Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ingress: Gra od twórców Pokémon GO otrzymała potężny update

Wokulski wtorek, 6 listopada 2018, 22:08 News

Zapowiedziany blisko rok temu huczny reboot w końcu nadszedł. Niestety, coś poszło nie tak.

Przypomnijmy – Ingress to protoplasta gry Pokémon GO, opierający się na interakcjach z portalami w rozszerzonej rzeczywistości. Przytłoczony sukcesem gry o uroczych stworkach, odszedł w cień, zaszywając się w ciemnym kącie sklepów z aplikacjami razem z rzeszą oddanych fanów. Nieoczekiwana, ale zarazem w pełni zrozumiała zapowiedź rebootu lekko leciwej produkcji pojawiła się już w grudniu zeszłego roku, a przewidywaną datę jego premiery otrzymaliśmy w lipcu. Mający ukazać się „w okolicach października” update ściśle powiązany jest z mającą miejsce dwa tygodnie temu premierą sponsorowanego anime o takim samym tytule, osadzonego w realiach gry. Aktualizacja zadebiutowała jednak z lekkim poślizgiem względem filmowej adaptacji oraz zapowiadanej pierwotnie daty. Nowa wersja gry, opatrzona dopiskiem Prime, jest już jednak dostępna.

Wypuszczając Prime’a, Niantic postanowił gruntownie przebudować swoje dzieło. Całkowitej zmianie uległy interfejs oraz silnik gry, podmieniony na Unity. Nowe UI ma być czytelniejsze i bardziej przejrzyste, do tego gra wzbogaciła się o kilka nowych mechanizmów, z czego najważniejszym jest funkcja jednorazowego, „prestiżowego” cofnięcia się starych wyjadaczy gry do poziomu pierwszego, jednak z nagrodą za staż w postaci rozmaitych bonusów. W założeniu aktualizacja ta, oprócz promocji anime i samej gry, ma też na celu ułatwienie wejścia w świat Ingressa nowym graczom.

Niestety, wielu użytkowników nie przyjęło nowinek ciepło. Choć głosy narzekania na nowy interfejs można zignorować – bardzo często przyzwyczajenie się do takich przemeblowań okazuje się jedynie kwestią czasu – wiele osób narzeka również na tymczasowe wyłączenie funkcji dodawania nowych miejscówek do aplikacji. Począwszy od wczoraj, gra konsekwentnie zalewana jest jedno- i dwugwiazdkowymi ocenami w sklepach z aplikacjami. Fani narzekają również na powolne animacje, niedające się pominąć poradniki oraz jeszcze większy niż zwykle drenaż baterii. Warto przy tym wspomnieć, że, przynajmniej na razie, reboot został wprowadzony na serwery jako aktualizacja gry z 2013 roku, a nie nowy, osobny produkt.

Ponieważ jednak grono fanów Ingressa stanowi zaledwie ułamek liczby miłośników Pokémon: GO, a przybyli wraz z premierą Prime nowi użytkownicy nie dowiedzą się, jak gra wyglądała poprzednio, Niantic milczy i wszystko wskazuje na to, że sprawa rozejdzie się po kościach. A czy reboot marki był słuszny, na pewno z czasem ocenią użytkownicy – pobierając oraz kasując aplikację i płacąc prawdziwą gotówką w starej-nowej grze.

Czy ktoś z Was gra w Ingressa i doświadczył zmian? Czy są one tak dotkliwe, jak twierdzi większość graczy?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 7 listopada 2018, 13:07   erwin44
jak dla mnie może i interfejs jest bardziej intuicyjny, jednak skaner (czyli samo miejsce gry) to jakaś beznadzieja. nie widać zbieranej energii, portale wyglądają ułomnie i po prostu jest paskudnie i nieczytelnie.
wtorek, 6 listopada 2018, 23:43   Takinick
Osoba która pisała ten artykuł się kompletnie nie zna na temacie i jedyne co przeczytała to opinie na sklepie. Możliwość zgłaszania portali nadal jest dostępna i żadna praca graczy nie wyparowała ponieważ wszystkie zgłoszone i przyjęte miejsca nadal są w obu grach i mają się dobrze. W najbliższych dniach dla osób grających w poprzednią wersję będzie ona udostępniona pod inną nazwą ale też przez Niantic i na dokładnie tych samych serwerach. Jedyne co przeszkadza w grze to lagi, ale w poksach też były na star

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Mathias Karlson o tym, dlaczego premiera jego gry to moment, dla którego wszechświat został stworzony, o uczeniu się od konkurencji i o tym, że Ubisoft nie musi być polityczny.

Komentarzy:
7

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z