Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFollow JC GO: Watykan też ma swoje Pokémon GO [WIDEO]

Witold środa, 24 października 2018, 20:29 News

Gra została pobłogosławiona przez papieża Franciszka.

Mowa o mocno „zainspirowanej” hitem Niantica produkcji, której istotą jest kolekcjonowanie świętych oraz postacie biblijne. Klona Pokémon GO stworzyła hiszpańska Fundación Ramón Pané z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie. Follow to Jesus Christ and Go!, jak brzmi pełny tytuł, opiera się na prawie identycznych założeniach, co gra, którą naśladuje – przemierzamy okolice i z napotkanych świętych, błogosławionych oraz postaci znanych z kart Biblii tworzymy swoją eTeam, czyli Evangelization Team. Aby zechcieli się do nas przyłączyć, musimy najpierw wykazać się wiedzą na temat ich nauk i życiorysów, a gdy nasza drużyna już się powiększy, zbieramy zasoby (m.in. chleb i wodę) niezbędne do dbania o swoją trzódkę. W grze zawarte są też liczne ciekawostki i treści edukacyjne, a dodatkowo punktuje ona inne aktywności, takie jak modlitwa przy kościołach (wykrywa, czy zatrzymaliśmy się na chwilę przy świątyni) czy przekazanie pieniędzy na cele charytatywne za pośrednictwem aplikacji.


Tytuł został wczoraj zaprezentowany papieżowi i wygląda na to, że przypadł mu do gustu. Ricardo Grzona, dyrektor wykonawczy fundacji, tak opisał wrażenia po prezentacji:

Franciszek nie jest osobą zbyt zainteresowaną technologią, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę tego, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją.


Gra jest dostępna również w Polsce, chociaż napotykani święci pochodzą raczej z hiszpańskiego kręgu kulturowo-kultowego – wszyscy zainteresowani włączeniem do drużyny św. Faustyny lub św. Wojciecha muszą obejść się smakiem. Follow JC GO obsługuje w tej chwili tylko język hiszpański, jednak w niedalekiej przyszłości pojawić się mają również wersje angielska, francuska, portugalska oraz włoska. Aplikacja jest darmowa i można ściągnąć ją na urządzeniach z Androidem oraz iOS-em. Chociaż podejrzewam, że niewielu będzie wybiegać z domu w środku nocy, by złapać kręcącego się po okolicznym parku św. Augustyna, a plotka o pojawieniu się na pobliskim placu legendarnego św. Jerzego nie wprawi w poruszenie klientów galerii handlowej, to jednak gra może okazać się czymś więcej niż tylko spóźnioną o dwa lata kopią wciąż świetnie zarabiającego przeboju. W końcu si Deus pro nobis, quis contra nos?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 25 października 2018, 19:49   Veldrim
Ciekawe czy Atlus kiedy zrobi swoją wersję pod Shin Megami Tensei, w końcu to prawidłowo pierwowzór Pokemonów, można by złapać jakiego Belzebuba albo archanioła Michała w lesie :P
W sumie mają na koncie i spin off w stylu poków/digimonów, o nazwie Devil Children razem z anime :P
https:www.youtube.com/watch?v=BOwYEpCVL9k&list=PLGG0vcPJIJLeQ-e-CtExKD8XsWeM71ezs
czwartek, 25 października 2018, 18:35   lukasz269
@taz159357 świetna próba sam prawie dałem się nabrac. Idź sprawdź czy twojej pomocy z dowcipami nie potrzebuje czasem kabaret koń Polski.
czwartek, 25 października 2018, 18:10   Sttark
Alleluja!
czwartek, 25 października 2018, 17:24   zadymek
"Follow JC Go!"?
...na krzyż?
czwartek, 25 października 2018, 17:13   Jacek112
@lastmanstanding No, tylko, że jak wpadniesz grając w taką grę to z automatu masz zapewnione miejsce tam na górze ;).
czwartek, 25 października 2018, 15:32   Ksajmi
@taz159357 You are gonn need a bigger bait for this
czwartek, 25 października 2018, 13:44   orzel286
@KrisAxe65 oj złapałbym sobie takiego sukkuba jakiegoś
czwartek, 25 października 2018, 8:24   lastmanstanding
taz jak wpaść pod auito to tylko z krzyśkiem w dłoni
czwartek, 25 października 2018, 7:07   Goku07
@taz159357 niezły bait, prawie się nabrałem ;-)
czwartek, 25 października 2018, 7:06   taz159357
Dla tych które lubią*

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…czyli growe podsumowanie zeszłego tygodnia. Wstydliwe, ale tylko częściowo.

Komentarzy:
5

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
8

Myśl na dziś: Dorosnąć – to zrozumieć, dlaczego Shrek chciał, żeby wszyscy zostawili go w spokoju.
 

Komentarzy:
0

Czy erpeg akcji z otwartym światem w uniwersum Dragon Balla wiernie odwzorowujący wydarzenia z serialowego pierwowzoru i pełen nawiązań do wydarzeń oraz postaci z anime może zachęcić kogoś, kto z ową kreskówką ma niewiele wspólnego? Okazuje się, że tak.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z