Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kolejne PlayStation VR będzie bezprzewodowe?

Witold sobota, 16 marca 2019, 14:46 News

Coś takiego mógłby sugerować najnowszy patent firmy.

Technologia gogli wirtualnej rzeczywistości nie zawojowała rynku, tak jak to nam swego czasu obiecywano. Z drugiej strony nie okazała się też nowym wyświetlaniem 3D – bajerem pojawiającym się w niektórych telewizorach i monitorach, który dość szybko odszedł w zapomnienie. Na sprzęty VR różnych producentów wychodzi coraz więcej gier i niejedna z nich jest z pewnością warta naszej uwagi. Twórcy wciąż się uczą, jak sprawnie wykorzystywać zupełnie nowe rozwiązania, jednak osoby, które kupiły takie gogle zaraz po premierze, mogły się już nieco do nich zniechęcić. Przy tym całym otaczającym technologię delikatnym zniecierpliwieniu PS VR zdaje się radzić sobie całkiem nieźle – przede wszystkim z racji tego, że nie wymaga jakiegoś niesamowitego sprzętu, a jedynie konsolę i kosztuje umiarkowanie rozsądne pieniądze (rzecz jasna w porównaniu z konkurencją). Frajda z grania w udany tytuł na czymś takim (zwłaszcza przy pierwszym kontakcie) jest jednak nieziemska, nawet pomimo tego, że efekt psuje trochę potykanie się o wystający ze sprzętu kabel. Ten problem może jednak już za jakiś czas stać się nieaktualny.

Strona Gamingbolt odkryła bowiem, że Sony zarejestrowało w Japonii nowy patent na „Wyświetlacz montowany na głowie, metoda sterowania i software”. Wynika z niego, że potencjalny następca PS VR mógłby komunikować się z konsolą bezprzewodowo. Oprócz gogli dostalibyśmy specjalny nadajnik, który służyłby za łącznik między PlayStation, a okularami. Zobaczcie zresztą, jak sprzęt prezentuje się na załączonych rysunkach poglądowych.

(Kliknij, aby powiększyć.)

Oczywiście fakt, że Sony zarejestrowało patent, nie musi z automatu oznaczać, że wejdzie on w życie w najbliższym czasie. Może okazać się, że produkcja takich urządzeń ostatecznie będzie zbyt droga lub że finalne efekty będą niezadowalające. Jeżeli jednak PS VR2 miałoby być bezprzewodowe, to wciąż jego premiery nie spodziewałbym przed pojawieniem się na rynku PlayStation 5. I kto wie, jeżeli jego cena okazałaby się nie za wysoka, to może VR faktycznie przyniósłby nam obiecaną przed laty rewolucję.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation VR,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 20 marca 2019, 21:29   tupolew519
Czekam z niecierpliwościcią. :)
niedziela, 17 marca 2019, 16:20   gimemoa
Zapominasz się i wpadasz we wszystko w pokoju XD

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

State of Play: Obyło się bez większego szału [WIDEO]

News
wtorek, 26 marca 2019

state-of-play-obylo-sie-bez-wiekszego-szalu-wideo No, chyba że jesteście wielki fanami PSVR.

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
1

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z