Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS„Far Cry. Odkupienie” – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost czwartek, 7 marca 2019, 12:17 Konkurs
Far Cry. Odkupienie
Far Cry. Odkupienie

Powieść, która jest oficjalnym wprowadzeniem do fabuły gry Far Cry 5, dostępna jest już w księgarniach. W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu egzemplarzy. 

Po bez mała dwóch tygodniach od premiery gry Far Cry New Dawn – najnowszej odsłony serii i kontynuacji piątej części – możecie stanąć na podjeździe siedziby tajemniczych Bram Edenu. Ale zamiast pada tym razem powinniście dzierżyć książkę.

Dlaczego doszło do otwartej wojny między członkami Bram Edenu a ruchem oporu wobec ich działań? Jakie są podwaliny sekty, która wyniszcza społeczność hrabstwa Hope? Dlaczego tak wielu ludzi wpadło w sidła bezwzględnego kultu? A może ów kult ich ratuje, a nie zniewala? Kim naprawdę są bracia Seed? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po oficjalny prequel „piątki” – tym razem nie grę, lecz powieść „Far Cry. Odkupienie” Urbana Waite’a.

To świetny, bo pogłębiający wiedzę i tworzący szeroki kontekst, przewodnik po peryferiach gry Ubisoftu – lektura obowiązkowa dla fanów serii. Mało tego, „Odkupienie” to zupełnie autonomiczna historia: bogata w sceny brutalnych walk, przemawiające do wyobraźni opisy słabo zaludnionej i surowej Krainy Lśniących Gór oraz charyzmatyczne, silne postacie, wśród których na plan pierwszy wysuwają się: samotny, odważny myśliwy Will Boyd, chcąca odkryć tajemnicę śmierci rodziców barmanka Mary May, przywódcy sekty, a także nietuzinkowy miejscowy pastor.

Żyjący na prerii bądź w lasach Montany ludzie to zahartowane i zaprawione w boju jednostki. Ich losy krzyżują się w dramatycznych okolicznościach. Dynamicznej akcji towarzyszy atmosfera strachu nie tylko przed nieprzewidywalnymi dzikimi zwierzętami, ale przede wszystkim przed poczynaniami despotycznych liderów kultu.

„Far Cry. Odkupienie” jest już w księgarniach, ale zanim się do nich wybierzecie, posłuchajcie obszernego darmowego fragmentu tej powieści lub przeczytajcie go.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wyobrazić sobie, że akcja powieści toczy się w Polsce, i w jednym komentarzu pod tym newsem napisać, gdzie konkretnie by się toczyła, jak nazywałaby się sekta, kto byłby jej przywódcą i czym kierowałaby się w swych poczynaniach.

Na propozycje czekamy do niedzieli włącznie (3 marca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Trzeba przyznać, że fantazja wam dopisała. Propozycje są ciekawe, zabawne, często ironiczne. Było w czym wybierać. :) W każdym razie po przejrzeniu wszystkich zdecydowaliśmy się nagrodzić następujące:

Kupczoczek
Śląsk, fanatyczna grupa zwolenników autonomii śląska przejęła władzę nad całą południową Polską, każda kopalnia ma jednego władcę, który dystrybuje węgiel na całą prowincję i sprzedaje ją ludziom marznącym na śmierć, na samym szczycie sekty stałby Jerzy Gorzelik, który ustawiłby na miejscu prezydenta kraju marionetke i rządził Śląskiem jak prawdziwy tyran. Po zabezpieczeniu granic z Polską zaczęłaby się ekspansja na czeskie morawy, nikt nie uchroni się przed "Silesiańskimi niedzwiedziami".

taz159357
Akcja polskiej wersji toczyłaby się na terenie nieopodal Łodzi. Tam o to, w małym, zapomnianym miasteczku, powstaje sekta o nazwie Wyzwoleni Lechici. Przy pomocy wszelakich specyfików wykonanych z barszczu sosnowskiego, powiększają stopniowo swoje wpływy, ku chwale charyzmatycznego lidera, mężczyzny o wyglądzie samego Peruna. Celem sekty było by utworzenie na nowo potężnego państwa Lechitów, które zjednoczy na nowo wszystkich Słowian i poprowadzi ich ku chwalebnej przyszłości.

Angrenbor
W Sosnowcu wyznawcy Prawdy O Płaskiej Ziemi pod przywództwem Seby Kowalskiego terroryzują lokalną ludność zabierając samotnym matkom pieniądze z 500+ oraz wywołując autyzm u dzieci poprzez masowe szczepienia.

PaulPGR
Akcja toczyłaby się w Radomiu. Sekta zwałaby się Radumnisi. Na jej czele stałaby kobieta nie znana z imienia, ale za to znana pod pseudonimem "Chytra Baba". Głównym celem sekty było krzewienie wiary w Świętą Cebulę, a sama sekta zwalczałaby handlarzy, którzy karzą sobie płacić za cebule, chleb i masło ponad pięć złotych.

Bozak
Jura krakowsko-częstochowska to teren, gdzie swoją siedzibę ma sekta "Rastakoka". Jej przywódca jest znany pod pseudonimem "Orange Ax". Członkowie sekty charakteryzują się długimi dredami i tatuażami na nadgarstku w formie błyskawicy. Namiętnie słuchają muzyki Kamila Bednarka przy wieczornych ogniskach.Zajmują się sprowadzaniem wełny z Argentyny i tkaniem kolorowych czapek i święcie wierzą w magiczną moc zupek chińskich, która ponoć ma uczynić ich nieśmiertelnymi.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Far Cry. Odkupienie" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 marca 2019, 10:08   Adorianu
Czytając to co napisał @Angrenbor aż parsknąłem śmiechem na głos xD Wszystkie kreatywne odpowiedzi,gratulację.
czwartek, 7 marca 2019, 23:23   deanambrose
Gratuluje zwycięzcom, a sam zastanawiam się czy miałem szanse na wygraną (w sumie sama książka mnie nie interesuje), ale pytanie czy moja odpowiedź nie była nieco krzywdząca i była brana pod uwagę? :)
czwartek, 7 marca 2019, 14:14   taz159357
O wow nie spodziewałem się, że wygram <3
niedziela, 3 marca 2019, 22:49   Nodroz
Rzecz będzie działa się w miejscowości Chrewt, obecnie niezamieszkałej, przy Jeziorze Solińskim. Jest to praktycznie środek Bieszczad, jedynych polskich gór praktycznie nieskalanych działalnością człowieka. Gdzieś tam wśród lasów i połonin mieści się wydzielony teren, ogrodzony wysoką siatką z drutem kolczastym na górze. W głębi widać zaniedbany klasycystyczny pałacyk, a po prawej od niego świeżo kopaną ziemię. Tu działają "Mole", którzy piszą ebooki o morderstwach z doświadczenia. Szefuje im Tabi, zwyrol.
niedziela, 3 marca 2019, 22:32   mika19
ZiziakiCzas wolny to czas odpoczynku
każdy powie szczerze.
Kto może wyjeżdża, nawet na rowerze.
Nie wszyscy tak jednak czas wolny spędzają.
Są bowiem tacy co Kraków kochają!
Ja także Kraków kocham i mówię Wam prędzej,
że maniaków Krakowa jest z każdym dniem więcej.
Wszyscy, którzy Kraków bardzo dobrze znają,
W Krakowie wakacje spędzają, bo wiedzą, że
dzięki wakacjom i Krakowowi odpoczynek mają!
Niezapomniane chwile także przeżywają
i z nową energią do pracy wracają.
niedziela, 3 marca 2019, 20:57   Langeskov
Świadkowie objawienia
Szeptun na Podlasiu, podczas ,leczenia” doświadcza wizji końca świata i narodzenia nowego.Słyszy tajemniczy głos który powiada mu ,Olbrzymie bestie wyjdą z oceanów, aby oczyścić lądy z niewiernych". Zbiera swych wyznawców i zabiera ich do Sudetów Zachodnich, aby znaleźć schronienie w systemach jaskiń. Aby zwiększyć swe stado, porywa mieszkańców wioski odciętej od świata i ,nawraca” ich. Regularnie z jaskiń wychodzą grupy wyznawców, aby zbierać zagubione dusze od nadchodzącej zagłady.
niedziela, 3 marca 2019, 20:20   KGI
Podobno niedaleko Wilczego Szańca znajduje się miejsce spotkań grupy o nazwie Sein Kampf.Według numerologa, który pracował dla tej organizacji,liczba wyznawców waha się pomiędzy 1889 a 1933.Duchowym przewodnikiem jest tam wzgardzony autor publikacji o alternatywnej historii Europy.Przewodniczy wszelkim rytuałom, głównie tańcom wokół portretu Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać.W wolnych chwilach zindoktrynowani studiują "biblię", propagują zawarte w niej idee na forach społecznościowych.
niedziela, 3 marca 2019, 14:45   Mort
Najpierw znajduję grupę osób uwielbiających to wspaniałe danie. Wyszukuję ich wśród członków for internetowych o nicku: “Lubię placki”. Zakładamy swoją siedzibę w smażalni.
Następnie rozsyłam kwestionariusz, w którym pytam: “Jak placki ocaliły Cię od zagłady” . Członkami zostaną tylko osoby gotowe poświęcić swój czas w imię ocalenia innych przed ich ignorancją kulinarną.
Przywódcą będę ja – największy wielbiciel.
Na spotkaniu proponuję postawienie pomnika naszemu przedmiotowi czci – Wielkiemu Placuchowi.
niedziela, 3 marca 2019, 11:39   Bozak
Jura krakowsko-częstochowska to teren, gdzie swoją siedzibę ma sekta "Rastakoka". Jej przywódca jest znany pod pseudonimem "Orange Ax". Członkowie sekty charakteryzują się długimi dredami i tatuażami na nadgarstku w formie błyskawicy. Namiętnie słuchają muzyki Kamila Bednarka przy wieczornych ogniskach.Zajmują się sprowadzaniem wełny z Argentyny i tkaniem kolorowych czapek i święcie wierzą w magiczną moc zupek chińskich, która ponoć ma uczynić ich nieśmiertelnymi.
niedziela, 3 marca 2019, 2:15   Pusor
Stefan Bachleda, 60letni mężczyzna, rodowity Zakopianin, którego ojciec wnosił krzyż na Giewont. Gdy jego tata leżał na łożu śmierci opowiedział mu historie o niesamowitych zdarzeniach podczas wnoszenia w 1906 r. Górale uczestniczący w tym wydarzeniu mieli dostać objawienia Jezusa, a potem co nocy obserwować dziwne iluminacje ze strony góry. Stefan poruszony historią sam dostrzega ów światła i zaczyna głosić prawdy o wielkości "Giewontu" w stodołach. Zyskuje wyznawców, którzy potem składają ofiary dla góry.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem

News
piątek, 1 października 2021

konkurs-world-of-warships-legends--do-wygrania-konsola-ps5-z-napedem Mamy dla Was konkurs związany z grą World of Warships: Legends oraz wyjątkową nagrodą, jaką jest konsola PS5 z napędem. 

Komentarzy:
216

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
0

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z