Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTelltale Games pozwane przez byłych pracowników

deina środa, 26 września 2018, 8:12 News

Zwolniona ekipa zawalczy o swoje w sądzie.

Jak donosi Polygon, Telltale Games doczekało się pozwu zbiorowego: zdaniem pracowników doszło do złamania obowiązującego w Kalifornii prawa.

Po ogłoszeniu zamknięcia studia Telltale Games 250 osób straciło nagle pracę. Niewielka grupa została jeszcze na miejscu, by zakończyć pracę nad Netflixową wersją Minecraft: Story Mode. Resztę projektów zawieszono, chociaż studio wydało oświadczenie sugerujące, że być może jest szansa na jakąś formę zakończenia The Walking Dead: The Final Season. 

W poniedziałek jeden z byłych pracowników, Vernie Roberts, w imieniu własnym i kolegów złożył pozew w sądzie federalnym w San Francisco. Jak uzasadnia w pozwie, Telltale miało złamać prawo, zwalniając swoją ekipę bez wyraźnego powodu i nie uprzedzając jej o tym wcześniej. Chodzi konkretnie o tzw. WARN – Worker Adjustment and Retraining Notification Act, ustawę regulującą zasady dotyczące zwolnień i przekwalifikowywania pracowników. Według obowiązującego od 1988 roku prawa federalnego firma zatrudniająca pełnoetatowo więcej niż 100 osób powinna w przypadku masowych zwolnień (50 i więcej ludzi w ciągu 30 dni, o ile oznacza to nie mniej niż jedną trzecią łącznie zatrudnionych) uprzedzić o tym co najmniej 60 dni wcześniej. Przepisy w wersji obowiązującej w Kalifornii są jeszcze bardziej rygorystyczne – obejmują firmy, które mają 75 i więcej pracowników zarówno na pełen, jak i na część etatu, i dotyczą każdego zwolnienia 50 i więcej osób, niezależnie od łącznej liczebności zespołu.

O tym, że tracą pracę, zatrudnieni w Telltale Games dowiedzieli się natomiast bez jakichkolwiek wcześniejszych zapowiedzi. Na dodatek odchodzą bez odprawy, a ubezpieczenie zdrowotne wygasa im z końcem miesiąca.

WARN zakłada, że niedotrzymanie ustawowego wyprzedzenia może skutkować poważnymi karami finansowymi: pracownicy powinni dostać dodatkowe wynagrodzenie za każdy z tych 60 dni. W pozwie Vernie Roberts domaga się zatem, by sąd rozpatrzył zasadność nałożenia na Telltale Games obowiązku wypłacenia wszystkim zwolnionym takiej sumy, którą normalnie otrzymaliby, pracując przez kolejne 60 dni po ogłoszeniu zamknięcia.

Nie ma jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu Telltale w tej sprawie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Telltale Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 września 2018, 21:14   lordshaitis
@ Mahmed niekoniecznie, to że ogłaszają bankructwo nie oznacza że mają długi wystarczy stracić płynność finansową. Robi się tak właśnie po to żeby tych długów nie narobić, bo w stanach przed długami nie uciekniesz :)
środa, 26 września 2018, 14:11   Mahmed
Przecież jak firma zgłasza bankructwo to nie tylko nie ma pieniędzy ale ma od cholery długów więc nawet jeśli wygrają to nie zobaczą żadnych pieniędzy jeszcze przez długi czas.
środa, 26 września 2018, 13:54   mateinho32
USA to nie Europa. Tam własność prywatna szefa jest całościowa. Tzn. w Europie będąc szefem upadłej firmy nie sprzedajesz hacjendy i nie wypłacasz pracownikom pieniędzy. W USA już tak.
środa, 26 września 2018, 12:32   geek
ciekawe kto to zapłaci hueh hueh
środa, 26 września 2018, 10:17   pavoo
Trochę mi było szkoda TTG, ale z tego co czytam wynika, że byli tragicznie zarządzani. Nakupowali licencji, nie zmienili silnika od kilku lat, a ludzi (najprawdopodobniej) traktowali jako zwykłe zasoby, których można się pozbyć gdy magazyn jest pełen.
środa, 26 września 2018, 9:58   kamil999666
Albo chociaż solidnie dokończą 4 TWD.
środa, 26 września 2018, 9:28   Dyzio19
Niech wrócą do pracy i skleją w 60 dni 2 sezon TWAU xD

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

40 lat temu frachtowiec kosmiczny USCSS Nostromo otrzymał sygnał pochodzący z księżyca o oznaczeniu kodowym LV-426. Komputer pokładowy, nazywany Matką, wybudził załogę, która zdecydowała się sprawdzić sygnał...

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z