Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMafia 3: Twórcy szykowali scenę, która była tak kontrowersyjna, że usunięto po niej wszelkie ślady

Cursian czwartek, 12 lipca 2018, 10:39 News
Mafia III
Mafia III

Miała wyjaśnić powód, dla którego Lincoln wylądował w armii.

Jak zapewne wiecie, akcja Mafii 3 toczy się w latach 60. XX wieku, a więc czasie, w którym Stany Zjednoczone mierzyły się z nasilonym napięciem na tle rasowym. Jako syn mieszanej pary, Lincoln Clay znajdował się w szczególne trudnej sytuacji. Czyniąc go głównym bohaterem, twórcy dokonali świadomej decyzji, chcąc na poważnie odnieść się do tego okresu w historii. Wiele osób uznało, że nie do końca wywiązali się z zadania, wystrzegając się szczególnie delikatnych tematów. Podczas Brighton’s Develop Conference Andrew Wilson z Hangar 13 przyznał (za portalem Eurogamer), że faktycznie planowano dodanie pewnej sceny, która ostatecznie wyleciała z gry. Miała być na tyle obrazoburcza, że usunięto po niej wszelki ślad.

Ona dosłownie nie istnieje. Z uwagi na to, że gdyby kiedyś wypłynęła w jakiejkolwiek formie bez odpowiedniego kontekstu, wyglądałoby to fatalnie, bo w oderwaniu od gry jest jeszcze bardziej szokująca.


Scena ta miała wyjaśniać powody, dla których Lincoln zaciągnął się do armii i wylądował w Wietnamie. Bohater i jego przyjaciele zostali napadnięci przez agresywny tłum (najpewniej z powodów rasowych, ale nie powiedziano tego wprost), a zmuszony przez okoliczności Lincoln odpowiedział przemocą. W którymś momencie w sprawę wplątywali się policjanci i doprowadzony do ostateczności bohater brutalnie zabijał jednego z nich. Jedyną alternatywą dla odsiadki było pójście w kamasze.

Choć teoretycznie scena stanowiła prolog, mieliśmy ją zobaczyć dopiero około jedenastej godziny zabawy, co w połączeniu ze szczególną brutalnością sprawiało podobno wrażenie, że została wepchnięta do gry na siłę. Zamiast pomagać wczuć się w sytuację Lincolna wydawała się niepotrzebnie skandalizująca. Odzew ze strony testerów sprawił, że ostatecznie z niej zrezygnowano. Było to dla autorów wyjątkowo trudna, lecz konieczna decyzja. Lincoln ma ponoć niejasno wspominać o tamtych wydarzeniach w ramach jednej rozmów z ojcem Jamesem. Przez grę przewija się też kilka innych postaci, które znają prawdę, ale nigdy o tym nie wspominają.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 13 lipca 2018, 20:23   nortalf
Czyli jednak ktoś to testował ;)
piątek, 13 lipca 2018, 10:11   Eldek
To byłaby gra 10/10, teraz jest 6/10, szkoda
piątek, 13 lipca 2018, 7:18   Tennessee
Ja za gre dalem 14€, na pewno warta tych pieniedzy. Koncowka byla rewelacyjna.
czwartek, 12 lipca 2018, 19:14   TonySoprano
Może ze 3 godziny pogralem w tego crapa i nigdy więcej. 350 zł poszło w izdu
czwartek, 12 lipca 2018, 16:35   kugron
Testerzy mają tendencję do psucia rzeczy które testują :/
czwartek, 12 lipca 2018, 16:21   Kalystos
Czarny w latach 60-tych XX wieku, za zabicie policjanta nie trafiłby w kamaszae, tylko od razu na krzesło elektryczne. Dobrze, że darowali sobie takie wyjaśnienie fabularne, bo zakłamywałoby rzeczywistość.
czwartek, 12 lipca 2018, 15:32   fanboyfpsow
@SCORPIX W jednym z dodatków fabularnych chyba faster bayby się nazywał to tam jeden z policjantów który rządzi Gminą zabija czarnoskórych.
czwartek, 12 lipca 2018, 15:04   Scorpix
Ta scena nie tyle co była brutalna, ale pewnie obawiali się o to, że pokazując tą scenę będą nawiązywać do wydarzeń, gdzie czarnoskóry zabija stróża prawa (lub odwrotnie), co mogło wywołać oskarżenia do... nawoływania do rasizmu. Brzmi głupio, ale welcome to USA.
czwartek, 12 lipca 2018, 14:33   marcinb323
Grze ewidentnie brakowało pewnej odskoczni od głównego wątku. W tej całej powtarzalnej likwidacji bossów można było dodać wątki Lincolna z Wietnamu. Byłoby to ciekawe rozwiązanie i odrobinę urozmaiciłoby grę. Podobny zabieg był w stareńkim Made Men i pomogło to znacznie grze.
czwartek, 12 lipca 2018, 13:33   ChowChowMurphy
Przemoc w grze opartej na przemocy była zbyt brutalna. Czemu oni po prostu nie zamienili wszystkich broni na pistolety na wodę, przecież fakt, że czarnoskóry protagonista używa broni palnej jest już sam w sobie rasistowski.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z