Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox One: Znamy nieoficjalną liczbę konsol w użyciu

hraboll czwartek, 14 czerwca 2018, 14:29 News

Microsoft nie chwali się danymi, ale z pomocą przyszli analitycy rynkowi.

Microsoft od dawna nie podaje wyników sprzedaży Xboksa One. Ostatnie oficjalne dane pochodzą z listopada 2014 roku, kiedy to dowiedzieliśmy się, że gracze zakupili 10 milionów sztuk konsoli. Od tamtego momentu miarą sukcesu następcy X360 jest miesięczna liczba aktywnych użytkowników, a nie sprzedaż urządzenia.

Według analityków z firmy IHS Markit, na których powołuje się dziennikarka Wall Street Journal, Sarah Needleman, w ostatnim dniu ubiegłego roku fiskalnego (31 marca 2018) w użyciu było 39,1 mln Xboksów One:

Microsoft znacznie rozszerza w tym roku swoją ofertę gier wideo, strategia ta ma na celu wyciśnięcie większych dochodów z istniejącej bazy użytkowników. Według danych na 31 marca w użyciu było 39,1 mln konsol Xbox One. Według IHS PlayStation 4 miało wtedy 76,6 mln.


Pod koniec kwietnia tego roku Sony potwierdziło, że do sklepów dostarczono już 79 milionów konsol PS4. Pozwolę sobie przy okazji przypomnieć, że Microsoft niedawno potwierdził zakup czterech ekip developerskich, w tym Playground Games (twórcy cyklu Forza Horizon) i Ninja Theory (Hellblade, Enslaved, DmC: Devil May Cry, Heavenly Sword). Według analityków z IHM strategia ta bardzo opłaci się firmie w przyszłości.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 16 czerwca 2018, 21:29   tupolew519
Dobrze, ze ją kupiłem.
piątek, 15 czerwca 2018, 14:22   VondesSznycel
Dantes, 40< to tak samo realna opcja, EA nie ma realniejszych danych... estymują na zasadzie czego, kupionych sztuk do ilości sprzętu? Śmiechu warte, ma tak samo realne dane jak IHM. "W każdym razie" Skopał dupę sony na tegorocznych targach, Sony musi ratować twarz, A przedstawianie danych statystycznych tego typu, ma tylko uspokajać akcjonariuszy Sony, aby nie panikowali, w obliczu nagłego spadku formy Sony. Jedna opinia to jedna opinia. A ocena wiarygodności, serwis analityczny vs producent gier.
piątek, 15 czerwca 2018, 13:24   Dantes
+Typr 30 milinów sprzedanych Xboxów to bardziej realna opcja a naciąganie do 40 to lekka przesada w każdym razie Microsoft przegrał z Sony i musi się z tym pogodzić.
piątek, 15 czerwca 2018, 11:18   Krax
wróżenie z fusów... równie dobrze sprzedali 5 sztuk co 500mln.
czwartek, 14 czerwca 2018, 17:15   Typr
źródlo: https:www.dualshockers.com/ea-estimates-ps4-xbox-one-sales-will-reach-130-million-year-switch-expected-pass-30-million/
czwartek, 14 czerwca 2018, 17:12   Typr
To ciekawe, że EA miało zupełnie inne dane... okolice 30 milionów. I jakoś bardziej im wierzę w tej kwestii (już zapomnijmy o newsie w CDA stworzonego na podstawie posta wyciągniętego z bagna resetery mówiącego o 35 milionach).

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z