Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox Game Studios planuje wypuszczać nowe gry co 3 miesiące

rajmund wtorek, 11 czerwca 2019, 18:48 News

Nie żeby Microsoft nie mógł sobie na to pozwolić.

Zastanawialiście się może nad tym, w co będziecie grali, kiedy już pod Waszym telewizorem stanie Project Scarlett, czyli nowy Xbox? Pewne wyobrażenie na ten temat daje najnowsza deklaracja Matta Booty'ego, szefa Xbox Game Studios, który w rozmowie z IGN wyznał, że ostatnimi czasy zastanawiał się nad rytmem, w jakim pojawiają się gry. O ile przyznaje, że zrobienie takich molochów jak Red Dead Redemption czy God of War zajmuje około 5-6 lat, tak już produkcje Ninja Theory czy Double Fine (obu należących od niedawna do Microsoftu) to kwestia zaledwie 2-3 lat.

A więc jeśli przyjmiemy, że chcemy nowej gry co kwartał, a zrobienie jej zajmuje 2-3 lata, to matematyka podpowiada, że potrzebujemy około 10-12 studiów, prawda? Ale robienie gier nie jest doskonałą nauką, nie uwzględniamy tu czynników kreatywnych. Pojawią się więc tytuły, które zajmą nam więcej czasu. Czasami rozpoczniemy prace nad czymś i wyda nam się doskonałym pomysłem, ale trzeba będzie wprowadzić większe zmiany. Potrzebujemy więc pewnego czasu w zapasie. Tak że oto moja najprostsza odpowiedź. Chcielibyśmy dodawać do Game Passa wysokiej jakości grę średnio co trzy miesiące.

Krótko mówiąc Microsoft stawia na balans pomiędzy czasochłonnymi blockbusterami, a nieco mniejszymi produkcjami pokroju Hellblade'a czy Psychonauts 2. Gry z pewnością będzie komu robić, bo w skład Xbox Game Studios wchodzi obecnie aż 15 zespołów. Posiadacze Xbox Game Pass (bo zgodnie z obecną polityką firmy, raczej nie mamy co oczekiwać tytułów na wyłączność nowej konsoli rodem z Redmond) z pewnością nie będą mieli powodów do nudy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox Scarlett,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 11 czerwca 2019, 22:01   goliat
Właściwie to już 16 zespołów, bo twórcy odświeżonego Age of Empires 1&2 Definitive Edition również należą już do Xbox Games Studios. Ale coś czuję, że to nie koniec zakupów giganta z Redmond.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Xbox: Nowa konsola będzie kompatybilna nie tylko z grami z poprzednich, ale też akcesoriami

News
wtorek, 11 czerwca 2019

xbox-nowa-konsola-bedzie-kompatybilna-nie-tylko-z-grami-z-poprzednich-ale-tez-akcesoriami Czyli: good guy Microsoft, odcinek trzydziesty.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Polacy z SoulFire tworzą prequel Gothica, którego akcja ma się toczyć na dekadę przed utkaniem magicznej bariery, a za scenografię posłuży wyspa, gdzie dołączymy do strażników miejskich lub gildii kupieckiej. Zagadka: o jaki projekt chodzi?

Komentarzy:
4

Zaczęło się w roku 1987. W salonach gier królowały Contra i Operation Wolf, szczęśliwi posiadacze komputerów grali w pierwszą część Larry’ego i Piratów Sida Meiera. A Tim Ansell zakładał studio, które miało sprawić, że świat pokocha wojnę totalną.

Komentarzy:
7

Szczęśliwie: i tak w ich tytuły nie gramy, choć dostajemy je w wersjach pozbawionych mikropłatności.

Komentarzy:
144

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z