Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS„Mass Effect. Anromeda: Inicjacja” – Wygraj egzemplarz książki [ZAKOŃCZONY]

Ghost czwartek, 18 października 2018, 14:59 Konkurs

W zeszłym tygodniu odbyła się premiera nowej książki z uniwersum Mass Effecta. W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu jej egzemplarzy.

Tak o powieści pisze wydawca:

Porucznik Cora Harper zaciągnęła się do armii Przymierza, by rozwinąć i wzmocnić swoje wyjątkowe talenty biotyczne. Otrzymuje przydział do Córek Talein, oddziału komandosów asari, gdzie staje się znakomicie wyszkoloną i śmiertelnie niebezpieczną łowczynią.

Po powrocie na Ziemię Cora czuje się obco między ludźmi i postanawia dołączyć do Inicjatywy Andromeda jako zastępca Aleca Rydera. Celem misji, którą  dowodzi, jest wysłanie stu tysięcy kolonistów w sześciusetletnią podróż w jedną stronę w nieznane. Kiedy niezwykle istotna i niebezpieczna technologia zostaje skradziona, Cora otrzymuje zadanie powstrzymania złodzieja, nim ten wykorzysta swoją zdobycz przeciwko Inicjatywie, a może nawet doprowadzi do udaremnienia misji jeszcze przed jej rozpoczęciem.


Więcej o książkach powiązanych z Mass Effectem możecie poczytać TUTAJ.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w jednym komentarzu pod tym newsem napisać, która z postaci gier z cyklu Mass Effect nadawałaby się na bohatera lub bohaterkę własnego cyklu książkowego i dlaczego właśnie on(a).

Na propozycje czekamy do piątku włącznie (12 października do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Nagrody otrzymuja następujące osoby:

sukubulus
Nie mam wątpliwości co do mojego wyboru. Jack, którą poznajemy w drugiej odsłonie gry jest nad wyraz interesującą postacią. Buntownicza biotyczka, niegdyś obiekt eksperymentów w placówce Cerberusa, jednak nie wiadomo jak dokładnie trawiła to więzienia. Jej historię czytałbym z zapartym tchem i zapewne na jednej książce by się nie skończyło, tak bardzo jest to ciekawa osobowość.

kryst87
Definitywnie Javik. Prócz tego, że jest ciekawą postacią, książki o nim mogłyby pokazać społeczeństwo Protean. Javik jako wojownik zapewne brał udział w różnych kampaniach przeciw innym rasom. Naturalnie, książka z jego udziałem byłaby okazją do zobaczenia początków takich ras jak asari czy turianie. Komentarze Javika na temat różnych ras były jedną z lepszych rzeczy w ME3.

eru10
Bez wątpienia Legion. Dlaczego? Gadający Geth, noszący kawałek pancerza N7 i zwracający się do nas "Shepard-Commander", trzeba czegoś więcej?
A tak poważnie. Początki Geth'ów, jak uzyskiwali świadomość, następnie Wojna Poranna, jej przebieg, późniejsza izolacja w Mgławicy Perseusza, sojusz ze Żniwiarzami. Wiadomo, że Legion zainteresował się Shepardem po zabiciu przez niego Suwerena. Później szukał o nim informacji przemierzając wiele planet i systemów gwiezdnych. To również mogłoby być opisane w książkach.


Denzil
Królowa Rachni. Dowiedzielibyśmy się co się z nią działo między pierwszą i drugą częścią gry - gdy uwolniona przez Sheparda, postanowiła odnowić swój gatunek w jakimś bezpiecznym miejscu. Po drodze zaprzyjaźniając się z kolonistami, których potem mogła wykorzystywać telepatycznie - ale czy robili to z własnej woli? A po ataku Żniwiarzy ponownie została zniewolona, a jej dzieci zmienione w armię Żniwiarzy. Jak wtedy się czuła? Czy znalazła w końcu swoją miłość? Czy szukała swojej rodziny?

Rzeziblacha
Zdecydowanie nie książka a trylogia poświęcona byłaby Tali i jej pielgrzymce jako, że Quarianie to galaktyczni nomadzi. Celem pielgrzymki jest zdobycie informacji na temat gethów, co wiąże się z zakończeniem pielgrzymki i wejściem w dorosłość i pokonanie wroga. Całość skupiałaby się na Tali, jednak zostałaby ukazana złożoność Quarian ich wygnanie i wędrówka floty ich słabą odporność układu immunologicznego. Przedstawiona byłaby historia jak i na koniec próba odzyskania rodzinnej planety Rannoch.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Mass Effect. Anromeda: Inicjacja" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs, akcja, BioWare,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 16 października 2018, 19:06   AmazingAmeba
Zdecydowanie Thane Krios, cała historia jego rasy i ich symbiozy z hanarami dałaoby interesujące tło jego historii. W jego historii znaleźlibyśmy informacje o mniej zgłębionych w grach częściach galaktyki oraz w ogóle nie zglebionych religiach mlecznej drogi. No i życie skrytobojcy z pewnością dałoby pełną akcji opowieść.
piątek, 12 października 2018, 1:42   dami201
Liara. Jako naukowiec który bada żniwiarzy na pewno nie raz wpakowała się w ciekawą sytułację nie wspominając już o jej drugim obliczu handlarza cieni co się wiąże z dość niebezpieczną robotą.
czwartek, 11 października 2018, 18:07   Savver
Bohater Legion, który należy do rasy inteligentnych maszyni i mają one ciekawy sposób patrzenia na świat. Są częścią jedności i fajnie by było zobaczyć jak sie rozwija jego świadomość od momentu jego powstania do dołączenia załogi głownego bohatera z jego perspektywy i całej reszty fabuły.
czwartek, 11 października 2018, 17:57   Dijkstra2013
Garrus. Na jego historii można by oprzeć niejedną powieść. Garrus jest charyzmatyczny, lojalny i praworządny, aż prosi się o własną książkę. Najchętniej ujrzałbym go w czasach, w których nie był jeszcze znanym i szanowanym weteranem wojennym, lecz zwykłym turianinem, takim szarym obywatelem jakich wiele. Szeroko pojęte dorastanie i dochodzenie do późniejszej potęgi wydaje się być cokolwiek oklepanym motywem, lecz jestem pewien, że twórcy książki przedstawiliby dzieciństwo Garrusa w sposób fascynujący.
środa, 10 października 2018, 0:53   NomadP
Jeff Moreau znany też jako Joker mimo swojego kalectwa nie traci wiary w siebie i dzięki niewielkiemu poczucia humoru to na jego barkach spoczywa pilotowanie statków SSV i SR-2 Normandy.
W Komandorze Shepardzie widzi w nim najlepszego przyjaciela świetnie to pokazuje prolog do dwójki Mass Effecta kiedy to Shepard poświęca swoje życie by ratować Jokera przed destrukcją SSV Normandy.Sam Joker też zauroczył się w sztucznej inteligencji EDI bowiem idealnie się współgrają. On czuwa nad statkiem gdy ona system
wtorek, 9 października 2018, 20:41   Nacki
Żartujecie? Najlepsza historia byłaby o zbuntowanej biotyczne Jack pomieszana z wydarzeniami z życia najemnima Vrexa. Dwie postacie, które w galaktyce narobiły masę zamieszania, często i gęsto łamiąc prawo, jednak kierując się wewnętrzna moralnością. Za dużo jest książek o postaciach pozytywnych, a za mało o charakterach w odcieniach szarości. Brutalna i szorstka galaktyka, to jest to!
wtorek, 9 października 2018, 18:25   dawidJedi
Jak dla mnie interesującą postacią jest Nihlus Kryik. Jest to turiańskie widmo, które jak wiemy zginęło tragicznie w części pierwszej Mass Effecta. O przeszłości Nihlusa wiemy bardzo niewiele, a przecież jest to jeden z najlepszych i najbardziej szanowanych widm. Wiemy, że gdy wstąpił do wojska spotkał Sarena, który stał się dla niego przyjacielem i mentorem. Opowieść o działaniach Nihlusa jako żołnierza, a później widma byłaby świetna! Raz zmierzył się nawet z Samarą - polowała na niego przez 2 tygodnie!
wtorek, 9 października 2018, 13:26   Wilczan
a może statek Sarena - Suwaren? Historia jednego ze Żniwiarzy. W ten sposób mógł by być dokładnie wytłumaczony system funkcjonowania tej przedziwnej i prastarej rasy, jej motywy działania i sposoby podboju innych cywilizacji. Któż z nas nie chciał by wejść w umysł Żniwiarza, tak jak to one zwykły postępować z nami.
wtorek, 9 października 2018, 9:58   Suctoria
Tak naprawdę każda postać jest na tyle bogata, że zasługuje na własną książkę.
Według mnie główną bohaterką powinna być Tali'Zorah vas Normandy.
Pielgrzymki quarian są wyjątkowe, a dodatkowo ona wybrała sobie szczególnie trudny i ważny temat gethów. Same okoliczności jej spotkania w ME1 świadczą, że była to pełna akcji pielgrzymka.
wtorek, 9 października 2018, 9:21   MoonArcher
Dla mnie oczywistym wyborem jest naczelny Vigilante Mass Effecta, Garrus Vakarian.Historii które mogą zostać zawarte jest wiele, ja liczę na historię jego drużyny z czasów kiedy Shepard nie żyje lub po śmierci Sheparda z Mass Effect 3. Ktoś taki jak Garrus na pewno nie spocznie po uratowaniu wszechświata. Szczególnie, że ma Tali do pomocy.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Mass Effect: BioWare twierdzi, że to nie koniec serii

News
wtorek, 12 lutego 2019

mass-effect-bioware-twierdzi-ze-to-nie-koniec-serii „Mamy jeszcze do opowiedzenia wiele historii”.

Komentarzy:
42

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z