Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTotal War: Three Kingdoms – Zgadnijcie, w jakim kraju gra sprzedaje się świetnie

Witold wtorek, 28 maja 2019, 12:09 News
PC

Podpowiedź: istnieją powiązania między nim a realiami, w których osadzona jest najnowsza odsłona.

Creative Assembly stworzyło hit i nikt nie ma chyba co do tego najmniejszych wątpliwości. Nie dość, że nowy Total War zebrał świetne oceny, to do tego przekonał do siebie graczy, czego dowodem jest m.in. rekordowa dla serii liczba jednocześnie grających osób i przy okazji najlepszy tegoroczny debiut na Steamie. Co bardziej cyniczni obserwatorzy zwracali uwagę, że świetny wynik gry nie musi koniecznie wynikać z jej wysokiej jakości, a raczej z osadzenia akcji w szczególnie atrakcyjnym dla pewnego narodu miejscu i czasie. Nie da się zaprzeczyć, że przynajmniej częściowo mieli rację.

Rob Bartholomew wyraźnie wskazał przyczyny sukcesu Three Kingdoms w wywiadzie dla GamesIndustry:

Chiny jako rynek – jak możesz sobie wyobrazić – oszalały trochę na naszym punkcie. Ogromną część zamówień przedpremierowych złożyli nasi chińscy fani, którzy albo grali już i polubili Total Wary i byli podekscytowani z powodu tematyki [nowej gry], albo są zupełnie nową publiką z Chin mających styczność z serią po raz pierwszy.

Dodał również

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym Chiny są absolutnie najważniejszym rynkiem dla Three Kingdoms.

Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, szczególnie patrząc na pieczołowity stosunek twórców do realiów historycznych. Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości sukces Creative Assembly nie zachęci innych studiów do sinonizacji swoich gier – w końcu Chiny są ogromnym rynkiem, na którym, jak widać, produkty zachodnich developerów mogą sobie bardzo dobrze poradzić.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 29 maja 2019, 23:54   Evocatus
"[...]pieczołowity stosunek twórców do realiów historycznych."
No panie Witold, żart przedni, mało co mnie tak ubawiło od dłuższego czasu. Serię TW bardzo lubię, ale twierdzenie, że dobrze oddaje realia jest wyjątkowo zabawne.
środa, 29 maja 2019, 9:02   Lord Yves
@Chapka - prawdopodobnie niewiele, jak gra nie jest sprzedawana oficjalnie w Japonii na Steamie i dostępna jest tylko z drugiej czy trzeciej ręki.
wtorek, 28 maja 2019, 15:08   Demilisz
@Bronnson - TW: Attila sprzedawał się tak sobie, ale cierpiał na złą reputację po Rome 2. I chyba Saga też list sprzedaży nie podbijała
wtorek, 28 maja 2019, 15:06   cali
Chiny dlatego rekord sprzedaży padł.
wtorek, 28 maja 2019, 15:05   Chapka
Kiedyś mnie zastanawiało ile osób w Japoni, przy całym ich runku własnych produkcji, grało w Shoguna? Przynajmniej w przypadku Three Kingdoms nie ma wątpliwości, że tytuł został zauważony tam, gdzie dzieje się jego akcja.
wtorek, 28 maja 2019, 13:57   Bronnson
Czy Total War w ogóle sprzedaje się gdzieś słabo?
wtorek, 28 maja 2019, 12:45   Refty
Jak gra nie cierpi na cenzurze to bardzo dobra wiadomość że gry strategiczne odzywają nawet dzięki Chińczykom.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z