Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Rocket League w końcu doczekało się pełnego cross-playa

Witold wtorek, 15 stycznia 2019, 11:22 News

Już nie musimy kupować czterech platform, aby móc grać ze wszystkimi znajomymi.

Długo musieliśmy na to czekać, ale w końcu stało się – twórcy Rocket League ogłosili, że użytkownicy pecetów, PS4, Xboksów i Switchów mogą już mierzyć się ze sobą na wirtualnych stadionach. To wszystko dlatego, że nieco spóźnione (Microsoft już w 2016 zapowiedział, że będzie wspierać międzyplatformowe granie) Sony podjęło wreszcie decyzję o włączeniu hitu studia Psyonix do swojego programu PlayStation Cross-Play. Nie jest to zresztą pierwszy tytuł, który umożliwia wspólną rozgrywkę właścicieli PS4 z resztą growej braci – w zeszłym roku dość niespodziewanie taką opcję dostał Fortnite.

Cross-play pozostaje domyślnie włączony, a jeśli chcielibyśmy się upewnić, że działa (bądź go wyłączyć), musimy zajrzeć do zakładki Gameplay w opcjach gry. Niestety, możliwość tworzenia ze znajomymi międzyplatformowych drużyn zostanie dodana dopiero w najbliższym patchu – jeżeli jednak nie możecie się już doczekać, żeby rozstrzygnąć z kolegą grającym na innej platformie, kto jest prawdziwym Modrićem na kółkach, pozostaje zawsze rozegranie prywatnego meczu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 18 stycznia 2019, 10:25   lastmanstanding
Tragedia z tą grą, jak chcecie pograć razem z kolegą na drugim padzie przy jednej konsoli, ale przez sieć, to musicie mieć wykupione 2 ps plusy po każdym na pada, co za zdzierstwo :D:D:D Ach te konsolowe ułatwienia i przystępność
wtorek, 15 stycznia 2019, 18:45   kondiq91
@HarryCallahan Nie ma daty, na razie trzeba czekać, ale w pierwszym patchu w tym roku. "In our first update this year (more information coming soon), we will release our cross-platform party system, which allows you to partner up with friends on any platform with the push of a few buttons."
wtorek, 15 stycznia 2019, 16:30   SojerManLanLIVE
@HarryCallahan Niestety Psyonix nie podało konkretów. Ma się to nazywać RocketID.
wtorek, 15 stycznia 2019, 13:44   lastmanstanding
tak można zagrać, że trzeba mecz prywatny utworzyć i dać hasło koledze z konsoli albo na odwrót, a ja czekam aż będzie można zaprosić kumpla do gry online przeciw losowym zawodnikom.
wtorek, 15 stycznia 2019, 13:14   HarryCallahan
A już miałem kupować na ps4 bo wszyscy znajomi grają właśnie na konsoli a nie na pc. Czekam na patch. Jest jakieś info kiedy ma wyjść?
wtorek, 15 stycznia 2019, 12:12   ja0lek
@kondiq91 Serio? A ja cały czas czekałem na cross-play z PC, żeby w końcu móc zagrać z bratem. Teraz akurat jest promocja na Rocket League na PS Store, więc lecę kupić :P
wtorek, 15 stycznia 2019, 11:59   Wiedzmin673
A będzie Rocket League Free to Play ??
wtorek, 15 stycznia 2019, 11:38   kondiq91
To nie jest aż tak duża zmiana jak mogłoby to wynikać z wpisu. Do tej pory był cross-play między PC, XONE i Switch i osobny między PC i PS4. Oznaczało to, że w jednym lobby nie mogły się znaleźć jednocześnie osoby korzystające z PS4 i jakiejkolwiek innej konsoli. Najnowsza zmiana umożliwia właśnie spotkanie się wszystkich konsolowców w jednym meczu, także w meczach prywatnych. Dużo większą zmianą będzie ten zapowiedziany PsyonixID do tworzenia party z osobami z innych platform.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z