Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEarthworm Jim powróci po latach

Witold czwartek, 2 maja 2019, 10:21 News

Patrząc na konsolę, na której ma się ukazać, nie wróżę mu jednak wielkiej popularności.

Nieistniejące już dłuższy czas Shiny Entertainment wciąż żyje w sercach wielu graczy dorastających na przełomie tysiącleci. Takie tytuły jak szalone MDK, ambitne Sacrifice czy kontrowersyjny Messiah na stałe wpisały w historię branży, zdobywając przy tym liczne grono fanów. Niejeden z nich szczególną estymą darzył cykl (no, głównie pierwsze części) o przygodach najsławniejszej chyba dżdżownicy świata, Earthworm Jima. Seria dwuwymiarowych platformówek biła rekordy popularności w połowie lat 90., ale nie podołała niestety rosnącej popularności trójwymiarowych gier – powodem tego mogło być także oddelegowanie przez wydawcę twórców oryginału do prac nad Wild 9 i powierzenie Earthworm Jim 3D studiu Vis Entertainment. Kolejne próby powrotu do czołówki gatunku spełzły na niczym, a gracze powoli zapominali o biednym Jimie.

Na szczęście twórcy oryginału doszli do wniosku, że świat już zbyt długo czeka na powrót ulubionego przez wielu cyklu i ogłosili, że zajęli się produkcją Earthworm Jima 3. Muszę jednak niestety ostudzić zapał wszystkich tych, którzy zakrzyknęli w tym momencie z radości – gra ma ukazać się tylko i wyłącznie na zapowiedzianej w zeszłym roku retro konsoli Intellivision Amico. Odpowiedzi na pytanie „dlaczego akurat Amico?” możemy doszukiwać się w osobie Tommy'ego Tallarico, prezesa Intellivision, który przez lata współpracował z Shiny jako kompozytor muzyki do wielu tytułów developera, w tym także do serii Earthworm Jim. Jak sam mówi:

Rozmawialiśmy o tej chwili od wielu lat. To spełnienie marzeń, aby w końcu przywrócić cały zespół [tworzący pierwsze dwie odsłony]. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie małej części efektów naszego powrotu i wstępnego spotkania projektowego, które odbędziemy razem z fanami z całego świata [4 maja - red.]. Intellivision Amico został zaprojektowany, aby gromadzić razem przyjaciół oraz rodziny, a my jesteśmy podekscytowani z powodu fanów i tych, którzy dopiero zapoznają się z serią, gdy ruszymy z produkcją gry.

Twórcy nie ogłosili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących Earthworm Jim 3 ani tym bardziej daty jego premiery – na pewno jednak nie będzie ona miała miejsce przed pojawieniem się samej konsoli, która na rynek ma zawitać 10 października 2020. Pozostaje mieć nadzieję, że w wypadku, gdyby Amico nie okazało się sukcesem (którego chyba mało kto się spodziewa), gra zostanie przeportowana także na inne, nieco popularniejsze platformy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 5 maja 2019, 13:31   Tricky
grooove
piątek, 3 maja 2019, 11:38   skurczybyczek666
@TesterGier: Shiny połączyło się w 2007 roku z The Collective i w ten sposób powstało studio Double Helix Games.
czwartek, 2 maja 2019, 21:08   TesterGier
Shiny Entertainment to moje ulubione studio. Chyba żadna inna firma nie miała tylu oryginalnych i różnorodnych pomysłów na gry i gatunki gier, a do tego im to wychodziło. Ktoś wie co się z nimi stało? Jakieś studio jest ich spadkobiercami?
czwartek, 2 maja 2019, 13:34   Dantes
Earthworm Jim 1 oraz 2 jakoś na mnie nie zrobiły dużego wrażenia w porównaniu do Sonic the Hedgehog 3 + Sonic & Knuckles, trudno gry są dobre jeśli balans poziomów nie jest przesadzony inaczej gracz zamiast zadowolenia podczas grania popada w frustracje, ciekawe jak nowi gracze odbiorą teraz dawną serię.
czwartek, 2 maja 2019, 12:35   Arlekin
Konsola konsolą ale o samej kreskówce mało kto już pamięta i nie rozumiem po co wskrzeszać takie coś. Równie dobrze mogli by ogłosić, że robią po prostu jakąś platformówkę w klimatach kreskówkowych i nie było by większej różnicy. Tutaj jedynie mają już gotowego głównego bohatera.
czwartek, 2 maja 2019, 11:56   yonek123
Mi tam seria nigdy nie przypadła do gustu. Co innego gdyby zapowiedzieli nowe MDK.
czwartek, 2 maja 2019, 11:27   Wiedzmin673
Była kiedyś taka bajka jak dobrze pamiętam
czwartek, 2 maja 2019, 10:55   devalion
Chcą tylko rozreklamować swoją konsolkę.
czwartek, 2 maja 2019, 10:51   gimemoa
Tu jest armata, tu jest kolano. I w to kolano strzelacie z tej armaty. Powtórzyć?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Earthworm Jim 4 na horyzoncie

News
czwartek, 24 kwietnia 2008

earthworm-jim-4-na-horyzoncie Niedawno firma Interplay zdradziła plany wskrzeszenia kilku zasłużonych serii. Jak się okazuje, w pracach nad czwartą częścią Earthworm Jima weźmie udział twórca tej postaci.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z