Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

20th Century Fox wspomoże niezależnych twórców gier [WIDEO]

rajmund czwartek, 7 lutego 2019, 18:19 News

Pierwszym tytułem wydanym pod patronatem giganta będzie Etherborn.

Jeśli też macie wrażenie, że wielcy wydawcy pokroju Activision czy Ubisoftu, nie wspominając nawet o EA, osiedli na laurach i taśmowo produkują bliźniaczo podobne tytuły tych samych serii, zamiast inwestować w nowe marki, warto zainteresować się najnowszą inicjatywą FoxNext Games. Oddział jednej z głównych amerykańskich wytwórni filmowych poświęcony interaktywnej rozrywce mógł w ostatnim czasie nieco zrazić do siebie graczy produkcją Alien: Blackout, lecz jego najnowszy pomysł zasługuje na chwilę uwagi.

20th Century Fox zarezerwowało bowiem niesprecyzowane środki na promocję niezależnych twórców gier. Ogłaszając tę informację, mówi wyraźnie o podejmowaniu ryzyka artystycznego - czyli tego, czego zdaje się nam tak brakować w dzisiejszych grach finansowanych przez branżowe molochy.

Szukamy twórców skupiających się na innowacjach, eksperymentach i niebojących się ryzyka, ponieważ sami mamy podobną pasję tworzenia gier. Chcemy połączyć siły z inspirującymi artystami, oferując im wsparcie niezbędne do ukończenia produkcji i ostatecznie pomagając dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Brzmi pięknie, ale jak taki mecenas sprawdzi się w rzeczywistości? Przekonamy się już wkrótce za sprawą gry Etherborn studia Altered Matter. Jeśli Fox szukał na początek czegoś innowacyjnego... Cóż, gra o pozbawionej głosu istocie, która przemierza świat wypełniony bezcielesnymi głosami i rozwiązuje oparte na zabawach grawitacją łamigłówki, brzmi całkiem oryginalnie. Spójrzcie zresztą na udostępniony dziś zwiastun:

Etherborn ukaże się już wiosną na PC, PS4, Xboksa One i Switcha. Kolejny tytuły objęte wsparciem FoxNext Games mamy poznać wkrótce.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 lutego 2019, 11:07   lastmanstanding
jakby sami produkowali przygodówki takich marek jak, family guy, bob's burgers, świat byłby piękniejszy
piątek, 8 lutego 2019, 8:50   Dantes
Wspieranie niezależnych twórców gier to dobre rozwiązanie ale jeśli 20th Century Fox myśli o własnej platformie growej to niech zapomną, platform growych zrobiło za dużo na rynku.
piątek, 8 lutego 2019, 1:27   gimemoa
Wait. Ale skoro jest to odział wytwórni filmowej, która została wykupiona, to ta inucjatywa będzie dalej Foxa czy niedługo Disneya? Tak z czystej ciekawości to rozkminiam.
czwartek, 7 lutego 2019, 19:46   Tesu
A stworza wlasna platforme growa bedaca launcherem? Bo jak nie, to nie sa trendy...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

…czyli growe podsumowanie zeszłego tygodnia. Wstydliwe, ale tylko częściowo.

Komentarzy:
8

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z