Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHandlarze kryptowalut wyjdą na ulice protestować przeciw Ministerstwu Finansów, ich klienci mają myśli samobójcze

Papkin wtorek, 10 kwietnia 2018, 6:41 News

W tle pobrzmiewa śledztwo CBŚ i oskarżenia o pranie pieniędzy kolumbijskich karteli narkotykowych.

Jak donosi money.pl, traderzy dopinają właśnie formalności, które pozwolą im na oprotestowanie pomysłu resortu finansów. Powód? Kilka dni temu ministerstwo opublikowało wytyczne, zgodnie z którymi obracający kryptowalutami muszą wypełnić deklarację PCC (od czynności cywilnoprawnych) i odprowadzić jednoprocentowy podatek od każdej transakcji. Sęk tym, że tych w przypadku handlu bitcoinami czy litecoinami inwestor zawiera kilkadziesiąt lub nawet kilkaset dziennie.

Oczywiście samo opodatkowanie nie budzi wątpliwości, ale już sposób naliczania i rozliczania państwowej daniny – owszem. Ekonomiści zwrócili uwagę, że konieczność wypełniania tysięcy formularzy może zaowocować paraliżem pracy fiskusa, który zostanie zalany niepotrzebną dokumentacją, oraz że niektórzy handlarze mogą stracić w ten sposób większe sumy, niż mają w portfelu.


Traderzy już zapowiedzieli, że w ciągu nadchodzących tygodni oprotestują pomysł, zbierając się pod gmachem kierowanego przez Teresę Czerwińską Ministerstwa Finansów. Zdaniem Trading Jam Session podatek „karze” biznesmenów i paraliżuje obrót kryptowalutami. Rafał Zaorski, założyciel stowarzyszenia, deklaruje na facebookowej grupie, że w tej chwili dopinane są formalności:

Zgoda [na protest. – dop. red] jest w trakcie załatwiania. Podatek nie może być karą. Każdy, kto zarobił na krypto, chce ten podatek zapłacić. Celem protestu będzie zwrócenie uwagi na ten problem. Faktyczna skala opodatkowania to nie 1 proc., jak media mówią, a 500 proc. i więcej dla aktywnych inwestorów.


Profesor Krzysztof Piech, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, przestrzega zaś, że jego klienci reagują na pomysł resortu... myślami samobójczymi.


Na łamach Business Insidera osoba związana z ministerstwem podkreśla, że nowe regulacje są odpowiedzią na śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze (we współpracy z Interpolem i Europolem), które dotyczy rzekomego prania pieniędzy z kolumbijskiego narkobiznesu, jakie rozgrywa się ponoć na jednej z dużych giełd kryptowalut. Prokuratura już teraz zajęła 1,3 mld zł pozyskanych z nielegalnego obrotu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 12 kwietnia 2018, 23:13   Cyjanek
@dabro90
Myślałbym jak mogę teraz to odwrócić bo chciałbym zauważyć że samobójstwo nie sprawi że dług znika, zawsze się znajdzie ktoś na kogo przejdzie.
Nowa ustawa, wiele przeciwników i zamiast łączyć siły, iść do telewizji, skupić się na organizacji marszu i reklamach myślisz
e a może jak ich postraszę samobójstwem to zmienią zdanie
Bo trzeba też rozróżnić prawdziwy problem od udawanego. Jak pierwsze co robi mając myśli samobójcze to pisze do znanego czlowieka ze je ma to mam pewne wątpliwośći
środa, 11 kwietnia 2018, 21:26   mrowczak
@dabro90 bo nie jest, przynajmniej nie do końca.
Wspomaganie Frankowiczów również nie jest czymś dobrym, tak jak nie pobieranie podatków z ludzi mających "lewe" dochody.
środa, 11 kwietnia 2018, 20:42   dabro90
@mrowczak: inne zastosowanie http:www.akcelerator.tech/pl/system-glosowan-oparty-o-technologie-blockchain/. Sprowadzanie krypttylko i wylacznie do mozliwosci reprezentowania wartosci jak waluta/srodka platnosci to straszne niedopowiedzenie.
Wydajesz sie (w przeciwienstwie do wielu zawistnych osob wypowiadajacych sie wczesniej) rozsądną osobą i potrafie zrozumiec Twoje stanowisko przeciwko krypto. Nie wierze jednak ze uwazasz, zeby zaproponowany przez MF sposob opodatkowania byl zasadny i uczciwy.
środa, 11 kwietnia 2018, 20:16   mrowczak
@dabro90 Wydaje mi się, że o wiele łatwiej i wygodniej jest wymienić złotówki na Reale ( kantory, banki, stacje benzynowe , strony internetowe, etc etc ) niż btc na Reale ( parę stron internetowych, plus może kilka instytucji grzebaczy, na cały kraj).
BTW, bodajże WHO ma system historii medycznych, międzynarodowy, stworzony z pomocą prawdziwych pieniędzy. Jeszcze zanim btc w ogóle było w planach. O naszym polskim EWUŚ nie wspomnę.
środa, 11 kwietnia 2018, 20:12   mrowczak
@Syskol
4. Nie ja podałem ten przykład, a jedynie wytknąłem jego głupotę. +@dabro90 Wow, kilka lokali w Polsce przyjmuje płatności od pyszne.pl ( nie wszystkie lokale zgadzają się na przedpłaty, w moim mieście chyba tylko Dagrasso )które bawi się po cichaczu w handel wygrzebkami, magnificent. Przejdźmy wszyscy na wygrzebki. O większości z tych "walut" to normie nawet nie słyszeli, już widzę jak 90% populacji ( jak nie 99 ) po nie biegnie. Zwłaszcza, że moda może zaraz się skończyć. Pewnie po krachu.
środa, 11 kwietnia 2018, 20:05   mrowczak
@Syskol
2. Pytasz gdzie tu chciwość? Jak sam wspomniałeś zwykła giełda. Przypomnij sobie do czego doprowadziła światową giełdę chciwość w latach 90'tych dla przykładu.
3. Oh, nikt nie zabrania grzebaczom grzebać, ale ktoś kto wypisuje jak wolny od chciwości jest rynek kryptowalut, powinien znać prawo podaży i popytu. Boom na grzebanie powoduje duże problemy z dostępnością sprzętu, nie tylko dla graczy i grzebaczy.
środa, 11 kwietnia 2018, 20:01   mrowczak
@Syskol
1. Nie mają przy tym żadnego wpływu na żadną walutę powiadasz? Sama zmienna wartość jednostki płatniczej, która jest szalenia zależna od wahań rynku zbytu powoduje, że jej faktyczna wartość zbliża się ku zeru. To jej teoretyczna wartość jednak podnieca wszystkich grzebaczy. Dodatkowo to ta teoretyczna wartość powoduje spadek wartości realnych walut. To taki paradoks o dużym stopniu złożoności. Faktyczny udział jest zbyt niski by coś znaczyć, teoretyczny dość duży by mieszać.
środa, 11 kwietnia 2018, 16:25   Syskol
No i w ilu sklepach zapłacisz u nas w jenach? Nigdzie, więc ta waluta nie ma sensu według twojego toku myślenia
środa, 11 kwietnia 2018, 16:23   Syskol
@mruwczak
1. Same założenia krypto i rosnąca trudność wydobycia zapobiegają zalaniu nimi rynku przez co są teoretycznie odporne na inflację, bo nie można ich magicznie stworzyć ile się chce.
2. Zapomniałem, nie można się bogaci
3. Głupie bo ponieważ ktoś śmie robić z swoim sprzętem za który sam zapłacił co chce? Straszne! Mogę używać mojego kompa do grania czy też jest zakaz?
środa, 11 kwietnia 2018, 15:42   notoco42
na 200%

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Mathias Karlson o tym, dlaczego premiera jego gry to moment, dla którego wszechświat został stworzony, o uczeniu się od konkurencji i o tym, że Ubisoft nie musi być polityczny.

Komentarzy:
7

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z