Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDark Souls: Remastered – Ja tu w zbroi, wilki jakieś... [WIDEO]

CormaC środa, 23 maja 2018, 12:34 News

Czyli zwiastun z okazji rychłej premiery. Chwalmy Słońce!

Odświeżona wersja znakomitego action RPG trafi do sprzedaży 25 maja (poza Switchem, którego użytkownicy muszą poczekać dłużej). Posiadacze PS4 Pro, Xboxów One X i pecetów dostaną do dyspozycji rozdzielczość 4K (na konsolach upscale’owaną, na PC – natywną) i będą cieszyć się 60 klatkami na sekundę. Switchowcy zagrają (jeszcze w tym roku) w Full HD i 30 fps-ach na telewizorze lub w 720p i 30 klatkach w trybie mobilnym.

Remaster to nie tylko nieco poprawiona oprawa graficzna, lecz także szereg zmian dotyczących rozgrywki, takich jak np. możliwość zmiany Przymierza przy ognisku. W sieci bawić się teraz będzie szóstka graczy (a nie czwórka, jak wcześniej). Co ważne, zagramy na dedykowanych serwerach, co powinno znacząco wygładzić zabawę i wyeliminować exploity, które psuły PvP w korzystającym z połączeń P2P oryginale. Tryb areny tym razem pozwoli na uprawianie przemocy sześciu osobom w deathmatchu i drużynowym 3v3. Z większych zmian warto również wymienić zapożyczony z „trójki” system Password Matchmaking.


W bonusie dorzucam długi gameplay z testów sieciowych, złapany na PS4 Pro:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 24 maja 2018, 5:55   ZajAranY12
Dark Souls jest moją ulubioną grą i chętnie przejdę ją jeszcze kilka razy jak i pomęczę graczy :P tym razem na konsoli, preorder złożony!
środa, 23 maja 2018, 20:28   CzlowiekKukurydza
@Shaddon No takie czasy. Remaster powinien być za free dla tych co mają wersję 'normalną'. A co tu dużo gadać jak Deus Ex: HR był już 'zremasterowany' po krótkim czasie i nikt go za free nie dostał.
środa, 23 maja 2018, 19:33   nietrol
Jeden koleś na youtubie, jakiś fan wierny, zjechał ten remaster po całości na podstawie wersji którą miał do testów, twierdząc że to kpina a nie remaster. M.in. wiele błędów zostało ponownie wprowadzonych po tym jak w normalnej wersji zostały spaczowane. Że za te usprawnienia jakie fani już zrobili na pc wcześniej, Namco liczy pełną cenę. Ogólnie to źle to rokuje, najbliższe dni pokażą.
środa, 23 maja 2018, 17:41   JJJ111
Chyba się skuszę. Głównie dla 60 klatek.
środa, 23 maja 2018, 17:24   Writer
Platformy tylko nie te co trzeba...
środa, 23 maja 2018, 16:22   zadymek
@Maly007 O, to miło wiedzieć, a nuż, widelec...nie, pewnie i tak bym nie wziął, ale jednak warto wiedzieć ;)
środa, 23 maja 2018, 14:56   Maly007
Dark Souls 1 nigdy nie zostało naprawione na PC. Remaster nie naprawił ciągle części glitchy i błędów z oryginału, nie dodał wielu przydatnych usprawnień (branie w obie ręce przedmiotu w lewym slocie, możliwość zmiany klawiszologii skoku, celowanie z kusz, przypisanie L2 jako parowania dla oburęcznych broni (ciągle jest to bezsensownie blok) i sporo innych mniej lub bardziej wymagających zmian).
A teraz nagle dostajemy DSfixa, 1 dodatkowe ognisko i lekkie usprawnienie pvp za 40/20$.
Nie, dziękuję.
środa, 23 maja 2018, 14:37   TokaMXoa
Z jednej strony Top 3 gier życia, z drugiej widać, że to jeden z bardziej leniwych remasterów ostatnich miesięcy (i nie chodzi mi o pracę naszego rodzimego QLOC, które zajęło się tym przedsięwzięciem). Była masa rzeczy, które można było poprawić niedużym nakładem środków bez utraty "feelingu" jedynki. Wprowadzić kilka usprawnień, które pojawiły się w innych grach From, aby gra była bardziej współczesna i sprawiała wrażenie bardziej dopracowanej. Już nawet DS2: SotFS był mniejszym skokiem na kasę. Szkoda.
środa, 23 maja 2018, 14:26   Shaddon
Złoty biznes. Najpierw wydajesz wręcz legendarnie amatorski pecetowy port zupełnie nie przejmując się skalą jego niedopracowania, a kilka lat później po prostu kopiujesz ciężką pracę moderów i ponownie wyciągasz łapkę po pieniążki, tym razem za wersję - ho, ho - "zremasterowaną". To jest skala bezczelności, na którą nie pozwoliłoby sobie nawet EA, ale rozmawiamy o Dark Souls, więc gracze radośnie zapłacą za coś, co powinno było znaleźć się w darmowym patchu maksymalnie kilka tygodni po premierze oryginału.
środa, 23 maja 2018, 14:24   Centek96
@BerKar z DSFix'em animacje były zbugowane.

O autorze

Daniel
Daniel "CormaC" Bartosik

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z