Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

CI Games zajmie się wydawaniem gier niezależnych [WIDEO]

Cursian poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:01 News

Posłuży temu nowa platforma wydawnicza. Poznaliśmy cztery pierwsze tytuły.

Po porażce trzeciego Snajpera CI Games zostało zmuszone do przemyślenia dotychczasowej polityki i zrezygnowało z samodzielnego produkowania wysokobudżetowych gier. Zamiast tego postanowiło zająć się mniejszymi projektami, jak choćby ogłoszonym w sierpniu Sniper Ghost Warrior Contracts. Zdecydowano także o zresetowaniu Lords of the Fallen 2 i przekazaniu go amerykańskiemu Defiant Studios. Kolejnym krokiem na nowej drodze jest utworzenie United Label, czyli własnej platformy wydawniczej dla niezależnych twórców. Marek Tymiński, prezes CI Games, poinformował że na ten moment w portfolio United Label znajdują się cztery tytuły.

Dajemy utalentowanym deweloperom możliwość wykorzystania naszego doświadczenia i potencjału wydawniczego. Rozpoczęliśmy ten proces wykorzystując własny IP (własność intelektualną), przekazując całość projektu Lords of the Fallen 2 spółce Defiant. Teraz z przyjemnością uruchamiamy United Label i ogłaszamy plany publikacji czterech bardzo obiecujących gier:  Röki autorstwa Polygon Treehouse, Eldest Souls produkcji Fallen Flag Studios, Tails of Iron firmy Odd Bug Studios i Horae wyprodukowaną przez Lunaris Iris. United Label będzie kontynuować ekspansję przyciągając do siebie kreatywne talenty, oferując deweloperom platformę, która przyniesie im sukces i budując z nimi długoterminowe relacje.

Röki to dzieło założonej przez byłych pracowników Guerrilla Games (Killzone, Horizon Zero Dawn) firmy Polygon Treehouse. Gra będzie przygodówką typu point & click, która wprowadzi do starej formuły „nowe podejście”. Autorzy zamierzają połączyć „rozbudowaną narrację z serią zagadek” i opowiedzieć nam historię dziewczynki, która postanawia udać się do zakazanego lasu. Na miejscu czekają na nią mroczne tajemnice, pradawna magia i paskudne potwory. Premiera w 2019.

Za Eldest Souls odpowiada debiutujące Fallen Flag Studios. Ich dzieło będzie utrzymanym w stylu pixel art erpegiem. Tytuł ma czerpać z serii Dark Souls i opowiedzieć historię o świecie zniszczonym przez Starych Bogów. Samotny wojownik wyruszy przez nieskończone pustynie, by dostać się do Cytadeli. Pradawna budowla służy jako więzienie dla wspomnianych bóstw, które nasz śmiałek ma położyć trupem. Walki będą niezwykle wymagające i przetestują nie tylko zręczne palce, ale też umiejętność ocenia ryzyka. Premiera w 2019.

Tails of Iron jest dziełem Odd Bug Studios. Będzie to RPG, w którym wcielimy się w szczura starającego się odzyskać królestwo zagarnięte przez Żelazną Żabę. Zanim futrzasty zadek Redgiego rozsiądzie się na tronie, konieczne będzie stoczenie wielu „wymagających, taktycznych bitew”. Premiera w 2020.

Ostatnią z wymienionych przez Tymińskiego gier jest Horae. Gra Lunaris Iris będzie „rogalikiem” i zabierze nas do postapokaliptycznego świata, w którym zatrzymał się czas. Możemy liczyć na turową walkę i nacisk na eksplorację oraz wykorzystanie wiedzy zgromadzonej w trakcie poprzednich wypraw. Premiera w 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 22 stycznia 2019, 8:53   Hagan
Tails of Iron wygląda jak dzieło czeskiej Amanity, może warto zagrać w oczekiwaniu na dawno obiecane Machinarium 2. Szkoda tylko że CI Games tak szybko się poddało, mnie się Sniper 3 bardzo podobał, czasem klimat Gruzji przewyższał nawet Boliwię z GR Wildlands.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:31   RedCrow
Nie o taką platformę tu chodzi, to rodzaj "systemu" wydawniczego. Załóżmy, że niezależny developer cierpi na brak funduszy na stworzenie gry. Teraz ma szansę zgłosić się do nowej spółki CI Games i wybrać jedną z interesujących go metod współpracy. Np. odnośnie tych 4 gier wiadomo, że ich łączny budżet wynosi 13 milionów złotych, z czego 5 milionów wykłada CIG, reszta to wkład własny devów. Wiadomo też, że 3 z tych gier otrzymało tylko dofinansowane, jedną CIG finansuje w całości. Rozjaśniło się? :).
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 21:36   qrczak333
Ja bym zagrał w kolejną część TERRORIST TAKEDOWN :D
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 21:18   goliat
W sumie dobrze zrobili - jako wydawca jeszcze pod nazwą City Interactive dobrze sobie radzili, to oni sprowadzili do Polski w wersji pudełkowej Black Mirror 2 i 3, Simon of Sorcerer 4 i 5, prowadzili dystrybucję własnych przygodówek, tj. seria Art of Murder oraz Chronichles of Mystery (mam nadzieję, że wrócą kiedyś do tych serii).
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 18:51   Dives
Wincej platformufff!
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 18:50   arturdzie
Platforma wydawnicza sensie sklep cyfrowy ala Epic Store, Steam czy program gdzie firma wydaje cudze gry?
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 18:03   Scorpix
Była moda na Battle-Royal, to teraz jest moda na własne platformy wydawnicze.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:59   Klajkopka
Jeeej, kolejna platforma...
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:42   1wariat1
Sam pomysł żeby zająć się wydawnictwem wydaje mi się rozsądny, ale nowa platforma, którą ciężko jest zainteresować ludzi normalnie, a co dopiero gdy teraz pojawił się taki ciekawy zawodnik jak epic games - co najmniej naiwne. No ale poczekamy zobaczymy...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z