Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

The Bard’s Tale IV: Grajek będzie rozdawał prezenty

Cursian sobota, 22 grudnia 2018, 11:42 News
PC

Gra wzbogaci się o darmowy loch. Oprócz tego szykują się też kolejne obszerne łatki.

Czwarty Bard to świetny tytuł, ale problem w tym, że zgodnie z tradycją InXile trafił na rynek w fatalnym stanie, czym zapewne zniechęcił do siebie wielu potencjalnych graczy. Mimo romansu z Microsoftem ekipa Briana Fargo nieprzerwanie pracuje jednak nad wyeliminowaniem wszelkich błędów i niedoróbek. Jakiś czas temu wprowadzono na przykład możliwość zapisywania gry w niemal dowolnym momencie, poprawiono balans umiejętności, a także dodano tryb klasyczny, w którym drużyna porusza się po mapie charakterystycznymi dla starszych dungeon crawlerów „skokami”.

Autorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec. Na początku przyszłego roku wszyscy właściciele gry mają otrzymać darmowy loch Royal Necropolis of Haernhold. Wyprawa pozwoli lepiej zrozumieć, w jaki sposób Tarjan pokonał krasnoludy, a także naprawić część wyrządzonych przez niego szkód. Buszowanie po zakamarkach lokacji będzie się wiązało przede wszystkim z walką. Naprzeciw ekipy staną wyjątkowo twardzi wrogowie, w tym dwóch nowych bossów. Fani zagadek nie pozostaną jednak na lodzie i mogą liczyć na zestaw innowacyjnych łamigłówek.

Na horyzoncie czai się też aktualizacja 2.0, w ramach której poprawiona zostanie ekonomia. Złoto ma nabrać realnej wartości, a kupcy zaoferują ciekawsze przedmioty. Pojawią się szpargały jakości mistrzowskiej, a starsza broń, w tym elficka (ulepszana dzięki rozwiazywaniu zagadek) ma się stać przydatniejsza. Oprócz tego na mapie pojawią się dodatkowe punkty szybkiej podróży. Jeśli nie przepadacie za główkowaniem lub zwyczajnie zacięliście się na jakiejś szaradzie, ucieszy was pewnie wprowadzenie kolejnej pieśni. Dzięki niej będzie można (choć rzecz jasna nie trzeba!) ominąć problematyczne fragmenty. Należy jednak pamiętać, że pomoc dotyczy wyłącznie wątku głównego – jeśli zamierzacie dostać się do opcjonalnych skarbów, wciąż będziecie musieli sobie radzić sami. Ostatnią ważną nowością w wersji 2.0 będą świeżutkie portrety. Wszyscy, którzy chcieli wcielić do drużyny elfickiego mężczyznę bądź krasnoludzką kobietę, wreszcie będą mogli to zrobić. InXile niestety nie zdradziło jeszcze, kiedy łatka trafi na serwery.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 29 grudnia 2018, 10:20   romeck
Nie jest słaba. Jako weteran dungeon crawlerów( w szczególności turowych ) uważam że jest świetna, choć niedoceniona. Może trochę za długa i na końcu za dużo zabawy w przesuwanie bloków i przekładni, ale świat jest piękny, lokacje ciekawe i ładne. Walka dobra, mogła by być lepsza gdyby dal i wiecej umiejętności( w sensie tych jest nawet sporo tylko naraz można mieć tylko 4 aktywne)
wtorek, 25 grudnia 2018, 20:38   BorekLR
Brak komentarzy... czy ta gra jest słaba?

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z