Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Starbreeze: Nalot policji na siedzibę firmy, jedna osoba zatrzymana

deina środa, 5 grudnia 2018, 15:43 News

Dla wydawcy Overkill’s The Walking Dead nastały ciężkie czasy.

Minęło zaledwie kilka dni od złożenia wniosku o restrukturyzację przedsiębiorstwa, którym Starbreeze próbuje się bronić przed bankructwem. W poważne kłopoty finansowe wpędziła firmę klapa ich kluczowej premiery – Overkill’s The Walking Dead. Teraz na dodatek firmą zainteresował się wymiar sprawiedliwości.

Jak czytamy w serwisie Videogamer, który powołuje się na szwedzką gazetę Dagens Industri, dzisiaj rano policja pojawiła się w siedzibie firmy w związku z podejrzeniem bezprawnego wykorzystania poufnych informacji. Chodzi o sprzedaż dużej części udziałów firmy, która miała miejsce bezpośrednio przed złożeniem wniosku o restrukturyzację. W połowie listopada dyrektor finansowy Starbreeze, Sebastian Ahlskog, miał sprzedać swoje udziały za 3,3 miliona dolarów, a (obecnie już były) prezes, Bo Andersson Klint – za 18,6 miliona. Wedle doniesień szwedzkich mediów jedna osoba została zatrzymana, skonfiskowano również część komputerów. Więcej szczegółów na razie nie znamy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Starbreeze Studios, FPS, Overkill Software, Stabreeze Studios,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 7 grudnia 2018, 23:10   szmotsu
@LiOx @Jacekxyz a co w tym zlego? W końcu Ci ludzie zarobili jakoś te pieniądze, więc opinia że chcą się bez pracy wzbogacić nie ma sensu wg mnie.
piątek, 7 grudnia 2018, 7:58   Jacekxyz
@LiOx teraz większość ludzi na giełdzie to spekulanci. Prawie nikt już nie kupuje akcji aby być właścicielem firmy i pobierać latami dywidendę. Teraz to legalny hazard i próby szybkiego zysku bez pracy. Tak się świat stoczył. Dla tych co lubią hazard jak znalazł. Można się bawić w to co się lubi a jednocześnie być szanowanym "inwestorem" :)
czwartek, 6 grudnia 2018, 16:28   LiOx
A mi tam nie żal tych co w taki sposób tracą na giełdzie. Chcieli się bez pracy wzbogacić a tu d*pa.
czwartek, 6 grudnia 2018, 9:38   Razorlight
Są przepisy szczególne regulujące takie zachowania, ale generalnie nie różni się to niczym od typowe oszustwa. Wprowadzasz kogoś w błąd żeby osiągnąć korzyść majątkową. W tym przypadku błędem jest to, że ukrywasz prawdziwą kondycję firmy. Trochę jakbyś sprzedał samochód, w którym rozlatuje się silnik, ale jakoś go chałupniczo zmontowałeś i na kolejne 3 dni powinno starczyć, akurat żeby sprzedać. Pamiętaj, że ktoś kupił te akcje za 18 milionów. A teraz po ledwo tygodniu mają akcję warte pewnie 10 razy mniej.
czwartek, 6 grudnia 2018, 7:08   Jacekxyz
@lukaszsa to tak jakbyś kupił akcje firmy bo jest długo na rynku i wydaje się stabilna a tydzień później firma ogłosiłaby bankructwo i twoje akcje stały się śmieciowe czyli cała kasa w błoto. Czy zostałeś oszukany przez właścicieli firmy? Właściciele wiedzieli że firma upada i Tobie właśnie sprzedali po normalnej cenie szukając jelenia. Jak odbierasz?
środa, 5 grudnia 2018, 23:19   silvver
@lukaszsa poczytaj o MAR (Market abuse regulation). Generalnie jak Crom3ll napisał - jak wiesz (bo np pracujesz w firmie albo masz kolegów) że coś się stanie i wpłynie to negatywnie/pozytywnie i to wykorzystasz to jest problem. Np. powiesz kumplowi żeby kupił akcje firmy w której pracujesz, bo za tydzień firma ogłosi rewolucyjny produkt i akcje polecą do góry.
środa, 5 grudnia 2018, 20:41   Crom3ll
@lukaszsa - jeśli wiesz, że np taki wniosek o restrukturyzację który planujesz złożyć wpłynie negatywnie na wartość udziałów, i je sprzedajesz dla zysku/uniknięcia strat, to wtedy jest to tzw. insider trading - podobnie jak kanibalizm, spotyka się z dezaprobatą w większości społeczeństw.
środa, 5 grudnia 2018, 19:54   Wcogram
Zrobili dobre Enclave bardzo dobre dwa Escape from Butcher Bay i The Darkness i mogli iść tą drogą
środa, 5 grudnia 2018, 19:17   lukaszsa
Nie znam się, więc zapytam. To nie wolno sprzedać legalnie nabytych udziałów w firmie która nie jest grupą przestępczą? No kurde jak to?
środa, 5 grudnia 2018, 17:03   nortalf
ale są szybcy, ledwo co ogłoszono ten wniosek o restrukuryzację.

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
3

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z