Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWarface zaliczył świetny debiut na PlayStation 4

rajmund wtorek, 25 września 2018, 21:08 News
PC

Wreszcie jakieś dobre wieści z obozu Cryteka.

Kiedy w 2014 roku Crytek przechodził poważną restrukturyzację, w wyniku której miał się skupić na segmencie gier free-to-play, można było spodziewać się najgorszego. Studio w następnych latach zamykało po kolei coraz więcej oddziałów, w najlepszym wypadku odsprzedając je w nowe ręce. Jakby tego było mało, projekt, który wspierano w tym czasie najsilniej – futurystyczny FPS Warface – cieszył się umiarkowaną popularnością i zbierał przeciętne oceny (62% dla wersji na PC w serwisie Metacritic).

Mimo to Crytek nie poddawał się i dalej rozwijał grę, a w czerwcu 2018 roku zapowiedział porty na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Wszystko wskazuje na to, że się opłaciło. Warface zadebiutował na konsoli Sony zaledwie 18 września, a już zdążył zainteresować pokaźne grono użytkowników. My.Com, wydawca tytułu, pochwalił się, że w ciągu tygodnia w grze zarejestrowało się ponad 1,3 miliona graczy. Być może to właśnie niespodziewana popularność produkcji była po części odpowiedzialna za nękające ją od samego początku problemy z działaniem serwerów.

Crytek może już raczej zacierać ręce, choć oczywiście nie mamy bladego pojęcia o tym, ilu graczy będzie regularnie wracać przed telewizory do walk pomiędzy Warface a Blackwood. Wiemy natomiast, jak rozkłada się popularność tytułu w poszczególnych krajach. Oto sześć państw, które w największym stopniu wpłynęły na świetny startowy wynik Warface’a na konsoli Sony:

  • Stany Zjednoczone – 20%
  • Niemcy – 12,5%
  • Francja – 11,2%
  • Wielka Brytania – 7,7%
  • Brazylia – 6,4%
  • Rosja – 5%

Wersja na Xboksa One wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu, biorąc jednak pod uwagę różnicę w popularności obu konsol, raczej nie powtórzy tam sukcesu z PS4.

Wszystkie wydania tytułu oferują do wyboru cztery klasy postaci – strzelca, snajpera, sanitariusza oraz inżyniera – i sześć trybów rozgrywki PvP, a także starcia PvE. Jeszcze do końca tego roku zaplanowano premierę trzech rozszerzeń, które wprowadzą w sumie dwa nowe tryby PvP oraz 15 map. W przyszłym roku pojawi się zaś rozgrywające się w Czarnobylu rozszerzenie Pripyat, które dodatkowo da graczom możliwość wzięcia udziału w rajdach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Crytek, FPS, Crytek, Nexon Inc,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 września 2018, 13:19   Victarion
Malo , ale zelki i lanosa bym wzial.
środa, 26 września 2018, 11:01   Dives
Premiera Morawieckiego, Lanosa i dorzucę paczkę żelek.
środa, 26 września 2018, 9:55   Victarion
No co bys dal ? slucham.
środa, 26 września 2018, 9:46   Dives
Co ja bym dał za remaster trylogii Crysisa na obecne konsole, albo remake Far Cry.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Warface: Twórcy zakładają własne studio...

News
czwartek, 7 lutego 2019

warface-tworcy-zakladaja-wlasne-studio ...i przejmują pełną odpowiedzialność za rozwój gry.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
3

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z