Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pensylwania rozważa wprowadzenie podatku od brutalnych gier

rajmund poniedziałek, 11 lutego 2019, 18:50 News

Krew + flaki = +10% do końcowej ceny produktu.

W Pensylwanii powraca temat opodatkowania gier dla dorosłych (tzn. oznaczonych przez ESRB literkami „M” lub „AO”). Kiedy w październiku zeszłego roku republikanie wyszli z podobną inicjatywą, pomysł został zmiażdżony przez zrzeszające wydawców stowarzyszenie ESA. Argumentację zwolenników podatku nietrudno było podważyć, gdyż powoływali się na dość wybiórczo potraktowane badania National Center for Health Research, zapominając, że na wzrost agresji oprócz gier mają także wpływ m.in. zaburzenia psychiczne i dostęp do broni. Nowa ustawa została sformułowana w bliźniaczy sposób, więc można oczekiwać podobnego rezultatu.

Mimo to ustawodawcy stanu Pensylwania się nie zrażają i proponują „podatek od grzechu” w wysokości 10% ceny brutalnych gier. Podane w przykładzie Red Dead Redemption II po wliczeniu lokalnego podatku oraz nowej opłaty kosztowałoby więc 70 dolarów zamiast standardowych dla głośnych premier 60 „zielonych”. Uzyskane w ten sposób pieniądze miałyby posłużyć utworzeniu specjalnego funduszu na rzecz bezpieczeństwa szkół, który miałby m.in. zapobiegać strzelaninom.

Entertainment Software Association ponownie zdążyło już stwierdzić, że takie działanie byłoby sprzeczne z konstytucją Stanów Zjednoczonych, która chroni gry wideo w takim samym stopniu, co wszystkie inne produkty.

Naukowcy, pracownicy służby zdrowia, agencje rządowe, a nawet Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych stwierdziły, że gry wideo nie są przyczyną przemocy. Zachęcamy ustawodawców z Pensylwanii, by wspomogli nas w uświadamianiu rodziców na temat systemów kontroli rodzicielskiej oraz oznaczeń ESRB. Tego typu rozwiązania w zupełności wystarczają, by kontrolować zabawę, jaka odbywa się w ich domach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 lutego 2019, 16:19   FryingPan
@Asturas a potem będzie płacz jak Europa to podłapie. I będzie to co chwile wracać. Coś jak np. ACTA. ahh nie, co kogo to obchodzi jestem w Polsce i chce same polskie newsy o polskich grach! Żałosne
wtorek, 12 lutego 2019, 15:54   Pan Dzikus
Mam nadzieję, że ktoś się wreszcie dobierze do dupy temu kurduplowatemu gnojkowi Mario.
wtorek, 12 lutego 2019, 10:24   Asturas
@CarmaC piękny sarkazm, ale Pensylwania to nie całe USA, a prawo jednego stanu to nie prawo federalne. Innymi słowy nie ma to nic wspólnego z "największym zachodnim rynkiem gier". To info to raczej ciekawostka, a dodatkowo nie sądzę by takie prawo podatkowe przeszło. Chociażby biorąc pod uwagę wspomnianą opinię Sądu Najwyższego.
wtorek, 12 lutego 2019, 10:22   tommy50
@Cormac
Ile jest stanów w tym USA? Kazdy ma swoje wlasne ustawodawstwo, to tak jakby u nas województwo podlaskie wprowadzilo jakis podatek od jakiejs pierdoły.
Gdyby taki podatek wprowadzilo np UK czyli caly drugi co do wielkości rybek, to mialoby to wpływ na branżę.
A tak, ktos tam cos puscil, zeby swiat sobie przypomnial, ze istnieje cos takiego jak Pensylwania.
wtorek, 12 lutego 2019, 10:05   CormaC
@tommy50 Pewnie, co kogo interesuje, co dzieje się na największym zachodnim rynku gier (i drugim na świecie, po Chinach).
wtorek, 12 lutego 2019, 9:53   goralAdrian
@Torturer - dziw mnie bierze dlaczego do gier się doczepili, a do takich interesów jak Ty wspomniałeś to tak niezbyt chętnie chcą rozpatrywać.
wtorek, 12 lutego 2019, 9:25   tommy50
Niech sobie robia co chca, co nas interesuje USA?
Tam byle firma ma wiecej kasy niz budzet Polski, wiec z nudów moga sie bawic w takie pierdoły.
wtorek, 12 lutego 2019, 2:59   Torturer
Polityka wypacza.
wtorek, 12 lutego 2019, 2:58   Torturer
Mój komentarz był brutalny wiem, ale takie realia przed nami stawia każdy kraj i to jest prawdziwie złe.
wtorek, 12 lutego 2019, 2:54   Torturer
A gdzie strony porno! I do tego ich własne krajowe! Podatek od sexu w filmie proszę! Za tamtą prostytutkę też podatek proszę! Chwila co.. a no tak tamci goście w ładnie wystrojonym motelu sprzedają dziewczynki od lat do 18, kto w ogóle na to pozwala no tak biznes. A teraz przejdźmy do broni, a już po reklamie łamanie praw pracownika jak skutecznie...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z