Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

FC Barcelona powołuje do życia drużynę Rocket League

Wokulski piątek, 5 kwietnia 2019, 14:46 News

Tym samym futbolowy gigant kontynuuje wznoszenie przyczółków w świecie esportu.

Nowa drużyna Rocket League składa się z Adriána Mateosa, Davida Williama, Daniela Briana oraz Yanisa Champenois. Tym samym zawodnicy ci, znani szerzej pod pseudonimami Bymateos, Deevo, Bluey oraz Alpha54, stają się częścią esportowej sekcji Barcy, dołączając do powołanej rok temu drużyny Pro Evolution Soccer. Ich trenerem jest brytyjczyk Robert „Roken” Kendall. Barcelona, jak na klub o takim kalibrze przystało, nie zgarnęła byle kogo – team grał razem od dawna, biorąc udział między innymi w rozgrywkach Pro Circuit i zaskarbiając sobie serca naprawdę sporej rzeszy fanów.

Strategia powoływania drużyn esportowych przez tradycyjne kluby piłkarskie nie jest oczywiście świeża – pierwsze takie przypadki sięgają 2015 roku, a decydentów skusiły perspektywa promocji marki wśród młodzieży, możliwość inwestycji w puchnący w zawrotnym tempie rynek oraz kwestie prestiżu. Największy boom nastąpił między 2017 a 2018 rokiem, wskutek czego esportowymi przyczółkami mogą się pochwalić między innymi AS Roma, FC Schalke 04 czy rodzima Legia Warszawa. Jednak to właśnie przystąpienie do gry FC Barcelony, jednego z topowych klubów świata, wydaje się ostatecznym znakiem, że posiadanie własnej sekcji esportowej staje się wśród tradycyjnych klubów standardem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 kwietnia 2019, 16:54   toyminator
Ostatnio grając w rakietową ligę, po dłuższej przerwie,stwierdzam że to już nie gra dla mnie :/ i nie solo. Praktycznie zawsze są drużyny, poziom mam wrażenie poszedł w górę że hoho. Ciężko się gra ;D Chociaż ostatni nie mogę wcale, bo non stop mam błąd serwera w grze.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czy, w tym przypadku, budowania i niszczenia.

Komentarzy:
6

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
14

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z