Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Demons: Twórcy Bayonetty i Niera spróbują podbić rynek gier mobilnych [WIDEO]

hraboll czwartek, 19 kwietnia 2018, 12:24 News

Zabawa rodem z Devil May Cry ze stylizowaną grafiką i modelem free-to-play.

Okazuje się, że PlatinumGames (Bayonetta, Nier: Automata, Vanquish) od trzech lat pracuje nad grą World of Demons. Mowa tu o produkcji kierowanej na urządzenia mobilne, która ma w jak najlepszy sposób przystosować rozgrywkę typową dla slasherów do specyfiki ekranu dotykowego. W grze wcielimy się w samuraja walczącego z yokai – potworami i duchami wywodzącymi się z japońskiego folkloru. Na premierę otrzymamy trzech grywalnych wojowników i ponad osiemdziesiąt nadprzyrodzonych istot. Rozrywkę zapewnią tryb fabularny, asynchroniczne PvP czy codzienne wyzwania.

Pokonanych Yokai dodamy do kolekcji i przywołamy na dalszych etapach przygody. Podczas potyczki będziemy mogli trzymać pod ręką maksymalnie trzy stworki. Każdy yokai posiądzie unikalne zdolności, zapewni pewne bonusy do statystyk oraz pozwoli łączyć się z innymi stworkami w celu wzmocnienia. Nasz samuraj automatycznie wykona serię combosów, a kluczem do sukcesu będzie przerwanie animacji ataku we właściwym momencie. Uniki to stosunkowo proste przesuwanie palca po ekranie, natomiast finishery wykonamy, „rysując” w odpowiednim momencie specjalny symbol. Pojawi się też możliwość parowania ataków. Każda postać ma własne ciosy kończące, których specyfika zależna jest od używanej akurat broni. W krytycznych momentach będziemy mogli skorzystać z pomocy innego gracza, nawiązując połączenie za pośrednictwem Facebooka.

Zdobycie najlepszych stworków to kwestia szczęścia i umiejętności. Im trudniejsza misja, tym większe prawdopodobieństwo, że do naszej kolekcji wpadnie wyjątkowy yokai. World of Demons to produkcja free-to-play, dlatego nie dziwi obecność mikropłatności. Prawdziwe pieniądze wymienimy na wirtualną walutę, którą z kolei wydamy na nowe yokai oraz figurki manekineko zwiększające szansę na odnalezienie cennego lootu.

Gra ma zadebiutować latem na urządzeniach z systemem iOS, natomiast wersja na Androida pojawi się nieco później.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

hraboll

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z