Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKoniec Google+ i ryzyko masowego wycieku danych

Witold wtorek, 9 października 2018, 17:24 News

Usługa zostanie zamknięta w sierpniu 2019.

Google poinformowało, że w ciągu 10 najbliższych miesięcy będzie powoli wygaszać swój serwis społecznościowy. Decyzja taka została podjęta oficjalnie z powodu jego nikłej popularności – 90% użytkowników odwiedzało stronę na mniej niż 5 sekund. Jednocześnie jednak firma ogłosiła, że znalazła i naprawiła błąd, który dawał zewnętrznym developerom dostęp do danych użytkowników, nawet jeżeli te nie były publicznie dostępne. Zagrożonych było prawie 500 tysięcy profili, narażonych ze strony 438 aplikacji, które mogły mieć do nich dostęp.

Google zastrzega, że sytuacja nie dotyczyła danych wrażliwych, a jedynie podstawowych, takich jak imię, nazwisko, e-mail, zawód, płeć i wiek. Twierdzi również, że nie znalazło żadnych dowodów na to, że jakikolwiek developer wiedział o błędzie czy tym bardziej go wykorzystał. Zamknięta ma zostać tylko konsumencka wersja Google+, wersja dla przedsiębiorstw będzie dalej działać. Firma ogłosiła też, że od tej chwili ogranicza dostęp do danych użytkowników zewnętrznym developerom oraz że pracuje nad poprawą zabezpieczeń w swoich usługach – w tym celu powstał Project Strobe, który jest zarazem audytem bezpieczeństwa, jak i próbą rozwiązania problemów zabezpieczenia danych i prywatności. Przykładowo będziemy musieli autoryzować dostęp do każdego rodzaju danych osobno, a nie tak jak do tej pory miało miejsce – zbiorczo.

Lukę odkryto i naprawiono w marcu 2018, jednak Wall Street Journal dotarł do informacji, że funkcjonowała ona od 2015, a Google postanowiło nie informować opinii publicznej o całej sytuacji z obawy przed kontrolą oraz porównaniami z Facebookiem, który w tym czasie mierzył się z oskarżeniami o zaniedbania ochrony prywatności.Zresztą pod koniec września Facebook również poinformował o możliwości wycieku danych nawet z 50 milionów kont.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Google,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 11 października 2018, 17:54   tupolew519
Jaka szkoda.
środa, 10 października 2018, 17:05   Moooras
Ta usługa od początku była niepotrzebna, niechciana i wciśnięta na siłę. A te 5 sekund to nabijali chyba ci, którzy próbowali wejść na swój profil na jutubie (sam na początku miałem z tym problem).
środa, 10 października 2018, 8:52   Dantes
Wiadome od dawna, że Google zbiera dane o swoich użytkownikach na jakie strony zaglądają oraz jakie zainteresowania mają to była bomba, zdolny haker mógł znaleźć co chciał :P
wtorek, 9 października 2018, 22:13   SerwusX
Wiecie skąd te 5 sekund? Tyle przeciętnemu użytkownikowi usług google'a zajmowało zorientowanie się, że przez przypadek wszedł w google+.
wtorek, 9 października 2018, 21:52   NomadP
Ciekawe jak z kontami youtube co były połączone przez tą usługę.
wtorek, 9 października 2018, 20:31   DarZ
Coś co było przez Google zapowiadane jako swoiste Facebook Premium najpierw zostało udostępnione dla wszystkich, a teraz i tak upada. Dlaczego mnie to nie dziwi :P
wtorek, 9 października 2018, 20:15   CYBERTRIBAL
Ja to się dopiero z tego niusa dowiedziałęm, że coś takiego w ogóle istnieje.....ops, przepraszam. Istniało.
wtorek, 9 października 2018, 19:16   JillSandwich
@orzel286 to nie to samo
wtorek, 9 października 2018, 18:03   orzel286
@JillSandwich Na /a/? :v
wtorek, 9 października 2018, 17:36   JillSandwich
I na czym ja teraz będę shitpostował :^(

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Google Play Pass dostępne w USA, w subskrypcji m.in. Stardew Valley i Terraria [WIDEO]

News
wtorek, 24 września 2019

google-play-pass-dostepne-w-usa-w-subskrypcji-min-stardew-valley-i-terraria-wideo Ciężko nie odnieść wrażenia że przepustka nie aspiruje na razie do usługi premium, zawierającej jedynie najlepsze produkcje oraz obejmującej grającego iście kuratorską opieką.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z