Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRealm Royale w dwa miesiące straciło 95% graczy

Cursian czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:35 News
PC

Nie wygląda to różowo.

Realm Royale zadebiutowało we wczesnym dostępie nieco ponad dwa miesiące temu. Miało być odpowiedzią studia Hi-Rez (Paladins, Smite) na sukcesy PUBG-a i Fortnite’a. Wygląda jednak na to, że nic z tego nie będzie. Według danych serwisu steamdb produkcja straciła już około 95% graczy. O ile w chwili startu bawiło się przy niej ponad 105 tysięcy osób, wczoraj było ich zaledwie nieco ponad 5,5 tysiąca.


(Kliknij, aby powiększyć)

Naturalnie nie musi to wcale oznaczać śmierci tytułu i możliwe, że Heroic Leap Games, któremu przekazano Realm Royale w ramach niedawnej restrukturyzacji Hi-Rez(*), zdoła jeszcze odwrócić los. Trzeba jednak pamiętać, że walka o tron battle royale jest okrutna i w boju poległ już niejeden. Warto wspomnieć choćby o losach wycofanego ze sprzedaży The Culling 2 oraz Radical Heights, którego marne przyjęcie okazało się ostatnim gwoździem do trumny firmy Cliffa Bleszinskiego.

(*) W skrócie: utworzono trzy studia, po jednym dla każdej z dużych gier – oprócz Heroic Leap Games także Titan Forge Games (Smite) oraz Evil Mojo Games (Paladins).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 17 sierpnia 2018, 10:21   Arch
Moim zdaniem problemem był fakt, że gra jeszcze nie wyszła dobrze z fazy alfa/beta, a twórcy już próbowali doić na niej kasę. Gdyby skupili się na grze, a nie na wrzucaniu season passów i próbowaniu ugrać tego, co ma już Fortnite, to może gra by żyła. Sam koncept i gameplay mi się osobiście podobał, ale obecności mikrotransakcji w nieskończonym i zbugowanym produkcie mnie odrzuciła.
czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:32   KB1
No i dobrze, zawsze cieszy mnie, kiedy bezduszne próby dojenia kasy na trendach kończą się fiaskiem.
czwartek, 16 sierpnia 2018, 18:57   Narestel
@centek96 gra o której piszesz to chyba nie Realm Royale, a Darwin Project :)
czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:57   TheLastUnreal
@centek96 gdzie ty takie głupoty przeczytałeś?!?!
czwartek, 16 sierpnia 2018, 14:27   Centek96
A to nie te battle royale nastawione głównie pod streamowanie, gdzie to oglądający decydują kto teraz zginie?
czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:35   Asezjor
Obserwuje na twitterze kilkunastu profesjonalnych graczy Smite, zdecydowana większość z nich gra/grała w RR i wszyscy są zgodni co do tego, że Hi-Rez z każdym kolejnym patchem coraz bardziej niszczy tą grę wprowadzając zmiany które nie podobają się absolutnie nikomu i kompletnie ignorując głos community. Myślę że to może być jednym z głównych powodów takiego spadku popularności
czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:55   Tokagero
Spróbowali, smak nie ten, poszli dalej. To jest jak konkurowanie kebabów na ulicy, tyle że każdy kebab jest dostępny 24/7, bez kolejek, za darmo. O ile dasz radę strawić i ci smakuje, to po co ci konkurencja? Taniej niż F2P, póki co, się nie da. Autor komentarza ignoruje tutaj gry "w których można zarabiać".

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Realm Royale: Nowa gra twórców Paladins trafiła do wczesnego dostępu [WIDEO]

News
wtorek, 5 czerwca 2018

realm-royale-nowa-gra-tworcow-paladins-trafila-do-wczesnego-dostepu-wideo Możecie ją przetestować za darmo.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z