Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox Game Studios planuje wypuszczać nowe gry co 3 miesiące

rajmund wtorek, 11 czerwca 2019, 18:48 News

Nie żeby Microsoft nie mógł sobie na to pozwolić.

Zastanawialiście się może nad tym, w co będziecie grali, kiedy już pod Waszym telewizorem stanie Project Scarlett, czyli nowy Xbox? Pewne wyobrażenie na ten temat daje najnowsza deklaracja Matta Booty'ego, szefa Xbox Game Studios, który w rozmowie z IGN wyznał, że ostatnimi czasy zastanawiał się nad rytmem, w jakim pojawiają się gry. O ile przyznaje, że zrobienie takich molochów jak Red Dead Redemption czy God of War zajmuje około 5-6 lat, tak już produkcje Ninja Theory czy Double Fine (obu należących od niedawna do Microsoftu) to kwestia zaledwie 2-3 lat.

A więc jeśli przyjmiemy, że chcemy nowej gry co kwartał, a zrobienie jej zajmuje 2-3 lata, to matematyka podpowiada, że potrzebujemy około 10-12 studiów, prawda? Ale robienie gier nie jest doskonałą nauką, nie uwzględniamy tu czynników kreatywnych. Pojawią się więc tytuły, które zajmą nam więcej czasu. Czasami rozpoczniemy prace nad czymś i wyda nam się doskonałym pomysłem, ale trzeba będzie wprowadzić większe zmiany. Potrzebujemy więc pewnego czasu w zapasie. Tak że oto moja najprostsza odpowiedź. Chcielibyśmy dodawać do Game Passa wysokiej jakości grę średnio co trzy miesiące.

Krótko mówiąc Microsoft stawia na balans pomiędzy czasochłonnymi blockbusterami, a nieco mniejszymi produkcjami pokroju Hellblade'a czy Psychonauts 2. Gry z pewnością będzie komu robić, bo w skład Xbox Game Studios wchodzi obecnie aż 15 zespołów. Posiadacze Xbox Game Pass (bo zgodnie z obecną polityką firmy, raczej nie mamy co oczekiwać tytułów na wyłączność nowej konsoli rodem z Redmond) z pewnością nie będą mieli powodów do nudy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox Scarlett,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 11 czerwca 2019, 22:01   goliat
Właściwie to już 16 zespołów, bo twórcy odświeżonego Age of Empires 1&2 Definitive Edition również należą już do Xbox Games Studios. Ale coś czuję, że to nie koniec zakupów giganta z Redmond.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Gry Microsoftu na innych platformach? „Tak, jeśli będzie w tym sens”

News
poniedziałek, 12 sierpnia 2019

gry-microsoftu-na-innych-platformach-tak-jesli-bedzie-w-tym-sens Jedynie sztandarowe produkcje AAA mają szlaban na wychodzenie z domu.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
1

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z