Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURSUniwersum Metro 2035: „Piter. Wojna” – Wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost piątek, 27 kwietnia 2018, 12:54 Konkurs
Metro 2035 Piter Wojna
Metro 2035 Piter Wojna

Dziś do sprzedaży trafiła książka Szymuna Wroczka „Piter. Wojna”, dająca początek nowej serii Uniwersum Metro 2035. Biorąc udział w naszym konkursie, macie szansę wygrać jeden z pięciu egzemplarzy.

Tak o powieści pisze wydawca:

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył... Oto początek kultowej serii Uniwersum Metro 2033. Jej twórcą jest Dmitrij Glukhovsky, autor trzech książek osadzonych w tym niezwykłym świecie – świecie, który zawładnął wyobraźnią milionów czytelników. Od dziewięciu lat Dmitrij Glukhovsky zaprasza do swojego projektu pisarzy z całego świata. Autorzy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski, Anglii i Włoch przekształcili „mapę Ziemi z postnuklearnej pustyni w migoczącą płomykami ludzkich dusz żywą tkankę”.

W 2016 roku w Polsce ukazała się trzecia część trylogii Glukhovsky’ego, „Metro 2035”, i… wywróciła uniwersum do góry nogami. Okazała się łącznikiem między światem Metra 2033, opisującym życie po apokalipsie, a rodzącym się światem, w którym pojawia się nadzieja na ponowny – zapewne ostatni – zryw pragnącej zmartwychwstać ludzkości. Nadchodzi Uniwersum Metro 2035!

„Świat na powierzchni czeka na nas”

Książka Szymuna Wroczka „Piter. Wojna” inauguruje ów drugi akt dramatu – po niezakończonym jeszcze akcie pierwszym: Uniwersum Metro 2033, z którego logo nadal będą wydawane kolejne pozycje.

„Piter. Wojna” to odpowiedź Szymuna Wroczka na pytanie czytelników o kontynuację powieści „Piter” z 2010 roku. Czy Iwan przeżył? Sam autor odpowiada: „To tajemnica”. Pewne jest jednak, że 18 kwietnia wraz z premierą książki nastąpi powrót Ubera, marzyciela i romantyka, który przez dwadzieścia lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Więcej: jest nadal gotów walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi.


Posłuchaj fragmentów książki w interpretacji Marcina Hycnara:


Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać maksymalnie dwóch komentarzach krótkie losy wymyślonego przez Was bohatera, który przetrwał atomową apokalipsę i wychodzi na powierzchnię w świecie Metra 2035. Koniecznie też napiszcie, jaki twist fabularny dla niego planujecie.

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli włącznie (22 kwietnia do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Z nadesłanych propozycji książkami zdecydowaliśmy się nagrodzić następujące:

Puncol
Adam, który całkiem przypadkiem znalazł schronienie w bunkrze wybudowanym pod kieleckim osiedlem lat 80, zmuszony jest do opuszczenia miejsca w poszukiwaniu pożywienia i wody. Szybko okazuje się, że nie jest to łatwe, przeczesuje rozgrabioną galerię handlową, jednostkę policyjną, małe sklepiki osiedlowe oraz apteki. Napotyka na przyjaciół i wrogów, nieraz zmuszony do ucieczki ledwo uchodzi z życiem i trafia do byłej jednostki wojskowej. Tam korzysta z radiostacji i nawiązuje kontakt z 7-letnim chłopcem, który podobno jest zamknięty w schronie wojskowym, znajdującym się nad morzem przy tajnej bazie łodzi podwodnych. Postanawia udać się do chłopca. Droga jest długa, ale przedostanie się do dobrze wyposażonego schronu, oraz możliwość wypłynięcia w inne rejony kuli ziemskiej kusi. Czy chłopiec naprawdę istnieje? A może to pułapka? Twist: okazuje się, że to sztuczna inteligencja nad którą pracowało wojsko, częściowo przyczyniła się do odpalenia atomowych rakiet. Teraz potrzebuje pomocy człowieka.

PanMateusz
Wołodia, kapitan pierwszej rangi na okręcie K-18 Karelia odsunął się od peryskopu, w którym ujrzał zrujnowane miasto swojego dzieciństwa - Petersburg. Niegdyś on i jego załoga byli narzędziami Dnia Sądu i do ognistej czary zniszczenia dorzucili 16 rakiet ze śmiertelnego arsenału drzemiącego w trzewiach ich okrętu. Teraz po przeszło 20 latach od atomowej zagłady i po trudach tułaczki z Oceanu Spokojnego dotarli na Bałtyk, do Petersburga, w którym Wołodia spędził dzieciństwo i ukończył akademię morską. Czy mieszkańcy zrujnowanego miasta przyjmą ich jako bohaterów, którzy dokonali odwetu na agresorach? Czy może rozgoryczeni upadkiem ich dawnego świata będą chcieli rozładować swoją frustrację na tych, którzy naciskali guziki powodując śmierć setek tysięcy ludzi? Czy może nie ma już żadnych mieszkańców? Przez 20 lat te pytania spędzały sen z powiek kapitana. W końcu musiał wrócić i przekonać się na własnej skórze jaka jest odpowiedź. Załoga, przygotować się do wynurzenia!

Rzeziblacha
Piotr jako lekarz udzielający pomocy kobiecie w wagonie metra, na jednej ze stacji nigdy nawet nie myślał , że stacja na której się obecnie znajdowali zostanie jego domem, a wagony pociągu prowizorycznym szpitalem. Szpital w, którym przyszło mu podawać zastrzyki tym wszystkim ludziom bez rąk czy nóg, ludzi z ropiejącymi bąblami choroby popromiennej. Pamiętał wycie syren oznajmiający nalot i straszliwy krzyk tych wszystkich ludzi, którzy nie zdążyli zejść do metra. A to co zostało na górze przepadło na zawsze. Obecna śmierć i poczucie beznadziei spowodowana brakiem leków i zdatnej wody do picia, przytłaczała a wiedział że trzeba wyruszyć na drugi koniec miasta do ludzi, z którymi utrzymywali kontakt radiowy. Właśnie jako lekarz człowiek z takim autorytetem był idealnym kandydatem na dowódcę grupy, która miała wyruszyć by nawiązać współpracę z tymi, którzy zapewniali ich że posiadają leki, żywność i co najważniejsze sprawne filtry. TWIST: Docierają do koloni, która jest kolonią kanibali Piotr ucieka.

 Nodroz
Wszystko zaczęło się przecież tak niewinnie... Zawsze każde zdarzenie zostawiające piętno na psychice, tak się właśnie zapowiada. Rodia nie wiedział, że ktoś poza nim żyje w tym strasznym świecie, zniszczonym przez ,zabawę" najpotężniejszych mocarstw. On udał się na tak bardzo popularny urbex z Fiodorem. Trafili do dosyć starego schronu przeciwatomowego, stworzonego z myślą o drugiej zimnej wojnie, która miala miejsce jeszcze do niedawna. Mężczyźni mieli zamiar wejść do bunkra jeden po drugim. Rodia wszedł jednak jego przyjaciel został na zewnątrz. Fiodor przymknął masywne drzwi. Pewnie dla żartów. Nie wiedział że to była jego ostatnia decyzja w życiu. Zaraz potem dało się usłyszeć nieludzki dźwięk eksplozji. Nie wiadomo jak wygląda świat. |Właśnie mija drugi rok od tego trefnego zdarzenia. Schrony było zaopatrywane z myślą o przeżyciu w nich właśnie dwóch lat. Stanowiło to niemały problem. Trzeba było wyjść lecz czego można się spodziewać na zewnątrz? Rodia ubrał kombinezon i ruszył. Trafił na Metro i...

konrad1425
Procedura okazała się kompletnym sukcesem! Projekt PWE sprawił, że oto nadchodziła nowa era dobrobytu i radości. Jednak gdy Gargaroth otworzył oczy nie zobaczył dziesiątek naukowców, ani żołnierzy. Powitała go pustka i ciche buczenie pracujących niestrudzenie maszyn, które pozwoliły jemu i jego siódemce towarzyszy osiągnąć to, o czym świat marzył. Zmodyfikował swoje ciało tak, żeby było idealne do przetrwania warunków, w jakich przyszło mu żyć. Nie podejrzewał, że w międzyczasie czeka ich zagłada atomowa. Jednak wszystko się kończyło, jedzenie, woda, prąd, a on nie miał nikogo, poza swoją śpiącą siódemką braci i sióstr. Co gorsza, przypadkiem uruchomił system terminacji projektu, którego nie umie wyłączyć. Szukając pomocy na zewnątrz natrafia na grupę stalkerów, którzy zamykają go w klatce jak mutanta, ale podczas "rozmowy" starszy z polujących dowiaduje się o projekcie PGE i dzieli się tym, że ostatnie kopie dokumentów przetrwały wojnę, a żeby je zdobyć Gargaroth musi udać się do samego serca Kremla...

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Uniwersum Metro 2035: Piter. Wojna" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs, FPS, 4A Games, CD Projekt, THQ,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 1 maja 2018, 17:29   zandi1987
well aleitak bylo fajnie napisać coś niż gryźć sobie paznokcie gratulacje dla zwycezcow
piątek, 27 kwietnia 2018, 21:29   2real4game
Widzę, że Puncol będzie miał bardzo udany weekend. Gratsy.
niedziela, 22 kwietnia 2018, 23:17   konrad1425
2) Jednak wszystko się kończyło, jedzenie, woda, prąd, a on nie miał nikogo, poza swoją śpiącą siódemką braci i sióstr. Co gorsza, przypadkiem uruchomił system terminacji projektu, którego nie umie wyłączyć. Szukając pomocy na zewnątrz natrafia na grupę stalkerów, którzy zamykają go w klatce jak mutanta, ale podczas "rozmowy" starszy z polujących dowiaduje się o projekcie PGE i dzieli się tym, że ostatnie kopie dokumentów przetrwały wojnę, a żeby je zdobyć Gargaroth musi udać się do samego serca Kremla...
niedziela, 22 kwietnia 2018, 23:14   konrad1425
1)Procedura okazała się kompletnym sukcesem! Projekt PWE sprawił, że oto nadchodziła nowa era dobrobytu i radości. Jednak gdy Gargaroth otworzył oczy nie zobaczył dziesiątek naukowców, ani żołnierzy. Powitała go pustka i ciche buczenie pracujących niestrudzenie maszyn, które pozwoliły jemu i jego siódemce towarzyszy osiągnąć to, o czym świat marzył. Zmodyfikował swoje ciało tak, żeby było idealne do przetrwania warunków, w jakich przyszło mu żyć. Nie podejrzewał, że w międzyczasie czeka ich zagłada atomowa.
niedziela, 22 kwietnia 2018, 23:00   Rezyser
zaatakował, ale to wtedy złamał nogę i wrócił leczyć rany do podziemnej trumny. Jego żona prowadziła w tym czasie zwiady na powierzchnię. Pewnego dnia nie wróciła, a on mógł tylko miotać się i szaleć z rozpaczy, bo był bezradny. Teraz nadszedł dzień, w którym wyjdzie na powierzchnię i pójdzie jej szukać. Aby znów zobaczyć, albo pochować. Jeszcze nie wiedział, że przez ten czas jego żona przyłączyła się do wrogiego klanu i czeka na niego, aby z jednego z najodważniejszych stalkerów jego krypty uczynić ofiarę
niedziela, 22 kwietnia 2018, 23:00   Rezyser
Mimo wielu lat, które upłynęły wiatr nie pachniał stokrotkami, a wciąż śmiercią. Świat, o którym zapomniał wciąż istniał, tylko w postaci karykatury dawnej świetności. Gdy pół roku temu otworzono śluzy, w jego zatęchły i spleśniały świat wdarł się zapach nadziei. Nadziei, która szybko umiera w świecie będących echem dawnej cywilizacji. Właśnie wtedy okazało się, że ludzie przywykli do ciemnych i ciasnych tuneli nie chcą dzielić się ze sobą ogromem otwartego, zrujnowanego świata. Nie wiedzieli, kto ich
niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:50   DonKamillo17
Nie było mu dane ujrzeć ojczystej Ryżskiej ani świata sprzed Kataklizmu, który poznał zaledwie z perspektywy wczepionego w suknię matki berbecia, ani też kobiety, którą obdarzył gorącym uczuciem. W nagłym przypływie świadomości, podejmując ostatni tytaniczny wysiłek, zerwał z odzienia pagon i prężnie wyciągnął dłoń przed siebie. I oto dygocząca nieopodal, sparaliżowana strachem istotka w masce przeciwgazowej rozkurczyła piąstkę i przejęła talizman z wyhaftowanym napisem: "Sparta". Stalker skonał.
niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:49   DonKamillo17
Geiger w kieszeni jego płaszcza trzaskał jak opętany. W uszach dzwoniło, a obolałe ciało na wskroś przeszywały dreszcze, wieszcząc konwulsje, które poprzedziły gwałtowne torsje. Łapczywie łapał każdy dech, dławiąc się mieszaniną krwi i wymiocin. Naprzemiennie kurczył i prostował pięści, zaciskając je na rękojeści noża. Twarz, dłonie i skórę pod oberwaną nogawką toczyła martwica, sukcesywnie trawiąc i wyjaławiając tkankę. Oczy spowiły mgła, a dogorywający mózg zaserwował jeszcze kilka chaotycznych projekcji.
niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:32   NamelessV2
...zaproponował mu odwiedzenie rodziny, zgodził się bez wahania. Gdy dotarli na miejsce, ujrzeli dogasające ogniska. Wasilij w panice zaczął szukać bliskich, bo choć z rodzicami się nie dogadywał, to swoją młodszą siostrę uwielbiał. Na sugestię Jewgienieja, że mogli wyjść na powierzchnię, zdecydowali się rozpocząć tam poszukiwania, które trwały przez wiele tygodni. Gdy Wasilij zaczął ubolewać nad rozdzieleniem z rodziną, Jewgienij powiedział, że zauważyli w nim potencjał: „Ty masz ich krew na rękach…”.
niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:31   NamelessV2
Wasilij do 15. roku życia mieszkał na stacji Sawielowskiej. Pewnego razu obudził się na stacji Dimitrowskiej. Pierwsze co dostrzegł, to ognisko i nieznanych ludzi. Jeden z nich zasugerował, że miał ostrą sprzeczkę, na co zdezorientowany chłopak przytaknął. Postanowił zaufać mężczyznom i zgodził się pójść z nimi, by udowodnić rodzicom, że potrafi podejmować samodzielnie dobre decyzje.
Życie wśród satanistów było sielanką, nienaznaczoną żadnym legendarnym szaleństwem. Dlatego gdy jego przyjaciel Jewgienij...

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Metro 2033 za darmo na Steamie, pozostałe odsłony przecenione

News
piątek, 12 marca 2021

metro-2033-za-darmo-na-steamie-pozostale-odslony-przecenione Dmitrij Głuchowski zaprasza na przejażdżkę.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
5

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
1

Trwalsze niż ze spiżu. Z R’lyeh, przez Avalon, aż do Osaki.

Komentarzy:
3

A gigantyczne ślimaki strzelają z działek.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z