Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURSUniwersum Metro 2035: „Czerwony wariant” – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost środa, 31 października 2018, 21:17 Konkurs
Uniwersum Metro 2035 Czerwony wariant
Uniwersum Metro 2035 Czerwony wariant

W tym tygodniu odbyła się premiera najnowszej książki z bogatego świata postapokaliptycznej przyszłości zapoczątkowanego przez Dmitrija Głuchowskiego w powieści „Metro 2033”. W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu egzemplarzy powieści Siergieja Niedoruba „Czerwony wariant”.

Tak o powieści pisze jej polski wydawca:

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno. Ale trzeba.

Czerwony Wariant -  druga powieść z Uniwersum Metro 2035 już w księgarniach.

Nadszedł czas, by z Petersburga przenieść się na południowy zachód. W Kijowie dzieje się coś bardzo dziwnego i przerażającego. Nikt nie opowie o wydarzeniach w kijowskim metrze i na powierzchni miasta tak, jak Siergiej Niedorub. Projekt Uniwersum Metro 2035 rozwija się i nabiera mocy!

Ostatnia wojna starła z powierzchni ziemi miasta i kraje, unicestwiła całe narody i zapędziła grupki ocalałych do katakumb i bunkrów. Przez dwie dekady czepiali się życia pod ziemią, pozbawieni nadziei i odwagi, by wrócić na powierzchnię; o ich walce napisano dziesiątki książek, które ukazały się w Uniwersum Metro 2033, znanym na całym świecie, kultowym postapokaliptycznym cyklu.

Ale w roku 2035 wszystko się zmieni. Nadejdzie czas, by wyjść z labiryntów metra. By wstać z kolan i znów spojrzeć w niebo. By chwycić za broń i odbić świat, który niegdyś należał do człowieka. Nie da się tego zrobić w pojedynkę. Trzeba się zjednoczyć – albo przepaść na zawsze w mrokach historii.

Co robić, jeśli los, który zesłał Katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra, pozostawiając bez szwanku dwie pozostałe? Co, jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe, żeby ktokolwiek mógł tam przeżyć, a jednak…

Podczas któregoś z wypadów stalkerzy Krzyża – położonej w podziemiach Kijowa wspólnoty mieszkańców stacji obu ocalałych linii – znajdują na powierzchni człowieka w mocno zniszczonym skafandrze ochronnym. Jest obcy w świecie metra i nikt nie potrafi powiedzieć, kto to i skąd przybył, nie licząc miejscowej dziewczyny z uszkodzonym mózgiem i psychiką dziecka. Żeby dokopać się do jej wspomnień, potrzebna będzie pomoc kogoś, kto zdoła się z nią porozumieć.

Nauczyciel Jon podejmuje się przeprowadzić dziewczynę na drugi koniec Krzyża, w peryferyjne i dzikie rejony, aby znaleźć jej lekarza. Ktoś próbuje im przeszkodzić, nie cofając się przed niczym. Ktoś, kto wciąż zna tajemnice czerwonej linii

Z okazji premiery książki „Czerwony Wariant” wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę cenową na starsze tytuły z Uniwersum Metro 2033 i 2035. Kup książki za jedyne 19,99 zł i uzupełnij swoją kolekcję!
http://bit.ly/UM2033_oferta_specjalna


Bohaterem powieści jest zwykły nauczyciel. Nie jakiś super heros, stalker czy napakowany były komandos. Do tego nawiązuje nasze zadanie konkursowe. Wymyślcie własnego bohatera. Zwyczajnego czlowieka, który przetrwał wojnę nuklearną. Napiszcie, jak się nazywa, podajcie jego cechy i wyjaśnijcie dlaczego jego losy mogą być ważne dla przetrwania ludzkości. Wszystko to musicie zmieścić w jednym komentarzu pod tym newsem

Na propozycje czekamy do wtorku włącznie (23 października do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Spośród nadesłanych propozycji zdecydowaliśmy się nagrodzić następujące:

trawa763
Hanya Sivanovna - już nie tak młoda matka pięciorga dzieci, która przed katastrofą pracowała jako zawiadowca na stacji bez mikrofonu. W dniu katastrofy jechała akurat metrem do pracy. Gdy na stacji zapanował chaos, dzięki swoim zdolnościom zawodowym i potężnemu, wzmocnionemu latami pracy, głosowi udało jej się uspokoić spanikowany tłum i zebrać go w ryzach. Od tamtej pory żelazną reką niepodzielnie i sprawiedliwie zarządza stacją *****. Ale zło nie śpi i już wyciąga z ciemności swojej szpony...

ADAMEKKIC
Adrien Korien - absolwent studiów inżynierskich na Narodowym Uniwersytecie Naukowo Technologicznym w Moskwie, jako specjalista od budowy i eksploatacji maszyn podczas i po studiach wyśmiewany przez znajomych z elektroniki, za nieprzyszłościowy kierunek edukacji. Natomiast po wojnie nuklearnej, kiedy to szlag trafił całą tą elektronikę, jedna z najważniejszych osób w metrze. Twórca praktycznie całego przemysłu narzędziowego, który oparty jest teraz na staromodnych mechanicznych obrabiarkach i skrawarkach.

P1ter1995
Yuri Popow. Motorniczy. Podczas pierwszych eksplozji dojeżdżał do przystanku przy metrze. Niesiony paniką, razem z tłumem umyka ku sieci podmiejskich tuneli. Początkowo emocjonalnie rozbity z powodu utraty rodziny, z czasem odnajduje spokój i asymiluje się z podziemną społecznością. Od małego pasjonował się koleją i elektryką. Jego hobby ma szansę się przydać - za stacją odkryto uszkodzony skład, stojący przed zawaliskiem, kryjącym niezbadane tunele. Yuri jest jedyną osobą, która może uruchomić ten pociąg.

Bozak
Waldemar Wagstyl- trener i rehabilitant paraolimpijczyków.Prosty,zwykły człowiek,który całe życie poświęcił opiece i szkoleniu ludzi z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi.Przetrwał dzięki wierze i silnej psychice.Od lat widział cierpienie ludzi bez kończyn,kalekich,którzy walczyli o medale.Jego zdolności trenera i terapeuty pomogą mu zaopiekować się tymi,którzy przeżyli atak nuklearny.

Leetvin
Igor Zukov - Z wykształcenia mechanik. Jego hobby było budowanie samoróbkek z części, które znalazł na złomowisku. W owym przeklętym dniu gdy spadły bomby wracał z pracy metrem, gdy usłyszał alarm oraz zgrzyt hermetycznych wrót. Chociaż stracił wszystko to zachował pogodę ducha. Zawsze jest skory do pomocy drugiemu człowiekowi. Jego umiejętności bardzo przydały mu się w metrze. Igor upatrzył sobie składanie drezyn z części przynoszonych od stalkerów. Drezyny składane przez niego są cenione w całym metrze.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Uniwersum Metro 2035" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 23 października 2018, 20:29   Leetvin
Igor Zukov - Z wykształcenia mechanik. Jego hobby było budowanie samoróbkek z części, które znalazł na złomowisku. W owym przeklętym dniu gdy spadły bomby wracał z pracy metrem, gdy usłyszał alarm oraz zgrzyt hermetycznych wrót. Chociaż stracił wszystko to zachował pogodę ducha. Zawsze jest skory do pomocy drugiemu człowiekowi. Jego umiejętności bardzo przydały mu się w metrze. Igor upatrzył sobie składanie drezyn z części przynoszonych od stalkerów. Drezyny składane przez niego są cenione w całym metrze.
wtorek, 23 października 2018, 17:53   Geralt2001
Nikola Andrjejewna Urokow - młoda dziewczyna (polka mieszkająca w Rosji), która studiowała medycynę. W dniu rozpoczęcia wojny nuklearnej, miała dostać awans w szpitalu w którym pracowała. Jednak rozległy się syreny ostrzegawcze, jeden z żołnierzy zabrał ja do stacji metra, ponieważ był winny jej ojcu przysługę a metro było miejscem w którym mieli szanse przeżyć.
Ta dziewczyna była lekarką więc mogła by pomagać ludziom w podziemiu lecząc ich, ale także tworzyć potrzebne leki.
wtorek, 23 października 2018, 8:49   Krolek
Grigorij Zajcew: przed bombardowaniem i zejściem do metra nauczyciel akademicki, pasjonat nauk ścisłych, komputerów i historii. Skromny, inteligentny, oczytany, potrafi myśleć zarówno zero-jedynkowymi schematami jak i abstrakcyjnie. Pod ziemią przysłużył się mieszkańcom naprawą urządzeń elektrycznych oraz budową nowych z ocalałych układów scalonych i przewodów. To domorosły Tesla, który za pomocą prądu zmiennego chciałby skontaktować się z innymi ocalałymi na całym świecie, a to może zaważyć o losach ludzi.
wtorek, 23 października 2018, 0:13   pajojajo
Олег Ярков (Oleg Yarkov) - 6 lipca 2013 roku, tego feralnego dnia w którym spadły bomby na Moskwę metrem jechał nikomu nierokujący jeszcze na głównego rolnika Białoruskiej. Oleg studiował ogrodnictwo. Z racji, że na roślinach znał się jak mało kto postanowił na boku hodować... alternatywne źródło dochodu, zielone źródło. Po apokalipsie, dzięki jego wiedzy i umiejętności targowania zapewnił swoim ludziom źródło pożywienia hodując co tylko się dało pod ziemią a za ochronę i naboje nadwyżkę sprzedawał Hanzie
poniedziałek, 22 października 2018, 22:18   Hawajczyk
Jurij Chaleckij - Rosjanin, absolwent szkoły średniej, pasjonuje go inżyniera genetyczna. Przyjęto go na wydział biologii Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Moskwie. Zawsze chciał w jakiś sposób przysłużyć się ludzkości, pieprzył wszelkie układy, wszelkie wzniosłe hasła, pragnął swoją ciężką pracą uszczęśliwiać innych. Kupił kwiaty, wsiadł do Metra, chciał opowiedzieć o sukcesie swojej ukochanej - Lenie. Pociąg ruszył, wtem Jurij usłyszał wybuch, metro zadrżało w posadach, zgasły światła, a z nimi nadzieja...
poniedziałek, 22 października 2018, 21:23   Bozak
Waldemar Wagstyl- trener i rehabilitant paraolimpijczyków.Prosty,zwykły człowiek,który całe życie poświęcił opiece i szkoleniu ludzi z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi.Przetrwał dzięki wierze i silnej psychice.Od lat widział cierpienie ludzi bez kończyn,kalekich,którzy walczyli o medale.Jego zdolności trenera i terapeuty pomogą mu zaopiekować się tymi,którzy przeżyli atak nuklearny.
poniedziałek, 22 października 2018, 20:13   kucykuc
Daniła Kozlov - z narodowości Ukrainiec, z przymusu Polak. Przybył do Warszawy, gdzie dostał pracę w kanałach za panowania sławnego szefa, filantropa tejże instytucji - Ti Norcka. Poznał kobietę, z którą nie zdążył się ożenić z powodu wybuchu nuklearnego. Zmiotło z powierzchni jego wynajęte mieszkanie na Woli, niedoszłą żonę. Proch na zewnątrz a pod powierzchnią same szczury. Daniła jednak radzi sobie w ciężkich czasach drobnymi przemytami oraz doskonałą znajomością kanałów gdzie żądzą ludzkie szczury ....
poniedziałek, 22 października 2018, 18:44   korsaro
Igor Petrenko z wykształcenia jest dziennikarzem. W dniu kiedy bomba atomowa spadła na Moskwę Igor przebywał w podziemnych tunelach metra . Chcąc czy nie, musiał się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Igor postawił przed sobą jeden cel-spisać dzieje ludzi którzy tak jak on walczą o przeżycie w ciemnych korytarzach metra .Petrenko przelewa na papier wszystko czego można doświadczyć w metrze- ból,cierpienie,determinacje ale przedewszystkim- nadzieję. Ma nadzieję że jego zapiski posłużą przyszłym pokoleniom
poniedziałek, 22 października 2018, 17:16   P1ter1995
Yuri Popow. Motorniczy. Podczas pierwszych eksplozji dojeżdżał do przystanku przy metrze. Niesiony paniką, razem z tłumem umyka ku sieci podmiejskich tuneli. Początkowo emocjonalnie rozbity z powodu utraty rodziny, z czasem odnajduje spokój i asymiluje się z podziemną społecznością. Od małego pasjonował się koleją i elektryką. Jego hobby ma szansę się przydać - za stacją odkryto uszkodzony skład, stojący przed zawaliskiem, kryjącym niezbadane tunele. Yuri jest jedyną osobą, która może uruchomić ten pociąg.
poniedziałek, 22 października 2018, 9:51   CoVert
January Korfin-Nikke, z zawodu polityk. Rozległe umiejętności (krasomówstwo, głęboka znajomość psychiki Adolfa Hitlera, skłonność do kontrowersyjnych porównań, zwłaszcza związanych z poniżaniem kobiet). Dzięki zgromadzonym jeszcze przed Apokalipsą wyznawcom, udało mu się stworzyć monarchię elekcyjną, urzeczywistniającą najlepsze kapitalistyczne wzorce (niemal zero podatków, przywrócenie ustawy Wilczka). Przed objęciem władzy umiera, władzę przejmują kobiety, tworząc bezpieczną przystań w zniszczonym świecie

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem

News
piątek, 1 października 2021

konkurs-world-of-warships-legends--do-wygrania-konsola-ps5-z-napedem Mamy dla Was konkurs związany z grą World of Warships: Legends oraz wyjątkową nagrodą, jaką jest konsola PS5 z napędem. 

Komentarzy:
216

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z