Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMinecraftowe Pokémon Go pozwoli budować w „prawdziwym” świecie [WIDEO]

Cursian piątek, 17 maja 2019, 16:21 News

Dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rzecz jasna.

Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami Microsoft postanowił z impetem wkroczyć na rynek gier mobilnych i przygotować inspirowany Minecraftem tytuł, dzięki któremu planuje zapewne nawiązać rywalizację z największymi tuzami tego segmentu rynku, a więc między innymi Pokémon Go. Minecraft Earth trafi na iPhone’y i Androidy i będzie korzystać z technologii rzeczywistości rozszerzonej. Rozgrywka będzie podzielona na kilka modułów. Podstawowy działa na zasadach zbliżonych do wspominanego Pokémon Go i korzysta z Open Street Maps. Patrząc na realny świat przez ekran smartfona, dostrzeżecie w nim klikane obiekty, między innymi rozmaite surowce.

Pozyskanie rzadszych materiałów wymagać będzie przejścia do trybu Adventure. Zaoferuje on proceduralnie generowane przygody, o zasadach zbliżonych do „dużego” Minecratfa. Możliwe będzie choćby wkopywanie się w ziemię w celu pozyskania diamentów, powalanie drzew, a prawdopodobnie także łowienie ryb w rzekach czy jeziorach. Zbieranie tego wszystkiego nie miałoby większego sensu, gdyby nie możliwość budowania. Każdy gracz będzie mógł tworzyć własne strefy (mogą nimi być dowolne płaskie powierzchnie: od stolika na kawę po szkolne boisko), a następnie wznosić na nich wymarzone budowle. Jako że postawienie kanciastego Barad-dûr na parkingu okaże się pewnie dość czasochłonne, z pomocą będą mogli przyjść zaproszeni do wspólnej zabawy gracze. Naturalnie można się z nimi wymienić zebranymi rupieciami.

Gra pozwoli też kolekcjonować znane z Minecrafta stwory i zasiedlać nimi realny świat. Po naszych trawnikach hasać będą nie tylko kwadratowe prosiaki, ale też zupełnie nowe paskudy, nierzadko w unikalnych formach. Minecraft Earth będzie dostępne za darmo, a jeszcze tego lata („głównie w Stanach Zjednoczonych”) udostępniona zostanie wersja beta. Podobno nie musimy się tez obawiać, że w finalnej edycji zaatakują nas loot boksy czy różnego rodzaju mechaniki dające przewagę tym, którzy częściej sięgną do portfeli.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 19 maja 2019, 10:07   cali
Minecraft sprzedał się lepiej niż Tetris i został liderem jako najlepiej sprzedająca się gra w historii.
niedziela, 19 maja 2019, 9:37   M4ciejWzgarda
Z impetem wkroczyć w rynek gier mobilnych,
Minecraft był jedną z pierwszych gier mobilnych na dotykowe urządzenia
sobota, 18 maja 2019, 15:09   Hary0n
Kutasy, kutasy będą wszędzie.
sobota, 18 maja 2019, 7:45   NidAaz
ludzie od wieków budują w prawdziwym świecie i to bez telefonów
piątek, 17 maja 2019, 19:57   Jacek112
Czy tylko ja podejrzewam, że budowanie skończy się tak jak w Lego o którym ostatnio pisaliście? :P

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Minecraft Earth: Rozpoczęła się pierwsza tura zamkniętych beta testów

News
przedwczoraj

minecraft-earth-rozpoczela-sie-pierwsza-tura-zamknietych-beta-testow Jak rzecze nasz naczelny "ludzie robią tam rzeczy, od których wybucha mózg". Brzmi jak dobra recenzja.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu przypominamy Lunar Lander. Grę pozwalającą śmiałkom samodzielnie wylądować na jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Komentarzy:
1

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z