Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kingdom Hearts III sprzedaje się ponad dwa razy lepiej od poprzednika [WIDEO]

rajmund środa, 20 lutego 2019, 18:24 News

Tymi wynikami Square Enix nie powinno być rozczarowane.

Japoński wydawca przedstawił co prawda rozczarowujący raport finansowy za 2018 rok, ale już rok obecny zaczął z grubej rury. Wszystko za sprawą nowych przygód Sory, Kaczora Donalda i spółki. Nie minął miesiąc od premiery Kingdom Hearts III, a już możemy ogłosić ją najszybciej sprzedającą się odsłoną serii. Gra podbiła serca recenzentów oraz - według obliczeń NPD Group - była najlepiej sprzedającym się tytułem stycznia w Stanach Zjednoczonych. A ukazała się zaledwie trzy dni przed końcem miesiąca...

Gdy 28 marca 2006 roku Kingdom Hearts II miało swoją premierę na PlayStation 2, tytuł miał dzień przewagi nad tegoroczną odsłoną. Jednak mimo tej różnicy "trójka" przyniosła wydawcy dwa i pół razy tyle pieniędzy, co poprzednik w analogicznym okresie od premiery. Co prawda Kingdom Hearts III nie jest już tytułem na wyłączność Sony i dostaniemy go również w wersji na konsole Microsoftu, co teoretycznie powinno wpłynąć na większy potencjał sprzedażowy. Nie zapominajmy jednak, że PlayStation 2 było najlepiej sprzedającą się konsolą w historii, która osiągnęła większy nakład niż PS4 i Xbox One razem wzięte (przyjmując, że ten drugi sprzedał się w okolicach 40 mln egzemplarzy).

Jeśli tylko Square Enix utrzyma dobrą passę, to po takim starcie jego oczekiwania wobec wyników finansowych za 2019 rok stają się odrobinę bardziej realne. Wydawca liczy bowiem, że uzyska w nim rekordowe przychody. Prawdopodobnie możemy też oczekiwać premiery kolejnej odsłony Kingdom Hearts nieco szybciej niż za kolejne 13 lat. Na razie wydawca przygotował nowy zwiastun "trójki", w którym chwali się pochwałami ze strony recenzentów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 21 lutego 2019, 21:33   Moooras
Biorąc pod uwagę jak po premierze zasypali FFXV wszelkimi dodatkami i patchami, by w niecały rok później wydać "kompletną" edycję, wątpię, że będę się bardzo spieszył z zakupem KH3.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z