameDaily, Andrew Wilson oraz inni kierownicy wysokiego szczebla, zrezygnowali z pobrania tegorocznych premii. Decyzja ta z pewnością odbije się na ich portfelach – w zeszłym roku premia dla samego Wilsona zamknęła się na poziomie 2.5 miliona dolarów. W EA system bonusów dla pracowników działa następująco: jego wysokość determinuje się przez ogólny przychód firmy, a odpowiednie premie rozdzielane są do departamentów wedle ich zasług. Szeregowi pracownicy oceniani są przez swoich menadżerów, którzy pod uwagę biorą ich wkład w rozwój konkretnych projektów. Choć nie znamy dokładnej wartości oddanych premii, zastrzyk kilku milionów dolarów z pewnością poprawi morale w korporacji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:30   freynir
PS- i jakoś nigdy nie przeszkadzało to nam krytykować działania firm, a mniej lub bardziej gorąco popierać działania fundacji przez nich prowadzonych.
Często (tu już bardzo stary przykład- IBM) bywa, że na skutek sporów między działami korporacja pozbywa się czegoś, co w przyszłości przyniosłoby jej olbrzymie dochody, dodatkowo działając na rzecz społeczeństwa, a zamiast tego wytacza działa patentowe na komary, co odbija się negatywnym echem w świecie marketingu.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:24   freynir
Widzę, że część komentujących nie zauważa, iż w ostatnich czasach polityka korporacji jako takiej, a działania personalne osób będących w jej zarządzie to zazwyczaj dwie, kompletnie różne rzeczy. Odczepmy się na chwilę od EA, a przytoczmy sprawę MS czy Apple. Firmy znane od dawna z nieuczciwych zagrywek. agresywnego marketingu, wzajemnych blokad patentowych itp, itd. Tymczasem osoby z zarządów obu firm (Bill Gates, Paul Allen, Steve Wozniak) założyli olbrzymie fundacje wspierające edukację, medycynę, naukę
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 7:33   mbwrobel
@pitebro - masz pecha, bo Twoja opinia nie pasuje do założeń Twoich dyskutantów: "EA jest złe, więc nie może robić dobrych rzeczy". Nie każdy potrafi obiektywnie spojrzeć na zagadnienie.
niedziela, 23 czerwca 2019, 22:43   piterbro
@KarczekWieprzowy Nie skończyły mi się żadne powody. Nie widzę sensu odpowiadania na komentarz, który jest 1. nie na temat, 2. w teorii ma mnie obrazić. Komentujący tutaj wydają się być zwyczajnje dotknięci pewną przypadłością, którą w skrócie można określić "jeśli nie z nami, to na pewno przeciw nam". Trochę jak w polityce. Fakt, że bronię DECYZJI ZARZĄDU EA przed tymi, którzy ją z jakiegoś powodu mieszają z błotem, nie znaczy, że bronię SAMEJ FIRMY. Mam nadzieję, że teraz dotarło.
niedziela, 23 czerwca 2019, 22:30   KarczekWieprzowy
@piterbro Oho teraz skończyły ci się powody do obrony EA
niedziela, 23 czerwca 2019, 22:29   piterbro
@Jesus Freak, tłumaczenie "surprise" jako "tajemniczy", gdy w kontekście była mowa o porównaniu do jajka niespodzianki, to angielszczyzna na poziomie wczesnej podstawówki. Drugi Twój komentarz jest tak mały i żenujący, że merytorycznie nie będę się do niego odnosił.
niedziela, 23 czerwca 2019, 20:38   Jesus Freak
@piterbro, weź się lepiej przykuj do EA, jak ekoświry do biednych drzew na ścięcie ;)
niedziela, 23 czerwca 2019, 20:34   Jesus Freak
Tak, a loot boxy to tajemnicza mechanika, a nie żaden hazard :D
niedziela, 23 czerwca 2019, 20:30   piterbro
@KarczekWieprzowy A kto mówi, że teraz ma być wszystko wybaczone? Mówię o tym, że pracownicy dostaną pieniądze, a to dla komentujących mimo wszystko powód, by EA nadal dowalić. To co, najlepiej było tych pieniędzy nie przekazywać, status quo podtrzymane, bo to tylko korporacyjna sztuczka, zwykły PR? Zrozumcie, nawet jeśli tak jest, to pracownicy dostaną kasę. @michałedek Nieprzyjęcie premii to nie darowizna. A odliczenia od podatku czy nie, to pracownicy i tak dostaną premie. Żałujesz im?
niedziela, 23 czerwca 2019, 19:26   JKMII
Ojojoj ile złości. Załóżcie firme, pracujcie po 80÷100 godzin w tygodniu, weźcie odpowiedzialność (w tym finansową!) za milionowe projekty, za setki pracowników i sukces firmy. A potem posłuchajcie jakichś piwniczaków na garnuszku mamy ile ich zdaniem powinniście zarabiać i co robić ze swoimi pieniędzmi.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
19

40 lat temu frachtowiec kosmiczny USCSS Nostromo otrzymał sygnał pochodzący z księżyca o oznaczeniu kodowym LV-426. Komputer pokładowy, nazywany Matką, wybudził załogę, która zdecydowała się sprawdzić sygnał...

Komentarzy:
6

Zmarł ponad pół wieku temu. Był żołnierzem i dezerterem, głosem pokolenia i ucieleśnieniem rebelii. Duszą Night City. Zapłacił za to słuszną cenę.

Komentarzy:
9

Zarząd CD Projektu miał przez chwilę aż dwadzieścia dwa miliardy powodów do radości.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z