Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFortnite: Dziesiątki tysięcy oszustów zainfekowane wirusem, Epic Games oskarżone o niedbalstwo

Papkin środa, 4 lipca 2018, 15:46 News

Po developerze muszą sprzątać inni.

Niemal 80 tysięcy graczy spotkała niedawno przykra niespodzianka. W jednym z popularnych hacków do Fortnite’a skrył się bowiem tzw. adware (czyli niechciane oprogramowanie kolportujące reklamy, które wyświetlają nam się na pasku narzędzi bądź w oknie).

Tak przynajmniej dowiadujemy się z posta Andrew Sampsona, prezesa platformy streamingowej Rainway. Rankiem 26 czerwca jego firma zaczęła wykrywać dziesiątki tysięcy zgłoszeń wskazujących na obecność na niektórych komputerach złośliwego oprogramowania. Po dokładnym prześledzeniu sprawy okazało się, że choć zainfekowane pecety różnią się między sobą specyfikacjami, istnieje między nimi pewna zbieżność. Na każdym grano w Fortnite’a. Nie żeby było to całkowicie nieprawdopodobne – w końcu mówimy o najpopularniejszym w tej chwili tytule na świecie, który zarabia miesięcznie ponad 300 mln dolarów... ale zespół postanowił przyjrzeć się sprawie. Jak się okazało, na wszystkich dyskach zainstalowano hacka (co ważne: reklamowanego na YouTubie), mającego upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony ułatwiać pozyskiwanie wewnątrzgrowej waluty (V-Bucks), z drugiej – pozwalać na użycie ułatwiających celowanie aimbotów.

Jak ktokolwiek miałby się powstrzymać?

– retorycznie pyta we wpisie prezes. I faktycznie, ofiarami problemu padło dotychczas ponad 78 tys. komputerów osobistych. Rainway skontaktowało się z osobą kolportującą plik, który został szybko zdjęty.

Jak konstatuje Sampson:

Epic powinien lepiej edukować swoich użytkowników na temat złośliwego oprogramowania (...) zalecałbym, by [developerzy – dop. red.] poświęcali więcej czasu na moderowanie YouTube'a, by pomóc w usunięciu tego typu materiałów [reklamujących hacki – dop. red.] i oszczędzić użytkownikom kłopotów. Czasami pokusa oszustwa jest silna, wymagana jest zatem silna obecność, która może być potrzebna, by pchnąć ludzi we właściwym kierunku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 6 lipca 2018, 13:36   Jacek112
@_SetH_ Nie mówię, żeby sąsiad robił co zechce, ale jednak "silna obecność" kojarzy mi się z czymś na czym ucierpią wszyscy mieszkańcy, nie tylko sąsiad ;).
piątek, 6 lipca 2018, 2:36   Winograd
co do afer... doczekamy się może jakichś informacji na stronie cdaction, o aferze redshell, związanej z grą cywilizacja 6?
czwartek, 5 lipca 2018, 16:04   Winograd
@le_Fey, o to to to. Może nie jestem prezesem jakiejś firmy zajmującej się bezpieczeństwem, ale ciekawe czy zrobiliby na stronie cdaction o tym artykuł, gdybym napisał, że przez niedbalstwo cdaction nie można, czy też nie można było, przez długo czas logować się bezpośrednio na ich stronie? Jakieś pomysły? ;) może stanę się sławny :p
czwartek, 5 lipca 2018, 11:24   le_Fey
Żeby nie było ;)
Większość tytułów w internetowej wersji CDA bardzo mi się podoba właśnie za tą "chwytliwość " ale z tym poszli o "jeden most za daleko"
czwartek, 5 lipca 2018, 11:17   le_Fey
@Deamar
Pracuję w marketingu i wiem kiedy tytuł jest "chwytliwy" a kiedy mylący. Jak napisał @Winograd "takie czasy", ale to nie znaczy, że mi się to podoba :)
czwartek, 5 lipca 2018, 10:47   Deamar
@le_Fey wiesz, że na tym polegają media od zawsze, chwytliwy tytuł nie do końca adekwatny z treścią, to norma.
czwartek, 5 lipca 2018, 9:34   Winograd
@le_Fey co zrobić, takie czasy, że trzeba się skundlić, czy tam spudelkować, żeby kliknięć i komentarzy było więcej ;)
czwartek, 5 lipca 2018, 7:15   le_Fey
Żadne oskarżenie, żadna afera, burza w szklance wody, prostacki click bait CDA - przykre.
czwartek, 5 lipca 2018, 2:58   miksus
W sumie to jest genialne. Niech twórcy wydają aplikacje napisane przez nich, które łączą się z ich bazą i automatycznie banują użytkownika, który nabrał się, że dany program pomoże w oszukiwaniu.
czwartek, 5 lipca 2018, 2:56   miksus
Epic games teraz powinno zbanować wszystkich którzy próbowali oszukiwać. Wtedy nikt nie oskarżyłby ich o niedbalstwo.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z