Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Unreal PT: P.T. odtworzone na Unreal Enginie po raz kolejny [WIDEO]

Witold sobota, 5 stycznia 2019, 12:30 News

Dodatkowo dodano obsługę VR, więc wizja zawału stała się bardziej realna. 

Wypuszczone w 2014 P.T. wzięło wszystkich z zaskoczenia – króciutka, darmowa gra autorstwa, jak się okazało, Hideo Kojimy i Guillermo del Toro była interaktywnym teaserem Silent Hills. Nowa odsłona kultowej serii horrorów ostatecznie nie powstała. Produkcja stworzona przez fikcyjne 7780s Studio (tak naprawdę Kojima Productions) zachwyciła wszystkich klimatem i sposobami straszenia, zbierając nawet wiele nagród i trafiając na niejedną listę polecanych produkcji. Niestety, wraz z anulowaniem Silent Hills Konami podjęło decyzję o usunięciu P.T. ze sklepu PlayStation, co miało miejsce niecały rok po premierze dema. Gracze przez lata dopraszali się o powrót tej perełki do PS Store, a jedyną okazją, żeby w nią zagrać (oprócz zdobycia egzemplarza konsoli z grą na dysku) był amatorski port na pecety wydany w zeszłym roku, który niestety już po nieco ponad tygodniu został wycofany z powodu „prośby” Konami (korporacja jednak doceniła pracę autora i zaproponowała mu staż).

Być może podobna sytuacja będzie miała miejsce teraz. Twórca kryjący się pod pseudonimem Radius Gordello opublikował wynik swojej dziewięciomiesięcznej pracy – Unreal PT. Jak się domyślacie, jest to P.T. przeniesione na najnowszą wersję Unreal Engine’u, jednak, co ciekawe, z dodaną obsługą gogli VR. Z tego powodu twórca przerobił „delikatnie samą końcówkę gry, aby uczynić przechodzenie jej bardziej spójnym”.

Grę możecie pobrać z tego miejsca, a jej krótki zwiastun znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold

Podobne newsy

P.T. odtworzone w Dreams [WIDEO]

News
wtorek, 22 stycznia 2019

pt-odtworzone-w-dreams-wideo Fanowskich rimejków dema Silent Hills było już kilka, ale to jest chyba najbardziej nietypowe.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu przypominamy Lunar Lander. Grę pozwalającą śmiałkom samodzielnie wylądować na jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Komentarzy:
1

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z