Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRed Dead Redemption 2: Prezes Take-Two nie widzi problemu z przeniesieniem gry na pecety

Witold piątek, 7 czerwca 2019, 15:24 News

Ale wiecie, może mieć na myśli działanie dzięki Stadii.

Podczas wczorajszej konferencji Google naszą uwagę przykuła oczywiście głównie zapowiedź Baldur's Gate III, jednak nie znaczy to, że poza tym nie działo się na niej nic ciekawego. Oprócz kilku zwiastunów i garści informacji na temat Stadii, dowiedzieliśmy się też o blisko 30 grach, w które dzięki niej zagramy. Mogliśmy zobaczyć też, którzy developerzy i wydawcy podjęli współpracę z firmą.

Dało się dostrzec wśród nich również Rockstara, jednak wśród zapowiedzianych tytułów dla usługi Google nie ma ani jednej produkcji firmy. Oczywiście od razu pojawiły się głosy „Red Dead Redemption 2 na Stadii potwierdzone” – i trudno im się dziwić, ale warto mieć na uwadze to, że równie dobrze może być mowa o GTA V. Bądź o żadnych z nich, bo innym marzy się jeszcze pierwszy Red Dead, a firma przecież niczego jeszcze nie ogłosiła. Najnowsze gry studia wydają się rzecz jasna najlepszymi kandydatkami do tej roli, a to chociażby z racji ich generujących ogromne przychody trybów online, ale warto chwilę się wstrzymać z entuzjazmem (chociaż w Polsce akurat o niego trudno, gdy mowa o Stadii).

Nie oznacza to jednak, że temat pecetowego portu najlepszego interaktywnego westernu zeszłego roku umarł. Wręcz przeciwnie, bowiem na spotkaniu z inwestorami prezes Take-Two, Strauss Zelnick, zapytany o możliwość przeniesienia tytułu na komputery osobiste odparł:

Wypuszczenie gry na PC nie ma żadnych negatywnych aspektów.

Ta iście Salomonowa odpowiedź jest jednak pewną zmianą w dotychczasowej postawie Herr Straussa (się znaczy pana Zelnicka) – do tej pory zwykł mówić, że nie będzie wypowiadać się za Rockstara. I raz jeszcze – wcale nie musi to oznaczać tego, że niedługo dane nam będzie zagrać w Red Deada na Steamie czy innym Epic Games Store. Że takie w końcu się pojawi, dla wielu jest oczywiste, ale nie zdziwiłbym się, gdybyśmy musieli poczekać na to do premiery następnej generacji konsol – podobnie jak to było z GTA V.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 8 czerwca 2019, 18:06   zpox
@Dantes
A że współczesne konsole to praktycznie pc z innym systemem operacyjnym... Także to nie powinno być problemem. Gorzej mogło być w erze ps2 czy ps3, bo wtedy były nieco większe różnice. Oczywiście nie mówię że port nie wymaga pracy, bo wymaga, ale jest to znacznie prostsze niż dawniej.
sobota, 8 czerwca 2019, 12:29   rafioza02
@Maniek123404 Ja tam kupię, jak i mnóstwo ludzi. Oczywiście jak będzie to jakościowy port
sobota, 8 czerwca 2019, 8:19   Maniek123404
Piraci czekają xD
sobota, 8 czerwca 2019, 7:38   Dantes
Jeśli RDR 2 korzysta z silnika, który łatwo można przenieść na inne platformy to zarobią na porcie PC RDR 2 tyle samo co GTA 5.
piątek, 7 czerwca 2019, 20:21   Poganin
@asparagus: Jak już, to "wielką literą".
piątek, 7 czerwca 2019, 18:27   PiotrLolo
Prezesi i szefowie tak mają. Nigdy nie widzą w niczym problemów, wszystko się da. A potem pracownicy niższych szczebli obrywają, dlaczego nie jest zrobione :)
piątek, 7 czerwca 2019, 16:41   asparagus
Jak już "herr" to z dużej litery, bitte.. :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Red Dead Redemption 2: Oficjalny zwiastun wersji pecetowej [WIDEO]

News
czwartek, 17 października 2019

red-dead-redemption-2-oficjalny-zwiastun-wersji-pecetowej-wideo Brzydko nie będzie.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
23

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Myśl na dziś: Lepiej późno niż wcale!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z