Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTotal War: Warhammer II – Nieumarli piraci nadpłyną wraz z nowym DLC [WIDEO]

Cursian czwartek, 4 października 2018, 16:43 News
PC

Rozszerzenie zaoferuje między innymi czterech lordów, a każdy z nich będzie posiadał unikalny okręt.

Creative Assembly zapowiedziało kolejne DLC do Total War: Warhammer II. Curse of the Vampire Coast będzie zbliżone wielkością do wydanego na początku roku Rise of the Tomb Kings. Tym razem tematem przewodnim będą nieumarli kapitanowie pokroju nękającego wschodnie wybrzeża Lustrii Luthora Harkona. Potężny wampir będzie zresztą jednym z czwórki nowych lordów, którzy dołączą do zmagań w ramach kampanii Imperia śmiertelnych  i Oko Wiru.

Frakcje Wybrzeża Wampirów nie będą zainteresowane walką o Wielki Wir, zamiast tego postarają się okiełznać morskiego żmija, Amanara. Aby to zrobić, ich przywódcy będą musieli zdobyć specjalny harpun, wzmacniając go wcześniej za pomocą trzech zwrotek magicznej szanty. Treść pieśni będzie można poznać odnosząc zwycięstwa nad wrogimi kapitanami, ale by sprowokować ich do ataku, należy wcześniej zadbać o odpowiednio złą sławę.

Aspirujące zakały mórz zwrócą na siebie uwagę chociażby tworząc azyle dla wilków morskich. Zdobyte osady portowe będzie można przekształcić w zatoki piratów, które zwiększą przychody oraz zaoferują szereg innych korzyści. Nie bez znaczenia będzie również poszukiwania bogactw na podstawie map skarbów oraz kolekcjonowanie dukatów umożlwiających nabór jednostek elitarnych. Cóż to jednak by byli za piraci, gdyby pływali na byle łupinach? Każdy z nowych lordów będzie dysponował unikalnym okrętem, dzięki któremu zarówno oni jak i ich armie uzyskają przydatne premie. Stojąca za nimi mechanika ma sprawić, że frakcje Wybrzeża Wampirów będą czymś pośrednim pomiędzy stronnictwami osiadłymi i tworzącymi hordy. 

Przydatne mogą okazać się również nowe obrzędy. Jeden z nich pozwoli na przykład ostrzelać wrogów z potężnego działa okrętowego, zaś inny skryje kontrolowane przez gracza regiony w oparach gęstej mgły. Rozszerzenie zaoferuje także szereg nowych jednostek, między innymi „olbrzymie konstrukty, stwory morskie uzbrojone w szczypce, upiory i zombie z muszkietami”. Pełną listę oddziałów mamy poznać już wkrótce.

Curse of the Vampire Coast trafi na rynek 8 listopada w cenie 75 złotych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 października 2018, 14:13   Evocatus
@Bronnson
Ja pisałem co CA zrobiło z Albionem na mapie kampanii. Co do sensu zrobienia z niego grywalnej frakcji nie musisz mnie przekonywać, bo sam bym ich chciał ale, niestety, w WH2 praktycznie nie ma na to szans.
piątek, 5 października 2018, 13:48   Bronnson
Oczywiście mówię tu o oryginalnym Warhammerze, a nie Total War. Co do mapy w grze, zawsze można ją przebudować na potrzeby Wh 3
piątek, 5 października 2018, 13:43   Bronnson
@Evocatus no ja bym Albionu "małą wysepką" nie nazwał. Zmieściło by się na jej powierzchni jedno, może nawet dwa księstwa imperialne. Taką zupełną pustynią też nie jest. Sama stolica Olfricham to całkiem porządne mieścisko na ok. 50k ludu. Większych i mniejszych miasteczek, wsi, grodów a nawet twierdz nie ma sensu nawet liczyć. Dodajmy do tego tajemnicze rasy Fomorian i Fey zamieszkujących olbrzymie lasy oraz wyspę Avalon...wychodzi całkiem interesujące miejsce na mapie Młotka.
piątek, 5 października 2018, 13:04   Evocatus
@Bronnson
Jak dobrze pamiętam to Albion na mapie świata jest wysepką, która nie ma nawet własnego miasta i jest częścią większej prowincji, nie wiem nawet czy da się na nim armię zdesantować. Na mapie kampanii Wiru chyba wcale go nie ma, a to jest podstawowy tryb rozgrywki, więc, jak każda frakcja z DLC, musi się w nim pojawić. CA tutaj spieprzyło sprawę, bo potencjał na dodatkową frakcję był całkiem spory.
piątek, 5 października 2018, 12:44   Maciejka01
To nie Dogs of War, ale też miło że zrobili z nich drugą Norskę. Wybrzeże Wampirów miało mało lore na ich temat i CA dała im mięsa do charakteru do tego stopnia że stali się unikatową frakcją. Plus dla CA.
piątek, 5 października 2018, 12:36   Bronnson
Dla ścisłości dodajmy, że domena Harkona AB nie dostała, a w każdym razie nigdy o takiej książeczce nie słyszałem.
piątek, 5 października 2018, 12:10   Bronnson
To rozumiem. Nie rozumiem natomiast czemu Twoim zdaniem warhammerowa "Anglia" miała by być za mała na osobną frakcję...skoro ma nawet własny army book.
piątek, 5 października 2018, 11:55   lAtarenl
@Bronnson Odnoszę się do Twojej wypowiedzi, w której twierdzisz, że Albion mógłby być DLC packiem do Total War: Warhammer 2.
piątek, 5 października 2018, 11:17   Bronnson
@IAtarenl zdajesz sobie sprawę, że piszesz "Albion jest za mały na swoją frakcję" pod newsem o frakcji...Undead Pirates?
piątek, 5 października 2018, 11:02   lAtarenl
@Demilisz Araby to bardzo zły pomysł, nie ma na nich miejsca, na mapie Mortale Empire jest tam już zdecydowanie zbyt ciasno. Do szczęścia brakuje Southern Realms i Kislevu jako preorder do 3. Lord Pack Skavenow i Jaszczuroludzi wyjdzie w styczniu/lutym według informacji od CA.Ogrzewanie królestwa, nippon i Cathay to trójka, Albion jest za mały na swoją frakcje. Tilea i Wstaliśmy + Piraci to byłaby jedna frakcja jako Southern Realms, moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, wypełnia to dużą dziure

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z