Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFIFA: EA „bacznie monitoruje sytuację” Ronaldo oskarżonego o gwałt

Witold piątek, 5 października 2018, 10:26 News

Mimo że oficjalnie nie zapadła jeszcze żadna decyzja, wizerunek piłkarza jest po cichu usuwany z najbardziej eksponowanych miejsc.

Pod koniec września Spiegel opublikował tekst, w którym Kathryn Mayorga oskarżyła Cristiano Ronaldo o to, że w 2009 roku miał ją zgwałcić, a następnie zapłacić jej za milczenie. Do zdarzenia miało dojść w Las Vegas, kiedy piłkarz świętował transfer do Realu Madryt. Portugalczyk dopiero po kilku dniach zdecydowanie odrzucił oskarżenia i ogłosił, że nie zamierza brać udziału w „medialnym spektaklu stworzonym przez ludzi, którzy chcą się promować jego kosztem”. Dodał także, że jego „czyste sumienie pozwala mu czekać ze spokojem na wyniki każdego śledztwa”.

Za piłkarzem murem stanął w oficjalnym oświadczeniu Juventus, drużyna, w której obecnie gra. Sponsorzy zawodnika są jednak ostrożniejsi. Współpracująca z Ronaldo od 2003 roku firma Nike jest „głęboko przejęta niepokojącymi zarzutami” i „będzie bacznie monitorować sprawę”.

Portugalczyk jest twarzą najnowszej odsłony serii FIFA i odgrywa ważną rolę w jej kampanii fabularnej, dlatego dla Electronic Arts jest to szczególnie trudna sytuacja. Firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Widzieliśmy raport zawierający szczegółowe informacje dotyczące zarzutów przeciwko Cristiano Ronaldo. Bacznie monitorujemy sytuację, ponieważ oczekujemy, że sportowcy i ambasadorzy będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts.


Równolegle można zaobserwować stopniowe znikanie sportowca ze stron związanych z grą. Na oficjalnej witrynie jego wizerunek, do tej pory witający wchodzących, został usunięty i zastąpiony innym zdjęciem. Nie znajdziemy go już także na oficjalnym twitterze produkcji.

EA znalazło się już kiedyś w podobnej sytuacji i wówczas skończyło się to zerwaniem kontaktu ze sportowcem. W 2015 na miesiąc przed premierą usunięto z okładki i kampanii promocyjnej NHL 2016 Patricka Kane’a, hokeistę, który również został oskarżony o gwałt. Możliwe więc, że jeżeli oskarżenia przeciwko piłkarzowi się potwierdzą, FIFA otrzyma nowe pudełko z innym piłkarzem, a Ronaldo zostanie poddany swoistemu damnatio memoriae.

PS: Niedawny transfer Portugalczyka z Realu Madryt do Juventusu, który zmusił EA do zmiany materiałów promocyjnych w trakcie trwania kampanii marketingowej, wydaje się z perspektywy czasu nieistotną drobnostką.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts, EA Sports,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 6 października 2018, 23:34   NSonata
A tak dodam od siebie w temacie sprawy, jak mnie zgwałcą to też będę czekał dekadę, aż mój oprawca stanie się odpowiednio bogaty aby z niego wydoić ile wlezie. Kto normalny czeka po przeoraniu tyłka tyle czasu aby zgłosić sprawę. Wydała bladź kasę co dostała za pierwszym razem to wraca do koryta.
sobota, 6 października 2018, 23:17   NSonata
EA to ma naprawdę pecha, nie jestem miłośnikiem tej firmy, ale serio nawet oni nie zasługują na to co ich spotyka. Wpierw kilka razy pod rząd złote kupy, strzelanina na Madenie, a teraz gwałt. Serio coś złego wisi nad tą firmą, grając w ich gry ryzykujemy że rzuci nami o podłogę i zacznie obracać jak wskazówkami zegara.
piątek, 5 października 2018, 20:45   lastmanstanding
za tym pewnie stoją konkretni ludzie, to nie takie proste co sie tutaj wyrabia
piątek, 5 października 2018, 20:15   greedosk
tytuły niestety już zostały oddane
piątek, 5 października 2018, 18:36   greedosk
Jeżeli ktoś chce somę lub nuclear throne za free niech do mnie napisze
piątek, 5 października 2018, 17:25   greedosk
@serwus ty chcesz tą some czy nie ?
piątek, 5 października 2018, 17:20   vsavior
"będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts" Czyli palić, gwałcić, rabować?
piątek, 5 października 2018, 17:17   KeepCrying
"Oskarżonego o gwałt", czytaj: "Dałam mu dupy a on nie oddzwonił". Śmieszne.
piątek, 5 października 2018, 16:46   gimemoa
Póki dotyka to Krysi to się cieszę.
piątek, 5 października 2018, 15:59   scorbiot
@SerwusX niestety, takie media. Jest feminizm i w ogóle, więc sama wina nie jest ważne, a poczucie bycia zgwałconym (na ogół występujące po czasie). A, no i jeszcze opinia mediów.
To się nie zmieni, bo karanie kobiety za oszczerstwo rzadko kiedy w ogóle się dzieje, a jak już, to zaraz będzie, że seksizm i w ogóle. Jeszcze trochę, a kobiet w ogóle nikt dotykać bez świadków nie będzie.

O autorze

Witold

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z