Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAnthem: BioWare nie dostarczy na czas obiecanych nowości

Cursian środa, 24 kwietnia 2019, 12:32 News

Łatanie błędów wymaga więcej wysiłku, niż się spodziewano.

Nie jest żadną tajemnicą, że Anthem trafił na rynek w stanie dalekim od ideału, co zresztą nie dziwi w kontekście szalonego pośpiechu, w jakim pracowano nad grą. Problemy okazały się jednak na tyle poważne, że zaskoczyły nawet samych twórców. W efekcie świetlana przyszłość, jaką roztoczono przed nami przy okazji opublikowanego w lutym planu rozwoju gry, rozsypała się.

BioWare poinformowało, że nie zdoła dotrzymać obietnic w terminie, więc na system mistrzostwa, nowe wydarzenia, rankingi, gildie i inne elementy poczekamy nieco dłużej. Jak długo? Nie wiadomo. Zainteresowanych najbardziej zaboli pewnie obsuwa, jaką zaliczył Kataklizm, a więc spora aktualizacja, która miała wprowadzić do gry dodatkowe nagrody i misje, a także poszerzyć tło fabularne. Na swoją kolej musi poczekać także dość powszechnie krytykowany system łupów. Autorzy zdają sobie sprawę z jego niedoskonałości, ale wprowadzenie stosownych poprawek wymaga nieco więcej czasu.

Z czego wynika całe to zamieszenie? BioWare założyło, że zamiast wprowadzać do Anthema nowości lepiej skupić się na naprawieniu tego, co już trafiło w nasze ręce. Oprócz łatania błędów i niedoróbek zdecydowano się też przemodelować część rozwiązań, które okazały się niewygodne bądź irytujące. Dzięki ostatniej łatce gracze mogą wybierać się na kolejne ekspedycje bez potrzeby każdorazowego przenoszenia się do Fortu Tarsis. W niepamięć odeszła też konieczność biegania po okolicy w poszukiwaniu kontraktów, a dostęp do Kuźni można uzyskać z dowolnego miejsca w świecie gry. Jednym wyjątkiem od wspomnianej polityki „łatania zamiast dodawania” jest nowa twierdza – The Sunken Cell.

Rzecz jasna BioWare nie jest zadowolone z takiego obrotu sytuacji i ma świadomość, że wielu graczy poczuje się zawiedzionych i zirytowanych. Ekipa przeprasza za wszelkie niedogodności i zarzeka się, że wciąż wierzy w swoje dzieło oraz to, że pewnego dnia może ono stać się czymś wielkim. Przestrzega jednak, że dotarcie do tego momentu będzie wymagało masy pracy i prosi, by gracze wspomogli jej trud, dzieląc się swymi przemyśleniami i pomysłami.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 4:24   DETHKARZ
@Shaddon ??
czwartek, 25 kwietnia 2019, 15:06   zadymek
@Shaddon Nie wiem jak DETHKARZ czy @all ale ja na serio.
Tytułem wyjaśnienia, ja się o nic tutaj nie rzucam. Zauważyłem tylko, że to zabawne/ciekawe jak odbiór gry w redakcji zmienił się ze strony na stronę. To jest właśnie zabawne, bo wychodzi na to, że fragmenty wartościujące w tekstach o Anthem na cdaction.pl należałoby wziąć w cudzysłów, bo "Ocena przy recenzji jest oceną wystawioną przez recenzenta, a nie przez wszystkich ludzi związanych z CDA i cdaction.pl."
czwartek, 25 kwietnia 2019, 11:53   EastClintwood
Ten gniot to 6/10 max ale nie od dziś wiadomo, że branżowe media gry AAA wielkich wydawców oceniają tylko w skali 8-10.
czwartek, 25 kwietnia 2019, 8:54   Shaddon
@DETHKARZ
Ty tak na serio?
czwartek, 25 kwietnia 2019, 8:48   Draagnipur
Ja tu nie widzę sprzeczności. Gra z oceną 8/10 jest grą daleką od ideału :) Pamiętajmy, że czterostopniową skalę ocen: 10 - ideał, 9 - bardzo dobra, 8 - dobra, poniżej 8 - z braku laku można zagrać... :D
czwartek, 25 kwietnia 2019, 8:37   Dantes
Tak to jest jak producent jest zmuszony do wdania gry w nieskończonej postaci przez wydawcę, najpierw Bioware musi załatać produkt, naprawić błędy a na koniec dodać nową zawartość, żadna dobra reklama czy kampania marketingowa tego nie naprawi.
czwartek, 25 kwietnia 2019, 0:50   DETHKARZ
@CormaC To takie recenzje sobie możecie pisać, ale na swoich kontach facebookowych. Bo oceny w czasopiśmie zawsze były, są i będą odbierane jako ocena całego CDA. Bo przecież To wy wszyscy tworzycie to pismo (a nie jedna osoba) i sprzedajecie na cały kraj. Poza tym przy waszych ocenach na metacriticu nie ma podanych nazw autorów, tylko jest nazwa czasopisma. I śmieszne jest to, że najpierw jest ocena 8/10, a kilkadziesiąt stron dalej jest artykuł o grach Bioware, gdzie Anthem określa się jako "kiepską grę"
środa, 24 kwietnia 2019, 21:46   KadwaO
@CormaC z tym, że to bardzo 'dobrze' świadczy o recenzentach cdaction + rzutuje na czasopismo, to ono w końcu wydało recenzję pod swoim szyldem, a nie np. na rolce papieru toaletowego :P
środa, 24 kwietnia 2019, 19:47   zadymek
@Shaddon Słowa kluczowe "sprzeczne sygnały" i "polemika". To drugie by się przydało w owym numerze, nie "wynurzenia" jednego, jedynego autora, będące w rażącej sprzeczności z dwoma pozostałymi - z czego jeden to on sam ;)
środa, 24 kwietnia 2019, 19:36   susscrofa
Oto moje przemyślena dla BioWare: 1zrobić grę 2 wydać grę, a u nich jest na odwrót.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Anthem: Przyszłością gry zajmie się 30-osobowy zespół eksperymentatorów

News
poniedziałek, 18 maja 2020

anthem-przyszloscia-gry-zajmie-sie-30-osobowy-zespol-eksperymentatorow Na efekty ich prac przyjdzie nam jeszcze jednak nieco poczekać.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930