Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Unreal PT: P.T. odtworzone na Unreal Enginie po raz kolejny [WIDEO]

Witold sobota, 5 stycznia 2019, 12:30 News

Dodatkowo dodano obsługę VR, więc wizja zawału stała się bardziej realna. 

Wypuszczone w 2014 P.T. wzięło wszystkich z zaskoczenia – króciutka, darmowa gra autorstwa, jak się okazało, Hideo Kojimy i Guillermo del Toro była interaktywnym teaserem Silent Hills. Nowa odsłona kultowej serii horrorów ostatecznie nie powstała. Produkcja stworzona przez fikcyjne 7780s Studio (tak naprawdę Kojima Productions) zachwyciła wszystkich klimatem i sposobami straszenia, zbierając nawet wiele nagród i trafiając na niejedną listę polecanych produkcji. Niestety, wraz z anulowaniem Silent Hills Konami podjęło decyzję o usunięciu P.T. ze sklepu PlayStation, co miało miejsce niecały rok po premierze dema. Gracze przez lata dopraszali się o powrót tej perełki do PS Store, a jedyną okazją, żeby w nią zagrać (oprócz zdobycia egzemplarza konsoli z grą na dysku) był amatorski port na pecety wydany w zeszłym roku, który niestety już po nieco ponad tygodniu został wycofany z powodu „prośby” Konami (korporacja jednak doceniła pracę autora i zaproponowała mu staż).

Być może podobna sytuacja będzie miała miejsce teraz. Twórca kryjący się pod pseudonimem Radius Gordello opublikował wynik swojej dziewięciomiesięcznej pracy – Unreal PT. Jak się domyślacie, jest to P.T. przeniesione na najnowszą wersję Unreal Engine’u, jednak, co ciekawe, z dodaną obsługą gogli VR. Z tego powodu twórca przerobił „delikatnie samą końcówkę gry, aby uczynić przechodzenie jej bardziej spójnym”.

Grę możecie pobrać z tego miejsca, a jej krótki zwiastun znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold

Podobne newsy

P.T. odtworzone w Dreams [WIDEO]

News
wtorek, 22 stycznia 2019

pt-odtworzone-w-dreams-wideo Fanowskich rimejków dema Silent Hills było już kilka, ale to jest chyba najbardziej nietypowe.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Mathias Karlson o tym, dlaczego premiera jego gry to moment, dla którego wszechświat został stworzony, o uczeniu się od konkurencji i o tym, że Ubisoft nie musi być polityczny.

Komentarzy:
7

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z