Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWeedcraft Inc: Nadchodzi polski tycoon o hodowli marihuany [WIDEO]

rajmund poniedziałek, 1 października 2018, 18:36 News
PC

I ty masz szansę zostać potentatem przemysłu ziołowego.

„Sadzić, palić, zalegalizować” – tak w skrócie można określić najnowszą produkcję warszawskiego studia Vile Monarch. Pod szyldem Weedcraft Inc nie kryją się żadne niespodzianki – to dokładnie taka gra, jakiej można by się było spodziewać po tytule. Mamy więc do czynienia ze strategią ekonomiczną skupiającą się na hodowli oraz późniejszej sprzedaży marihuany. Temat z pewnością przyciąga uwagę, twórcy jednak przekonują, że nie zależy im wyłącznie na wywoływaniu kontrowersji (choć z pewnością nimi nie pogardzą – same w sobie są w końcu doskonałą reklamą).

W informacji prasowej przekazanej przez wydawcę, znanego z dystrybucji niekończącej się serii Serious Sam czy Hotline Miami Devolver Digital, czytamy, że Weedcraft Inc ma trochę większe ambicje. Gra ma skupić się na finansowym, politycznym, a nawet kulturowym aspekcie handlu marihuaną, co może być szczególnie ciekawe dzięki osadzeniu jej akcji w USA, gdzie podejście do niego różni się w zależności od stanu. Pokazując graczom zróżnicowane mechanizmy prowadzenia szemranego biznesu – m.in. poprzez wpływanie na polityków, by zalegalizowali działalność, czy wyszukiwanie kruczków prawnych – może stać się początkiem głębszej dyskusji.

O poważnym podejściu twórców do tematu wiele mówi opublikowany dziś w sieci zwiastun produkcji, w którym pojawia się zarówno Bernie Sanders, jak i bohater ostatniej serii popularnych memów ziołowych – Elon Musk. Możemy się też przyjrzeć utrzymanym w oryginalnej, komiksowej stylistyce fragmentom rozgrywki.

Studio Vile Monarch zapewnia, że chce w swojej produkcji nawiązywać do najlepszych tycoonowych klasyków, na razie jednak nie mieliśmy okazji poznać warszawiaków od tej strony. Ich poprzednie produkcje to cykl symulatorów walk na obelgi, Oh...Sir!! The Insult Simulator, oraz zabawna strategia czasu rzeczywistego Crush Your Enemies. Wszystkie dotychczasowe dzieła Vile Monach łączy za to humorystyczny charakter, którego raczej nie zabraknie i tym razem.

O tym, jak studio poradzi sobie z tematem marihuany, przekonamy się dopiero w przyszłym roku, ale już w następnym numerze CD-Action znajdziecie dwie strony poświęcone wrażeniom z gry. Weedcraft Inc został zapowiedziany na razie wyłącznie na PC, lecz nie wykluczono, że w przyszłości może się doczekać portów również na inne platformy. Warto wspomnieć, że nad ścieżką dźwiękową tytułu pracują polscy raperzy, w tym DJ Eprom (znany też jako Sztigar Bonko) oraz ES.CE.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 3 października 2018, 8:16   ravvcio
Przecież już dawno była taka gra :D
wtorek, 2 października 2018, 10:25   Rokie88
@Rennard moze dla Twoich rowienikow nie gra.
wtorek, 2 października 2018, 10:04   Rennard
@Rokie88 - może wśród dzieciaków. Moi rówieśnicy (około 30) po prostu chcieliby mieć możliwość większego wyboru. Cena nie gra roli o ile jest do wyboru produkt o wysokiej jakości.
wtorek, 2 października 2018, 9:16   Rokie88
@lastmanstanding Wbrew pozorom czarny rynek marihuany by wciaz kwitl po zalegalizowaniu tego produktu z prostego powodu - cena.
wtorek, 2 października 2018, 8:12   Syskol
@Fandir
Wtedy bym się nawet nad kupnem zastanowił, ale nie oszukujmy się dla większości ludzi zielsko kojarzy się z rapsami i reggae, a nie stoner rockiem
poniedziałek, 1 października 2018, 23:18   Fandir
Do ścieżki dźwiękowej powinni zaprosić polskich wykonawców takich jak Belzebong albo Weedpecker - to by się wszystko wtedy ładnie zgrało :P
poniedziałek, 1 października 2018, 22:43   shrbr
ATyRaNoX
masz jakiś problem człowieku ??
poniedziałek, 1 października 2018, 22:06   TyRaNoX
@shrbr Przyre już odrobiłeś na jutro?
poniedziałek, 1 października 2018, 20:42   shrbr
Ale smaka mi ten trailer narobił... no nic trzeba nabić wiaderko ^_^
poniedziałek, 1 października 2018, 20:03   Paczuch
Cringe w serduszku mocny... O Matko...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Weedcraft Inc ma spore problemy z YouTube’em

News
czwartek, 25 kwietnia 2019

weedcraft-inc-ma-spore-problemy-z-youtubeem Jak się domyślacie, winna jest tematyka gry.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z