Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMinecraftowe Pokémon Go pozwoli budować w „prawdziwym” świecie [WIDEO]

Cursian piątek, 17 maja 2019, 16:21 News

Dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rzecz jasna.

Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami Microsoft postanowił z impetem wkroczyć na rynek gier mobilnych i przygotować inspirowany Minecraftem tytuł, dzięki któremu planuje zapewne nawiązać rywalizację z największymi tuzami tego segmentu rynku, a więc między innymi Pokémon Go. Minecraft Earth trafi na iPhone’y i Androidy i będzie korzystać z technologii rzeczywistości rozszerzonej. Rozgrywka będzie podzielona na kilka modułów. Podstawowy działa na zasadach zbliżonych do wspominanego Pokémon Go i korzysta z Open Street Maps. Patrząc na realny świat przez ekran smartfona, dostrzeżecie w nim klikane obiekty, między innymi rozmaite surowce.

Pozyskanie rzadszych materiałów wymagać będzie przejścia do trybu Adventure. Zaoferuje on proceduralnie generowane przygody, o zasadach zbliżonych do „dużego” Minecratfa. Możliwe będzie choćby wkopywanie się w ziemię w celu pozyskania diamentów, powalanie drzew, a prawdopodobnie także łowienie ryb w rzekach czy jeziorach. Zbieranie tego wszystkiego nie miałoby większego sensu, gdyby nie możliwość budowania. Każdy gracz będzie mógł tworzyć własne strefy (mogą nimi być dowolne płaskie powierzchnie: od stolika na kawę po szkolne boisko), a następnie wznosić na nich wymarzone budowle. Jako że postawienie kanciastego Barad-dûr na parkingu okaże się pewnie dość czasochłonne, z pomocą będą mogli przyjść zaproszeni do wspólnej zabawy gracze. Naturalnie można się z nimi wymienić zebranymi rupieciami.

Gra pozwoli też kolekcjonować znane z Minecrafta stwory i zasiedlać nimi realny świat. Po naszych trawnikach hasać będą nie tylko kwadratowe prosiaki, ale też zupełnie nowe paskudy, nierzadko w unikalnych formach. Minecraft Earth będzie dostępne za darmo, a jeszcze tego lata („głównie w Stanach Zjednoczonych”) udostępniona zostanie wersja beta. Podobno nie musimy się tez obawiać, że w finalnej edycji zaatakują nas loot boksy czy różnego rodzaju mechaniki dające przewagę tym, którzy częściej sięgną do portfeli.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 19 maja 2019, 10:07   cali
Minecraft sprzedał się lepiej niż Tetris i został liderem jako najlepiej sprzedająca się gra w historii.
niedziela, 19 maja 2019, 9:37   M4ciejWzgarda
Z impetem wkroczyć w rynek gier mobilnych,
Minecraft był jedną z pierwszych gier mobilnych na dotykowe urządzenia
sobota, 18 maja 2019, 15:09   Hary0n
Kutasy, kutasy będą wszędzie.
sobota, 18 maja 2019, 7:45   NidAaz
ludzie od wieków budują w prawdziwym świecie i to bez telefonów
piątek, 17 maja 2019, 19:57   Jacek112
Czy tylko ja podejrzewam, że budowanie skończy się tak jak w Lego o którym ostatnio pisaliście? :P

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z