Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overwatch: Warsztat umożliwi tworzenie własnych trybów i postaci [WIDEO]

Cursian czwartek, 25 kwietnia 2019, 11:50 News

Jest już dostępny na serwerach testowych.

Sporo się ostatnio dzieje wokół Overwatcha. Najpierw wystartowała kolejna odsłona Archiwów, potem zapowiedziano nową mapę, a teraz w nasze ręce (póki co tylko na serwerach testowych) trafiło coś zupełnie wyjątkowego. Warsztat jest czymś w rodzaju prostego w obsłudze edytora, dzięki któremu każdy z nas może w kilka chwil stworzyć własne tryby, zasady a nawet bohaterów. Dziełami swoimi i innych graczy można się bawić wyłącznie za pośrednictwem osobnej pozycji w menu, więc nie ma ryzyka, że zaburzą równowagę klasycznych trybów. Co ważne warsztatem mogą bawić się nie tylko pecetowcy, ale także właściciele konsol. Filmik opublikowany na kanale Bro You Wack pozwoli was przekonać się, jak to wygląda w praktyce:

Zastanawiacie się pewnie, co konkretnie można za pomocą warsztatu wytworzyć. Jako przykład Blizzard podaje tryb Podłoga to lawa, w którym bohaterowie otrzymują obrażenia za każdym razem, gdy stają na ziemi. W połączeniu z postaciami w rodzaju Fary czy Lucia, może dać to całkiem ciekawe efekty. Alternatywę może stanowić choćby Lustrzany Deathmatch, w którym każdy poluje na każdego, ale wszyscy grają tym samym bohaterem, co minutę zmieniającym się w innego.

Grzebanie w skryptach, mimo że w tym przypadku stosunkowo łatwe dzięki przejrzystym menusom, nie zawsze musi przynieść oczekiwane efekty i nierzadko coś, co teoretycznie powinno działać jak złoto, z jakiegoś powodu się buntuje. Blizzard doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też by jeszcze bardziej uprościć cały proces, szykuje tak zwanego Inspektora, czyli debbuger, który przetestuje wasze twory i szybko sprawdzi, czy wszystko hula jak należy, a jeśli nie, dlaczego tak się dzieje. Inspektor ma przygotować klarowny raport i bez pudła wskazać przyczyny ewentualnej porażki.

Na koniec swej wypowiedzi Jeff Kaplan wyraźnie podkreśla, że warsztat nie jest edytorem map i nie można w nim tworzyć własnych obiektów czy modeli: chodzi wyłącznie o żonglowanie elementami i zasadami, które są już obecne w grze. Mogłoby się wydawać, że to poważne ograniczenie i w pewnym sensie tak właśnie jest, ale kreatywni gracze i tak zdołają pewnie wycisnąć z warsztatu istne cuda. Już teraz sklecono choćby prosty tryb, a którym każdy wciela się w D.Vę z nieskończonym zapasem dopalaczy, trafia na maleńką arenę i aby wygrać, musi strącić rywali w przepaść (sprawdźcie Dva’s bumperkart – 6ZBX5).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 26 kwietnia 2019, 0:00   JasiuZinternetu
"czy ktoś jeszcze w to gra"
czwartek, 25 kwietnia 2019, 13:24   KarczekWieprzowy
Teraz fapki amatorsko rysujące po*no będą miały jeszcze większe pole do popisu...
czwartek, 25 kwietnia 2019, 13:17   Azaraphiel
A i tak Jasio z internetu napiszę tutaj "czy ktoś jeszcze w to gra" :P

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z