Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAtari odkurzyło markę Alone in the Dark

hraboll poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 16:25 News

Możliwe, że kolejny raz spotkamy sie z Edwardem Carnbym w okolicznościach zgoła odmiennych od dotychczasowych.

Seria Alone in the Dark – protoplasta gatunku survival horror – to obecnie pieśń odległej przeszłości. Wystarczy napisać, że ostatnia udana odsłona przygód Edwarda Carnby’ego zadebiutowała na rynku w 2001 roku. Później przyszło pasmo większych lub mniejszych rozczarowań. Alone in the Dark (2008) studia Eden Games (autorzy świetnego Test Drive Unlimited) mimo problemów natury technicznej potrafiło bawić. Przeważają jednak opinie, że francuski developer zbytnio skupił się na akcji, a zapomniał  o atmosferze grozy. Niespełna trzy lata temu Atari zaproponowało nam Alone in the Dark: Illumination – naprawdę trudno traktować tego potworka jak pełnoprawną odsłonę cyklu. Równie niskiej jakości okazały się dwie adaptacje filmowe, z których jedna to pokaz reżyserskiego kunsztu (a raczej jego braku) Uwe Bolla.

Wydaje się, że Atari przymierza się do kolejnej próby reaktywacji marki. Firma w lutym tego roku odnowiła stosowny znak towarowy. Co istotne, nie został on powiązany z interaktywną rozrywką, zatem nie ma co liczyć na reedycje klasyków, remastery czy też powroty do korzeni. Zgodnie ze złożonym wnioskiem Alone in the Dark może zatem stać się serialem, w którym znajdziemy elementy akcji, fantastyki i horroru.


(Kliknij, aby powiększyć)

Jeśli Atari uczy się na błędach, to wreszcie uda się wykorzystać drzemiący w marce Alone in the Dark potencjał. Perypetie Edwarda Carnby’ego to nie tylko materiał na dobrą grę, ale również na kawał porządnego serialu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 1 maja 2018, 10:03   adadid2
@Trex13470 no dobry to on nie był. :)
wtorek, 1 maja 2018, 3:38   Trex13470
@adadid2 Był dobry czy może w stylu Mass Effect 1? Jak sobie przypominam jaką kłodą był Shepard w 1 to aż ciarki mnie przechodzą, z resztą "Buzz Astral" z 2 też nie był świetny, no ale przynajmniej okazywał emocje a nie jak Shepard z 1 który brzmiał jakby był w ciężkiej depresji...
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:35   SomekindofDevil
AID z 2008 bardzo mi się podobał, zwłaszcza zakończenie, szkoda, że historia umarła przez smutnych księgowych. Żeby chociaż Carnby w serialu był takim zmęczonym cynicznym dupkiem jak w grze to będę kontent.
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 19:23   ThirdMan
Dziwię się, że Atari ma jeszcze czelność ruszać tę markę po tym co dostaliśmy ostatnio.
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 18:48   mosieznypatyczak
Jak to mówi tekst mema "Stop! Stop! It's already dead!"
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:26   adadid2
Pamięta ktoś polski dubbing z wersji z 2008 roku?
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:10   AaronBlake
Biorąc pod uwagę "sukcesy" Atari w ostatnich latach nie liczyłbym na wiele.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z