Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCall of Duty: Black Ops 4 – Kontrowersje wokół mikrotranskacji

El_Pachon poniedziałek, 12 listopada 2018, 14:15 News

Jak mało są warte wasze pieniądze?

Youtuber MatMicMar postanowił odpowiedzieć na to pytanie i wydał tysiąc dolarów na wirtualną walutę COD Points, za którą w shooterze Treyarcha nabywać można przede wszystkim elementy kosmetyczne. Wspomniana kwota przekłada się na ok. 100 tys. punktów COD, po wydaniu których użytkownik odblokował całą zawartość dostępną na Czarnym Rynku. Można by się spodziewać, że po wydaniu tak zawrotnej kwoty dostanie jakieś dodatkowe wyróżnienie i tak też się stało – nagrodą był specjalny komunikat z gratulacjami. I nic więcej. Poza naklejkami, emotkami i innymi elementami do personalizacji uzyskał też nowy wariant jednej z broni. Za to aż cztery razy.


Mikropłatności zostały dodane do Czarnego Rynku w Black Ops 4 na początku listopada i od tej pory wzbudzają coraz większe kontrowersje. Obecnie wydają się właściwie jedyną opcją zdobywania dodatkowych elementów kosmetycznych, ponieważ ich odblokowanie tradycyjną metodą wymagałoby absurdalnej ilości czasu. Jeden z użytkowników Reddita wyliczył, że odblokowanie dwusetnego poziomu na Black Market zajęłoby ponad 250 godzin gry albo kosztowałoby ok. 200 dolarów.

Jak można się spodziewać, jednorazowe przeznaczenie tysiąca dolarów na odblokowanie wszystkiego nie oznacza końca płatności. Black Market będzie w kolejnych sezonach otrzymywał nową zawartość, dzięki czemu gracze nadal będą mogli wydawać żywą gotówkę.

Sytuacja nie jest co prawda nawet w połowie tak przykra, jak w przypadku Star Wars Battlefront II (które wymagało inwestycji rzędu 2000 dolarów albo 5000 godzin gry, żeby odblokować wszystkie dostępne postacie) i przypomina raczej model mikropłatności znany z Fortnite. Należy jednak pamiętać, że Fortnite jest produkcją darmową, a najnowsza odsłona Black Ops kosztuje równowartość 60 dolarów, jeżeli decydujemy się na samą grę bez przepustki sezonowej. Wielu graczy wyraża też obawę, że Activision dopiero testuje rynek przed wprowadzeniem do modelu mikropłatności bardziej irytujących rozwiązań.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 listopada 2018, 17:48   silvver
@KoichiSan a czapki w TF2?
wtorek, 13 listopada 2018, 15:44   nortalf
@KoichiSan Oblivion nie Skyrim
wtorek, 13 listopada 2018, 15:31   KoichiSan
@Piewca podziękuj za to grze Skyrim i wszystkim ślepym fanom co kupili zbroję dla konia.
wtorek, 13 listopada 2018, 15:02   le_Fey
@freynir pozamiatał ;)
wtorek, 13 listopada 2018, 14:17   OmAGIC
To jest reakcja biznesu na pokolenie chowane na "indywidualistów". Trzeba się wyróżniać w tlumie. Generalnie mam gdzieś takie zabiegi jeśli mogę grając w miare sensownie sobie dodatki "zdobyć"(we wsponianym BF1 mam masę dodatków a gram dość casualowo i jeszcze co jakiś czas sami mi dorzucają skrzynki ot tak), na pewno za te bzdety nie zapłacę.
wtorek, 13 listopada 2018, 11:18   freynir
Czym innym wyciąganie pieniędzy za dodatki, które spowodują łatwiejszą rozgrywkę, czyli pay2win po zakupie podstawki.
Wtedy można podnosić krzyk, że gwałcą, rabują, mordują i nawet na konia wsiąść nie pozwalają, ale...
Ja takiej gry więcej nie kupię (dwa razy udała im się ta sztuka)- najpierw uważnie przeczytam wymagania i poczekam po premierze, niech inne głąby (siebie uważam za mądrego po szkodzie) testują płatne bety.
wtorek, 13 listopada 2018, 11:11   freynir
Drugorzędne narządy płciowe są? Są. Broda jest? Jest. Włochate nogi- są?
<Szowinizm mode=ON>
Przepraszam, czy to ja wylazłem świeżo z jaskini, czy też graczy już całkiem pokręciło, że niczym modelki na wybiegu albo inne elementy metroseksualne muszą się co rozgrywkę przebierać i stroić w piórka?!<Szowinizm mode=OFF>
Przecież jeżeli dany dodatek nie zmienia balansu w grze, nikt wam nie każe go kupować, a potem psioczyć na producenta, że wyciąga od was kasę.
wtorek, 13 listopada 2018, 11:03   Piewca
@KoichiSan Sęk w tym, że do BG2, NWN czy diablo 2 to faktycznie były dodatki a nie pierułki w stylu 2 nowych broni i skina postaci i nowej animacji biegu za które płacisz jak za pełną grę.
wtorek, 13 listopada 2018, 8:50   KoichiSan
@Mid Naciąganie? to skiny i emotki... które i tak odblokowujesz.
wtorek, 13 listopada 2018, 8:27   Mid
Czy ja dobrze zrozumiałem że gość wydał kupę hajsu żeby pokazać jak bardzo Acti robi ludzi w balona naciągając ich na wydawanie kupy hajsu?...

O autorze

El_Pachon

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
4

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

SUPER. HOT. DUNGEON. TOP. HYPER. DOT.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z