Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStarbreeze: Nalot policji na siedzibę firmy, jedna osoba zatrzymana

deina środa, 5 grudnia 2018, 15:43 News

Dla wydawcy Overkill’s The Walking Dead nastały ciężkie czasy.

Minęło zaledwie kilka dni od złożenia wniosku o restrukturyzację przedsiębiorstwa, którym Starbreeze próbuje się bronić przed bankructwem. W poważne kłopoty finansowe wpędziła firmę klapa ich kluczowej premiery – Overkill’s The Walking Dead. Teraz na dodatek firmą zainteresował się wymiar sprawiedliwości.

Jak czytamy w serwisie Videogamer, który powołuje się na szwedzką gazetę Dagens Industri, dzisiaj rano policja pojawiła się w siedzibie firmy w związku z podejrzeniem bezprawnego wykorzystania poufnych informacji. Chodzi o sprzedaż dużej części udziałów firmy, która miała miejsce bezpośrednio przed złożeniem wniosku o restrukturyzację. W połowie listopada dyrektor finansowy Starbreeze, Sebastian Ahlskog, miał sprzedać swoje udziały za 3,3 miliona dolarów, a (obecnie już były) prezes, Bo Andersson Klint – za 18,6 miliona. Wedle doniesień szwedzkich mediów jedna osoba została zatrzymana, skonfiskowano również część komputerów. Więcej szczegółów na razie nie znamy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Starbreeze Studios, FPS, Overkill Software, Stabreeze Studios,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 7 grudnia 2018, 23:10   szmotsu
@LiOx @Jacekxyz a co w tym zlego? W końcu Ci ludzie zarobili jakoś te pieniądze, więc opinia że chcą się bez pracy wzbogacić nie ma sensu wg mnie.
piątek, 7 grudnia 2018, 7:58   Jacekxyz
@LiOx teraz większość ludzi na giełdzie to spekulanci. Prawie nikt już nie kupuje akcji aby być właścicielem firmy i pobierać latami dywidendę. Teraz to legalny hazard i próby szybkiego zysku bez pracy. Tak się świat stoczył. Dla tych co lubią hazard jak znalazł. Można się bawić w to co się lubi a jednocześnie być szanowanym "inwestorem" :)
czwartek, 6 grudnia 2018, 16:28   LiOx
A mi tam nie żal tych co w taki sposób tracą na giełdzie. Chcieli się bez pracy wzbogacić a tu d*pa.
czwartek, 6 grudnia 2018, 9:38   Razorlight
Są przepisy szczególne regulujące takie zachowania, ale generalnie nie różni się to niczym od typowe oszustwa. Wprowadzasz kogoś w błąd żeby osiągnąć korzyść majątkową. W tym przypadku błędem jest to, że ukrywasz prawdziwą kondycję firmy. Trochę jakbyś sprzedał samochód, w którym rozlatuje się silnik, ale jakoś go chałupniczo zmontowałeś i na kolejne 3 dni powinno starczyć, akurat żeby sprzedać. Pamiętaj, że ktoś kupił te akcje za 18 milionów. A teraz po ledwo tygodniu mają akcję warte pewnie 10 razy mniej.
czwartek, 6 grudnia 2018, 7:08   Jacekxyz
@lukaszsa to tak jakbyś kupił akcje firmy bo jest długo na rynku i wydaje się stabilna a tydzień później firma ogłosiłaby bankructwo i twoje akcje stały się śmieciowe czyli cała kasa w błoto. Czy zostałeś oszukany przez właścicieli firmy? Właściciele wiedzieli że firma upada i Tobie właśnie sprzedali po normalnej cenie szukając jelenia. Jak odbierasz?
środa, 5 grudnia 2018, 23:19   silvver
@lukaszsa poczytaj o MAR (Market abuse regulation). Generalnie jak Crom3ll napisał - jak wiesz (bo np pracujesz w firmie albo masz kolegów) że coś się stanie i wpłynie to negatywnie/pozytywnie i to wykorzystasz to jest problem. Np. powiesz kumplowi żeby kupił akcje firmy w której pracujesz, bo za tydzień firma ogłosi rewolucyjny produkt i akcje polecą do góry.
środa, 5 grudnia 2018, 20:41   Crom3ll
@lukaszsa - jeśli wiesz, że np taki wniosek o restrukturyzację który planujesz złożyć wpłynie negatywnie na wartość udziałów, i je sprzedajesz dla zysku/uniknięcia strat, to wtedy jest to tzw. insider trading - podobnie jak kanibalizm, spotyka się z dezaprobatą w większości społeczeństw.
środa, 5 grudnia 2018, 19:54   Wcogram
Zrobili dobre Enclave bardzo dobre dwa Escape from Butcher Bay i The Darkness i mogli iść tą drogą
środa, 5 grudnia 2018, 19:17   lukaszsa
Nie znam się, więc zapytam. To nie wolno sprzedać legalnie nabytych udziałów w firmie która nie jest grupą przestępczą? No kurde jak to?
środa, 5 grudnia 2018, 17:03   nortalf
ale są szybcy, ledwo co ogłoszono ten wniosek o restrukuryzację.

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
8

Pozdrowienia z Portsmouth. Przyjechałam randkować, a zamiast tego siedzę i pracuję! Ale przynajmniej mogę popatrzeć na urocze cyfrowe zwierzaki.

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Wszystko, co wpiszecie w pasku zapytania, będzie wykorzystane przeciwko wam w reklamie kontekstowej.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z