Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony samo stworzy filmy na podstawie swoich gier

rajmund poniedziałek, 20 maja 2019, 17:52 News

PlayStation Productions ma wreszcie z szacunkiem i zrozumieniem przenieść je na wielki ekran.

Japończykom udało się wygrać konsolowy wyścig zbrojeń obecnej generacji głównie za sprawą katalogu gier dostępnych tylko na PlayStation, pośród których nie brakuje iście filmowych doświadczeń. To jednak dla Sony wciąż za mało. Właśnie otwarto nowy oddział firmy, który ma się skupić na tworzeniu filmów i seriali w oparciu o bogate portfolio ponad 100 marek. Na jego czele stanie Asad Qizilbash, dotychczasowy wiceprezes ds. marketingu, w którego kompetencjach leżało także rozwijanie marek na wyłączność.

Nadzorujący pracę nowej komórki Shawn Layden potwierdza, że właśnie przenoszenie ich do innych mediów będzie teraz oczkiem w głowie Japończyków.

Mamy 25-letnie doświadczenie w tworzeniu gier, w ciągu tego ćwierćwiecza stworzyliśmy mnóstwo fantastycznych tytułów, uniwersów i opowieści. Czujemy, że nadeszła idealna chwila, by rozejrzeć się za innymi mediami - streamingiem, filmem czy telewizją - które zapewnią naszym światom nowe życie w innym formacie.

PlayStation Productions wzięło już na tapet pierwszą pulę projektów, które zdaniem jego włodarzy mogą liczyć na ciepłe wsparcie społeczności graczy. Któż bowiem miałby ich zrozumieć lepiej od ludzi, którzy dali im gry, na podstawie których będą teraz powstawać projekty filmowe? Qizilbash zapewnił, że nie zamierza się spieszyć i wraz z nowymi kolegami prowadzi poważne rozmowy z producentami kinowymi, którzy pomogą im lepiej zrozumieć ten świat. Jednym z podawanych przez niego nazwisk jest Kevin Feige, a więc jeden z ojców sukcesu Marvel Cinematic Universe.

Oczywiście nie ma co liczyć, że nowe studio od razu powtórzy mozolnie budowany przez wiele lat fenomen Avengersów, ale potencjał z pewnością jest duży. Sony dysponuje w końcu takimi markami jak The Last of Us, Uncharted (którego filmowa adaptacja nie może powstać od lat) czy God of War, a z bazą milionów graczy każde z tych uniwersów aż prosi się o kinowy hit. Dodatkowym atutem może okazać się pomoc siostrzanego Sony Pictures. Nie zapominajmy jednak, że w ostatnich latach podobnych studiów w ramach własnych struktur doczekały się Ubisoft czy Blizzard. Konkurencja może być więc spora.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 maja 2019, 21:06   Marcus93
@Scorpix wyjątek potwierdza regułę. To że zrobili jeden czy dwa dobre filmy, nie znaczy, że ogólnie robią dobre produkcje.
poniedziałek, 20 maja 2019, 19:55   luki12089
Ja tam czekam aż zegranizują Jumanji.
poniedziałek, 20 maja 2019, 19:14   Scorpix
@Marcus93
Ale ostatnio też zrobili Spider Man: Into The Spder-verse.
poniedziałek, 20 maja 2019, 19:04   toyminator
Nie no, w sumie należy. To nie wiem po co tworzą nowe studio?
poniedziałek, 20 maja 2019, 19:03   toyminator
Myślałem że Sony Pictures to od nich jest ;D
poniedziałek, 20 maja 2019, 18:05   Marcus93
Mam pewne obawy odnośnie tej decyzji, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że sony jest też odpowiedzialne za Emoji Movie czy Hotel transylwania.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Sony: Dyrektor Guerrilla Games nowym prezesem Sony Worldwide Studios

News
czwartek, 7 listopada 2019

sony-dyrektor-guerrilla-games-nowym-prezesem-sony-worldwide-studios Piastujący do tej pory to stanowisko Shuhei Yoshida pokieruje nowym studiem firmy zajmującym się grami niezależnymi.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dyskusji o kale nie mogło zabraknąć Edmunda McMillena.

Komentarzy:
0

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z