Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT„Obcy”: Kolejny prequel Ridleya Scotta wciąż powstaje

rajmund poniedziałek, 27 maja 2019, 17:13 News

Dobra wiadomość, jeśli podobał Wam się „Prometeusz” i „Obcy: Przymierze”.

W ostatni weekend fani Aliena obchodzili niemałe święto. Film „Obcy - 8. pasażer "Nostromo"”, powszechnie uznawany za jeden z najważniejszych obrazów kina science fiction, obchodził 40. rocznicę premiery. Nie dostaliśmy co prawda z tej okazji nowej odsłony serii, wiele serwisów filmowych pokusiło się jednak o obszerne materiały związane z tym jubileuszem. Przy okazji jednego z nich, opublikowanego na łamach Variety, dostaliśmy interesującą wiadomość. Trzeci prequel Ridleya Scotta wciąż powstaje i właśnie jest na etapie powstawania scenariusza. Możemy być więc już pewni, że jego poprzednia wersja poszła do kosza.

Dla przypomnienia: ojciec marki początkowo nie był zainteresowany jej rozwijaniem i wolał skupić się na innych projektach, takich jak „Blade Runner”. Dopiero w 2012 roku powrócił do tematu za sprawą „Prometeusza”: prequela „8. pasażera "Nostromo"”, który co prawda podzielił widzów, ale jednocześnie był kinowym przebojem (zarobił ponad 400 mln dolarów przy budżecie 120 mln). Taki wynik wystarczył wytwórni Fox, by dać zielone światło na produkcję kolejnego filmu Scotta, „Obcy: Przymierze”. Ten już nie tylko miał dość chłodne przyjęcie (66% na Rotten Tomatoes), lecz także nie zachwycił wynikami finansowymi (240 mln dolarów wobec budżetu na poziomie 100 mln).

Mimo że przedstawiciele Foxa otwarcie przyznawali się do rozczarowania takim obrotem spraw, wciąż podtrzymywali chęć zrealizowania kolejnego projektu w ramach serii z jej ojcem. Ciągłe opóźnienia oraz przejęcie praw do marki przez Disneya (wraz z całym 21st Century Fox) mogły jednak budzić zaniepokojenie fanów. Teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że kontynuacja „Przymierza” wciąż powstaje. Nie wiemy, czy projekt w dalszym ciągu planowany jest jako bezpośrednie połączenie z późniejszymi filmami (taki był pierwotny zamysł Scotta). Warto jednak pamiętać, że Disney potwierdził, iż zamierza utrzymać dotychczasowy charakter kierowanej do dorosłego odbiorcy marki Alien.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 29 maja 2019, 8:33   Bronnson
@Defqon-One zgadzam się, że Alien nie miał być ambitnym kinem. "Problem" w tym, że się taki stał. Od 40 lat (których swoją drogą po filmie nie widać) jednakowo straszy i pobudza wyobraźnię. Różnica pomiędzy Obcym, Prometeuszem i Przymierzem polega na tym, że ludzie do dziś rozmawiają o przyczynach kultowości tego pierwszego. O dwóch pozostałych dyskutuje się, czy to w ogóle dobre filmy. Budżet większy, ludzie z reżyserem na czele prawie o pół wieku mądrzejsi, a Król i tak ma wielką głowę i się ślini.
wtorek, 28 maja 2019, 23:24   deanambrose
Kłamiecie. Fizycznie nie jest możliwe lubić prometeusza lub przymierze (specjalnie z małych). A jeśli tak to... no cóż mam dla tej sekcji komentarzy złe wieści.
wtorek, 28 maja 2019, 18:01   Scorpix
@Defquon0One
Tyle że Alien oraz Aliens miały KLIMAT grozy i tajemniczości, a te nowe obrazy owego nie posiadają (ja nie uświadczyłem). Jeśli jest tam jakiś zaczątek owej atmosfery grozy, to szybko jest ona niszczona przez bezgraniczną głupotę ludzi. W Alien i Aliens miałem szansę polubić postacie, a w nowych obrazach, to tylko obiekty do zmasakrowania przez wroga.
wtorek, 28 maja 2019, 15:06   Defqon-One
Prometeusz i Przymierze to solidne filmy, jak na gatunek który reprezentują. Ludzie jednak zapominają, że całe uniwersum to głupawe kino klasy B, którego pierwsza część Nostromo to podwaliny pod tej klasy produkcje, a nie wysokobudżetowe kino sci-fi klasy AAA. Oczywiście z racji tego,że marka należy teraz do wielkiego koncernu, filmy te dostały na produkcje duży budżet, ale ich charakter pozostał niezmienny. Alien nigdy nie był i nie będzie ambitnym kinem,dlatego taka forma jaką Ridley przyjął mi odpowiada.
wtorek, 28 maja 2019, 11:18   Dantes
+PeterL kwestia tego jak się wymagającym widzem a filmy science fiction ogólnie jakościowo dawno spadły w dół tylko niektóre nowe filmy dają radę, efekty komputerowe zastępują dobrze napisany scenariusz, młodzi aktorzy nie grają swoich za dobrze i tak dobre filmy zastępują komercyjne.
wtorek, 28 maja 2019, 9:04   Draagnipur
Jak tam nie wiem... Mnie tam Prometeusz i Przymierze bardzo się podobały. Zwłaszcza pierwszy. No mnie się też podobała Andromeda. Wygląda zatem, że nie płynę z głównym nurtem.
wtorek, 28 maja 2019, 8:59   devalion
Niestety Ridley Scott nie zrozumiał fenomenu pierwszego Obcego, szkoda...
wtorek, 28 maja 2019, 8:16   rafioza02
Ridley wstawaj... :)
wtorek, 28 maja 2019, 0:25   CaliforniaRepublican
@PeterL Święte słowa. Przykra sprawa, ale jak widać takie podejście bardziej się opłaca dla ich portfeli a sztuka i wyobraźnia idą w odstawkę.
poniedziałek, 27 maja 2019, 23:07   GolecWTF
[*]

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
19

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z