Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of Warcraft: Haker skazany na rok więzienia za ataki na europejskie serwery

Cursian wtorek, 8 maja 2018, 16:41 News
pc

Wyrok odsiedzi w Stanach Zjednoczonych.

Serwis BBC donosi, że pochodzący z Rumunii haker, Calin Mateias, został skazany na rok więzienia za przeprowadzenie ataków DDoS na europejskie serwery World of Warcraft, czym uniemożliwiał zabawę tysiącom innych osób. Miało do nich dochodzić od lutego do września 2010 roku. Jak czytamy w oświadczeniu amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, Mateias przebywał w areszcie od 20 listopada 2017, a więc od czasu, gdy został poddany ekstradycji ze swojej ojczyny. Oprócz przymusowych wakacji na garnuszku Wujka Sama musi także zapłacić Blizzardowi grzywnę w wysokości 29 987 dolarów.

38-letni dziś sprawca wplątał się w całą kabałę z powodu kłótni o wirtualne łupy. We wspomnianym wcześniej oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości możemy przeczytać:

Mateias, używając swego awatara, często brał udział w zbiorowych wydarzeniach takich jak „rajdy”, w trakcie których gracze łączą siły, by zrealizować stawiane przez grę cele i są nagradzani wirtualnymi dobrami. (…)  Wplątywał się w dyskusje z innym graczami z rozmaitych powodów, włączając w to podział łupów i członkostwo w grupach rajdowych. Pomiędzy lutym a wrześniem 2010, zazwyczaj w powiązaniu z dyskusjami z innymi graczami, Mateias przeprowadzał ataki DDoS na serwery World of Warcraft w Europie.


Sprawca przyznał się do jednego przypadku świadomego ataku na zabezpieczony komputer. Cała sprawa była przedmiotem śledztwa FBI. Na koniec wypada dodać, że to nie pierwszy raz, gdy nasz nazbyt ambitny gracz popadł w konflikt z prawem. W przeszłości usłyszał zarzut uczestnictwa w próbie włamania się do mieszczących się na terenie Kalifornii serwerów firmy Ingram Micro, zajmującej się dystrybucją urządzeń mobilnych. Miał wówczas posługiwać się pseudonimem Dr. Mengele, nawiązującym do postaci nazistowskiego doktora i zbrodniarza wojennego, eksperymentującego na więźniach w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Prokuratorzy odstąpili od sprawy, gdy Mateias usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności za ataki na serwery World of Warcraft.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 21 maja 2018, 5:20   edused
@kumpel33333 jak będziesz w stanie przeprowadzić atak na takiej skali, by serwery pokroju Bliizzrdowych zakaszlały, to ci nawet wizytówkę wydrukuję.
środa, 9 maja 2018, 14:07   Galbraith
jaki on tam "nasz"?
środa, 9 maja 2018, 13:23   kumpel33333
Do przeprowadzenia DDoSa nie trzeba być hakerem. Jak będę z kilku komputerów co chwile odświeżać stronę cdaction to też mnie nazwiecie hakerem?
wtorek, 8 maja 2018, 19:35   NomadP
No to nieźle sobie chłop namieszał ;)

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z