Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS„Inne światy” – Wygraj egzemplarz książki [ZAKOŃCZONY]

Ghost czwartek, 7 czerwca 2018, 13:41 Konkurs
Inne światy
Inne światy

Pewnie część z was kojarzy świetne obrazy Jakuba Różalskiego, które zainspirowały twórców gry Iron Harvest, a także autorów dziesięciu opowiadań składających się na antologię „Inne światy”.

Z racji premiery książki dajemy wam możliwość wygrania jednego z pięciu jej egzemplarzy.

Tak o antologii pisze jej wydawca:

Wybrane dzieła Jakuba Różalskiego, do których czołowi polscy pisarze stworzyli niezwykłe historie. Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich malarzy współczesnych. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów.

Opowiadanie Sylwii Chutnik to oniryczny, groteskowy zapis nocy spędzonej w praskim szpitalu. Aneta Jadowska przenosi nas do tatarskich Bahonik z początku XX wieku. Anna Kańtoch przedstawia historię alternatywną Polski roku 1943 – kraju dobrobytu rządzonego przez króla Jana VI Sobieskiego. Aleksandra Zielińska umieściła akcję w górniczej osadzie przy nieczynnej kopalni, w której trzewia zapuszcza się mały chłopiec. 

Jacek Dukaj olśniewa kunsztem, opowiadając o Japonii z okresu Meiji, inżynierze z dalekiego Kraju, Którego Nie Ma, i jego latających maszynach z metalu lżejszego od powietrza. Jakub Małecki opisuje tajemnicze szaleństwo wywoływane przez ogromne roboty. Opowieść Łukasza Orbitowskiego to pięć historii, pięć ludzkich losów połączonych przedziwnym artefaktem, który wyzwala w człowieku najsilniejsze instynkty.

Głównymi bohaterami historii Jakuba Żulczyka są rubaszne krasnale, których życie nie jest ani trochę bajkowe. Remigiusz Mróz zabiera nas na wikiński drakkar, na spotkanie z człowiekiem z przyszłości.  Robert J. Szmidt pokazuje historię Europy pod japońską dominacją, z latającymi statkami i legendą o smokach, która okazuje się mieć znaczenie także dla Polski.

Jakub Różalski – malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator, twórca słynnego projektu „1920+”. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, na długo przed odkryciem grafiki komputerowej. W twórczości łączy klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem oraz oryginalnymi pomysłami. Największą jego inspiracją jest malarstwo przełomu XIX i XX wieku, historia, a także codzienne życie. Na podstawie jego obrazów powstają gry komputerowe i planszowe.

Jeśłi chcecie więcej dowiedzieć się o książce, kupić ją lub przeczytać jej fragment, zapraszamy TUTAJ.

Aby wziać udział w naszym konkursie, należy w jednym komentarzu pod tym newsem podać swój pomysł na opowiadanie bazujące na jednym z  obrazów Jakuba Różalskiego. Dobrze by było, gdybyście od razu podali link do wybranego przez siebie obrazu (link najlepiej w formie skróconej, aby zostało więcej znaków na samo zgłoszenie). 

Na propozycje czekamy do niedzieli włącznie (3 czerwca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Przyznam się, że nie spodziewaliśmy się, że wśród naszych czytelników jest tyle utalentowanych i pomysłowych osób. Wasze propozycje są całkiem niezłe. Spośród nich wyłoniliśmy następujące:

Puncol
https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/003/230/736/large/jakub-rozalski-1920-bloody-ivan-small.jpg?1471378200
Rok 1945. Hitler nigdy nie doszedł do władzy a II WŚ nie wybuchła. Za to od 1914 trwała ta Pierwsza, zwana Wielką. W końcowych jej latach ZSRR ruszył na podbój Europy a następnie obu Ameryk. Energia atomowa przyniosła nowe technologie: potężne mechy i rakiety. Doprowadza to do prawie całkowitej zagłady ludzkości. Wojna wygasła sama z siebie a Ci co przertwali starają się przeżyć w zastanej rzeczywistości. Grupa polskich koczowników wyrusza nad morze, odszukać ostatni bastion cywilizacji.

Bua
http://polskagrafikacyfrowa.pl/cdn/products/0/1432229038.jpg
22 Kompania Zaopatrywania Artylerii wraz z kapralem Wojtkiem powracają do objętej wojną Polski. Dołączają do oddziałów partyzanckich, gdzie zajmują się dostarczaniem niezbędnych środków do prowadzenia dalszych działań wojennych – żywności, medykamentów i amunicji. Zasoby starają się zdobywać od miejscowej ludności, jednak ci nie są skorzy do przekazania dóbr, ponieważ podczas wojny wszystko jest towarem deficytowym. Historia opowiadałaby o sytuacji cywili podczas konfliktów zbrojnych.

Pusor
https://i.pinimg.com/originals/a8/71/1d/a8711d323bea39e6789eb4e3b60d4715.jpg
Nadchodzi Ragnarok wszyscy bogowie z Asgardu umarli, a olbrzymi z Jotunheimu wkraczają siać zniszczenie w Mitgardzie. W ręce plemiona wojowników trafiają młot Thora i statek Frejra. Przechodzą próbę, w której okazuje się że tylko młodzieniec imieniem Hokon może zapanować nad potęgą Mjölnira. Na boskim statku przemierzają morza, aby powstrzymać armię gigantów. Czy uda im się odwrócić losy Ragnaroku? Czy zasiądą do uczty w Valhalli?

Alexeffect
https://www.artstation.com/artwork/aYq8J
Górale wiodą spokojne życie, jest wśród nich Andrzej, tutejszy baca, który wierzy w miejscowe legendy. Nikt jednak nie traktuje ich poważnie, a zwłaszcza tej o "Śpiącym Rycerzu", którego przebudzenie w dzień milenium zwiastuje koniec świata. Nie może być inaczej, Giewont budzi się po milionach lat snu, i okazuje się być ogromnym mechem ukrytym wśród skał. Dołącza do niego mechaniczny szwadron zaklętego wojska Podhala. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Darkling63
https://www.artstation.com/artwork/nYL1O
Chłodna, jakby napięta noc. Godzina 23:53, 5 grudnia. Jak co roku rodzice upewniają się, czy ich dzieci na pewno smacznie śpią i podrzucają im pod łóżka worki wypakowane prezentami... a przynajmniej taki mają zamiar, wyręcza ich bowiem prawdziwy Święty Mikołaj, po pobudce z dłuuugiej hibernacji... Słowiański Mróz powraca w całej swej okazałości i gniewie, wzburzony zamienieniem majestatu i postrachu, który budził, na uroczego staruszka w czerwonej czapce. To komu prezencik?

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Inne światy" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 3 czerwca 2018, 23:49   szynszyla96
http:tiny.pl/g88k8 Cztery lata temu Sowieci wykorzystali te cholerne maszyny atakując Polskę, nikt nie spodziewał się żadnego buntu robotów, przecież to absurd. A jednak, podróżując przez totalnie spustoszoną Europę Wschodnią napotkanie żywej duszy graniczy z cudem. Mnie udało się dzięki tej kupie żelaza. Nie rozumiem dlaczego mnie toleruje i nie ma aż TAK destrukcyjnych skłonności, nie to jest teraz najważniejsze. Wczoraj odezwało się radio. Wygląda na to, że mój przyjaciel jest ważniejszy niż myślałem.
niedziela, 3 czerwca 2018, 22:43   Nodroz
https:www.artstation.com/artwork/AZYXo
Byłaby to nieco symboliczna powieść, osadzona w świecie fantastycznym, gdzie od dawna walki ze sobą toczą dawni przyjaciele. Jeden z nich, wykreowany przez swój lud na wielkiego, wojownika nie do pokonania, drugi zaś maluczki, skromny, wielki sercem. Niszcząca maszyna nie patrzy na stare znajomości i ciągle idzie do przodu. Przynosi ból, cierpienie i pożorgę. Czas powstać z kolan i pokazać z kim ma się do czynienia. Krzyż na szyi giganta nie będzie mu światłem.
niedziela, 3 czerwca 2018, 21:34   Rezyser
https:www.artstation.com/artwork/ArPDm
Gdy w 1868 roku miała miejsce w Japonii Restauracja Meiji wielu Samurajów nie zgodziło się na zostanie Roninami i utratę swego znaczenia. Zebrani Roninowie odprawili mroczne rytuały przywołujące na pomoc Amaterasu, boginię słońca. Jednak bogini pragnęła potężnego rodu Cesarskiego i rozwoju kraju bez decentralizacji władzy. Zmieniła się w wielkiego Shoguna, przywołała do pomocy Tsukiyomi, boga księżyca i stanęła do ostatniej bitwy z ostatnimi Samurajami.
niedziela, 3 czerwca 2018, 21:33   Darkling63
www.artstation.com/artwork/nYL1O
Chłodna, jakby napięta noc. Godzina 23:53, 5 grudnia. Jak co roku rodzice upewniają się, czy ich dzieci na pewno smacznie śpią i podrzucają im pod łóżka worki wypakowane prezentami... a przynajmniej taki mają zamiar, wyręcza ich bowiem prawdziwy Święty Mikołaj, po pobudce z dłuuugiej hibernacji... Słowiański Mróz powraca w całej swej okazałości i gniewie, wzburzony zamienieniem majestatu i postrachu, który budził, na uroczego staruszka w czerwonej czapce. To komu prezencik?
niedziela, 3 czerwca 2018, 21:12   Mordimier
https:www.artstation.com/artwork/zzAKQ
Życie grupy drwali zmieniło się diametralnie w wyniku wybuchu wojny, zostali zaciągnięci do wojska, a ich cywilne mechy mają robić za oddziały pierwszej linii. Drwale doskonale zdają sobie sprawę, że pójdą na rzeź w końcu ich mechy nie są przystosowane do walki. Wojsko obiecało co prawda prowizoryczne osłony dla kierujących, ale oni zdają sobie sprawę, że to za mało. Co pozostało? Iść na śmierć? Porzucić mecha? Zdezerterować? Za 12h wyruszą na front... zegar tyka...
niedziela, 3 czerwca 2018, 15:17   FriendlyCroc
https:tinyurl.com/y7595gxp
Rok 1943, na terenach dawnej RP okupacja trwa w najlepsze, lecz wraz z nią nasilają się akcje partyzanckie ze strony AK. Naszemu protagoniście, jedynemu ocalałemu partyzantowi z nieudanego napadu na konwój więzienny, udało się znaleźć schronienie w okolicznej wsi. Spokój nie trwał dla niego zbyt długo, gdyż jeden z mieszkańców doniósł o jego obecności siłom nieprzyjaciela, które przybyły z cięższymi zabawkami. Wiedząc że mieszkańcy sami nie dadzą sobie rady, postanowił działać.
niedziela, 3 czerwca 2018, 13:09   Alexeffect
www.artstation.com/artwork/aYq8J
Tatry, rok 1999. Górale wiodą spokojne życie, jest wśród nich Andrzej, tutejszy baca, który wierzy w miejscowe legendy. Nikt jednak nie traktuje ich poważnie, a zwłaszcza tej o 'Śpiącym Rycerzu', którego przebudzenie w dzień milenium zwiastuje koniec świata. Nie może być inaczej, Giewont budzi się po milionach lat snu, i okazuje się być ogromnym mechem ukrytym wśród skał. Dołącza do niego mechaniczny szwadron zaklętego wojska Podhala. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.
niedziela, 3 czerwca 2018, 13:04   korton16
www.artstation.com/artwork/RXrGv Pierwsi ludzie na nordyckich ziemiach pozostawili Arsanskie Runy. Więziły one magię tak potężną, że tamtejsza Starszyzna ukryła je na dnie oceanu. Dopiero w VIII wieku nieznany śmiałek odnalazł je wśród szczątków zatopionego drakkaru. Ów wiking obudził gigantów zapieczętowanych zapomnianymi znakami. Wystraszeni ludzie próbowali ujarzmić gigantów, a ci w odwecie niszczyli osady. Nordyckie ludy będą znowu musiały pojąć język run, by przywrócić magię, która uwięzi olbrzymy.
niedziela, 3 czerwca 2018, 11:56   Wiznia
https:www.artstation.com/artwork/XOVw3
Rok 2944. Po stuleciach pokoju Niemcy zmieniają się w VI Rzeszę i rozpoczynają okupacje Polski. Chcą przejąć złoża tulu - paliwa przyszłości, odkrytego głęboko pod powierzchnią Rzeczpospolitej w 2698. Kiedy w 2941 rozpoczęły się ataki, nie pomógł nikt. Świat chciał zapomnieć, że istnieje coś takiego jak agresja. Ci, którzy przetrwali, zgromadzili się w podziemiach Warszawy. Mimo przewagi wroga, postanawiają wyjść i wywołać powstanie, jak to z opowieści o praojcach.
sobota, 2 czerwca 2018, 12:43   oleysothoth
https:cdnb.artstation.com/p/assets/images/images/001/568/813/large/jakub-rozalski-sheep-walker-s.jpg?1448729984
Alternatywna wersja roku 2008.Góral Staszek nie wziął na poważnie ostrzeżeń przed sprzedażą gołki jako oscypek po wprowadzeniu przez Unie Europejską chronionej nazwy pochodzenia. Donos na Staszka poskutkował interwencją odpowiednich służb. Staszek, dla którego wyrabianie sera było jedynym źródłem dochodu barykaduje się w swojej chałupie z postanowieniem, że żywcem go nie wezmą.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
16

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z