32
7.06.2018, 13:41Lektura na 5 minut

„Inne światy” – Wygraj egzemplarz książki [ZAKOŃCZONY]

Pewnie część z was kojarzy świetne obrazy Jakuba Różalskiego, które zainspirowały twórców gry Iron Harvest, a także autorów dziesięciu opowiadań składających się na antologię „Inne światy”.


Tomasz „Ghost” Matusik

Z racji premiery książki dajemy wam możliwość wygrania jednego z pięciu jej egzemplarzy.

Tak o antologii pisze jej wydawca:


Wybrane dzieła Jakuba Różalskiego, do których czołowi polscy pisarze stworzyli niezwykłe historie. Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich malarzy współczesnych. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów. Opowiadanie Sylwii Chutnik to oniryczny, groteskowy zapis nocy spędzonej w praskim szpitalu. Aneta Jadowska przenosi nas do tatarskich Bahonik z początku XX wieku. Anna Kańtoch przedstawia historię alternatywną Polski roku 1943 – kraju dobrobytu rządzonego przez króla Jana VI Sobieskiego. Aleksandra Zielińska umieściła akcję w górniczej osadzie przy nieczynnej kopalni, w której trzewia zapuszcza się mały chłopiec.  Jacek Dukaj olśniewa kunsztem, opowiadając o Japonii z okresu Meiji, inżynierze z dalekiego Kraju, Którego Nie Ma, i jego latających maszynach z metalu lżejszego od powietrza. Jakub Małecki opisuje tajemnicze szaleństwo wywoływane przez ogromne roboty. Opowieść Łukasza Orbitowskiego to pięć historii, pięć ludzkich losów połączonych przedziwnym artefaktem, który wyzwala w człowieku najsilniejsze instynkty. Głównymi bohaterami historii Jakuba Żulczyka są rubaszne krasnale, których życie nie jest ani trochę bajkowe. Remigiusz Mróz zabiera nas na wikiński drakkar, na spotkanie z człowiekiem z przyszłości.  Robert J. Szmidt pokazuje historię Europy pod japońską dominacją, z latającymi statkami i legendą o smokach, która okazuje się mieć znaczenie także dla Polski. Jakub Różalski – malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator, twórca słynnego projektu „1920+”. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, na długo przed odkryciem grafiki komputerowej. W twórczości łączy klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem oraz oryginalnymi pomysłami. Największą jego inspiracją jest malarstwo przełomu XIX i XX wieku, historia, a także codzienne życie. Na podstawie jego obrazów powstają gry komputerowe i planszowe.


Jeśłi chcecie więcej dowiedzieć się o książce, kupić ją lub przeczytać jej fragment, zapraszamy TUTAJ.

Aby wziać udział w naszym konkursie, należy w jednym komentarzu pod tym newsem podać swój pomysł na opowiadanie bazujące na jednym z  obrazów Jakuba Różalskiego. Dobrze by było, gdybyście od razu podali link do wybranego przez siebie obrazu (link najlepiej w formie skróconej, aby zostało więcej znaków na samo zgłoszenie). 

Na propozycje czekamy do niedzieli włącznie (3 czerwca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Przyznam się, że nie spodziewaliśmy się, że wśród naszych czytelników jest tyle utalentowanych i pomysłowych osób. Wasze propozycje są całkiem niezłe. Spośród nich wyłoniliśmy następujące:

Puncol
https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/003/230/736/large/jakub-rozalski-1920-bloody-ivan-small.jpg?1471378200
Rok 1945. Hitler nigdy nie doszedł do władzy a II WŚ nie wybuchła. Za to od 1914 trwała ta Pierwsza, zwana Wielką. W końcowych jej latach ZSRR ruszył na podbój Europy a następnie obu Ameryk. Energia atomowa przyniosła nowe technologie: potężne mechy i rakiety. Doprowadza to do prawie całkowitej zagłady ludzkości. Wojna wygasła sama z siebie a Ci co przertwali starają się przeżyć w zastanej rzeczywistości. Grupa polskich koczowników wyrusza nad morze, odszukać ostatni bastion cywilizacji.

Bua
http://polskagrafikacyfrowa.pl/cdn/products/0/1432229038.jpg
22 Kompania Zaopatrywania Artylerii wraz z kapralem Wojtkiem powracają do objętej wojną Polski. Dołączają do oddziałów partyzanckich, gdzie zajmują się dostarczaniem niezbędnych środków do prowadzenia dalszych działań wojennych – żywności, medykamentów i amunicji. Zasoby starają się zdobywać od miejscowej ludności, jednak ci nie są skorzy do przekazania dóbr, ponieważ podczas wojny wszystko jest towarem deficytowym. Historia opowiadałaby o sytuacji cywili podczas konfliktów zbrojnych.

Pusor
https://i.pinimg.com/originals/a8/71/1d/a8711d323bea39e6789eb4e3b60d4715.jpg
Nadchodzi Ragnarok wszyscy bogowie z Asgardu umarli, a olbrzymi z Jotunheimu wkraczają siać zniszczenie w Mitgardzie. W ręce plemiona wojowników trafiają młot Thora i statek Frejra. Przechodzą próbę, w której okazuje się że tylko młodzieniec imieniem Hokon może zapanować nad potęgą Mjölnira. Na boskim statku przemierzają morza, aby powstrzymać armię gigantów. Czy uda im się odwrócić losy Ragnaroku? Czy zasiądą do uczty w Valhalli?

Alexeffect
https://www.artstation.com/artwork/aYq8J
Górale wiodą spokojne życie, jest wśród nich Andrzej, tutejszy baca, który wierzy w miejscowe legendy. Nikt jednak nie traktuje ich poważnie, a zwłaszcza tej o "Śpiącym Rycerzu", którego przebudzenie w dzień milenium zwiastuje koniec świata. Nie może być inaczej, Giewont budzi się po milionach lat snu, i okazuje się być ogromnym mechem ukrytym wśród skał. Dołącza do niego mechaniczny szwadron zaklętego wojska Podhala. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Darkling63
https://www.artstation.com/artwork/nYL1O
Chłodna, jakby napięta noc. Godzina 23:53, 5 grudnia. Jak co roku rodzice upewniają się, czy ich dzieci na pewno smacznie śpią i podrzucają im pod łóżka worki wypakowane prezentami... a przynajmniej taki mają zamiar, wyręcza ich bowiem prawdziwy Święty Mikołaj, po pobudce z dłuuugiej hibernacji... Słowiański Mróz powraca w całej swej okazałości i gniewie, wzburzony zamienieniem majestatu i postrachu, który budził, na uroczego staruszka w czerwonej czapce. To komu prezencik?

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Inne światy" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.


Czytaj dalej

Redaktor
Tomasz „Ghost” Matusik

Z redakcją byłem związany przez ponad 20 lat. Nie pisałem zbyt dużo, ale w inny sposób się udzielałem. Zajmowałem się forum, reklamacjami, sklepem, konkursami, infrastrukturą IT w redakcji, opieką nad praktykantami, nadzorowaniem tworzenia nowych serwisów i ogarnianiem całej masę innych spraw. Teraz mam inne zajęcie. Coś tam pewnie jeszcze będę się udzielał, ale zdecydowanie rzadziej niż kiedyś.

Profil
Wpisów792

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze