Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fortnite debiutuje na Switchu bez podstawowego trybu, cross-play z PS4 (tradycyjnie) niemożliwy

Papkin środa, 13 czerwca 2018, 9:07 News

Czy wspomniałem, że liczba zarejestrowanych kont przekroczyła populację Polski?
Trzykrotnie!

Właściciele Switcha nie uratują świata, bo też port na konsolę Nintendo (który zadebiutował wczoraj) jest pozbawiony trybu Save the World. Czyli podstawowej wersji gry. (Fortnite Battle Royale ukazał się pod koniec września, na dwa miesiące po debiucie builda wczesnodostępnego StW). W rozmowie z GameSpotem przedstawiciel Epic Games potwierdził, że „podstawka” nie będzie na Switchu dostępna.

Premiera na sprzęcie Nintendo się udała, choć nie obyło się bez chwilowych problemów z matchmakingiem, na które jednak odpowiedzialny za grę zespół zareagował błyskawicznie.

W tej chwili analizujemy problemy z matchmakingiem, jakich doświadczają gracze na Switchu. Wylogowanie i ponowne zalogowanie powinno rozwiązywać problem. Śledź naszą stronę, by uzyskać więcej informacji.

Niektórzy (jak redaktor GameSpotu) nieco narzekają również na spadki płynności (wersje na PC, PS4 i XBO działają w stabilnych 60 klatkach na sekundę). Na osłodę: Epic udostępnił nam możliwość gry crossplatformowej (z właścicielami pecetów i Xbox One, Sony tradycyjnie nie chce otworzyć się na inne platformy).

A z innej beczki: liczba zarejestrowanych kont przekroczyła – uwaga – 125 milionów! Przy okazji ogłoszenia developerzy opublikowali zwiastun, w którym zdradzili szczegóły na temat turniejów Fortnite World Cup, w których pula nagród ma sięgnąć 100 milionów dolarów. Mistrzostwa rozpoczną się jesienią tego roku, a Epic nie zamierza stawiać uczestnikom barier finansowych czy instytucjonalnych (ergo: nie trzeba będzie uiszczać wpisowego, czy rejestrować się w ramach lig), o kwalifikacji zadecydują wyłącznie nasze umiejętności. Szczególnie zainteresowanych rozgrywkami odsyłam w to miejsce.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 czerwca 2018, 10:31   alkaydash
Jedyne czego mi bardzo brakowało to celowania ruszając joy-conem (jak w Doomie, czy Zeldzie). Celowanie malutkim joy-conowym analogiem jest zdecydowanie trudniejsze niż np. na xboxie, a przede wszystkim dla kogoś jak ja, kto wychował się na strzelankach na PC z celowaniem myszką. Poza tym Fortnite jak Fortnite, czyli dla mnie mocno średni. Grafika gdzieś pomiędzy wersją mobilną a konsolową.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z