Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Polskie studio Flying Wild Hog kupione przez firmę twórców Enemy Territory

Witold piątek, 15 marca 2019, 9:48 News
Flying Wild Hog
Flying Wild Hog

Polacy mają nam też niedługo zaprezentować kilka swoich nowych gier.

Gdy w Paul Wedgwood w 2001 zakładał swoje własne studio developerskie, Splash Damage, nie spodziewał się zapewne, że w przyszłości uczyni go ono milionerem. Firma debiutowała trybem wieloosobowym w Return to Castle Wolfenstein, by rok później dać światu (za darmo!) genialne Enemy Territory. Niestety, późniejsze projekty nie przynosiły im takiej sławy – bardzo udane i dobrze sprzedające się Quake Wars odeszło nieco w zapomnienie, a ambitny Brink okazał się niestety niewypałem. Od tego czasu developer ograniczył się tylko do przygotowywania multiplayera w cudzych grach oraz tworzenia mniejszych tytułów mobilnych czy F2P. Wszystko to doprowadziło do tego, że w 2016 Wedgwood sprzedał Splash Damage za 160 milionów dolarów i wraz grupą innych pracowników odszedł z firmy dwa lata później. Zamiast jednak udać się na zasłużoną emeryturę, twórca postanowił założyć nowe studio – Supernovę – i zatrudnił w nim weteranów ze swojej poprzedniej pracy.

Teraz Supernova ogłosiła swoją pierwszą ważną decyzję – jest nią zakup polskiego Flying Wild Hog, twórców m.in. nowych Shadow Warriorów czy Hard Reset. Mimo że, jak powiedział prezes Michał Szustak, ostatnie 10 lat nie było dla firmy łatwe, to przeżywa ona teraz okres wzrostu – ostatnio otworzono nowe biuro w Rzeszowie, a liczba pracowników wynosi już ponad 180 osób. Szustak skomentował połączenie sił z Supernovą następująco:

W tym przypadku wydaje się, jakbyśmy ponownie złączyli się z naszym starszym, bardziej doświadczonym rodzeństwem. Dzielimy te same wartości – pasję do graczy, zadowolenie pracowników oraz przekraczającą granice kreatywność.

Dodał także, że teraz studio będzie mogło skupić się przede wszystkim na tworzeniu gier. O kilku z nich mamy zresztą usłyszeć już „niedługo”. Dla samego Flying Wild Hog takie rozwiązanie powinno być korzystne – za cenę niezależności zyskują wsparcie weteranów branży oraz gatunku, którzy przez lata zajmowali się wieloma głośnymi i ważnymi tytułami. Supernova raczej także nie wyjdzie na tym źle – w końcu polski developer udowodnił swoimi produkcjami, że zna się na rzeczy, a przy pomocy „starszego rodzeństwa” będzie mógł się teraz naprawdę wykazać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 15 marca 2019, 19:58   cali
Flying Wild Hog robią strzelankę pierwszoosobową a People Can Fly robią też strzelankę pierwszoosobową ale dla Square.
piątek, 15 marca 2019, 14:12   zadymek
Splash zrobili jednego moda i kilka trybów wieloosobowych do "znanych gier" (znanych nie z trybu multi ;), tacy z nich weterani. RIP FWH
piątek, 15 marca 2019, 12:49   Skry
Ja grałem i z łezką wspominam ET:QW, kiedy każdy rozumiał balans klas i odpowiedzialność za drużynę. Już widzę jak dzisiaj ktoś poświęca się aby kolega mógł donieść ładunek. I ten ostrzał orbitalny albo jazda knurem ;)
piątek, 15 marca 2019, 10:39   Keddav
Enemy Terittory - gra genialna i wiecznie żywa, ogromne i ciepłe community, które wspominam do dziś bardzo dobrze. Przyjąłbym takie ET 2.0 w bardziej ,,uwspółcześnionym" stylu bez chwili zastanowienia.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z